КІНТО - управління активами
Українська English Русский Мапа сайту   

Конференція

    
контактні телефони
044 246-7350
044 246-7434
Інвестиційні фонди
Інвестиційні фонди
Пенсійні фонди
Пенсійні фонди
Інвестиційно-банківські послуги
Інвестиційно-банківські послуги
авторизація клієнта:
E-mail:
Пароль:


 


 

КІНТО у фокусі

 Історія та нагороди
 Наші цінності
 Наша команда
 Вакансії
 Акціонери та посадові особи
 Ліцензії
 
КІНТО
КІНТО ЛТД
 Загальні збори акціонерів
 
26 квітня 2017 р.
28 квітня 2016 р.
04 червня 2015 р.
24 квітня 2014 р.
25 квітня 2013 р.
20 грудня 2012 р.
 Oфіційна та фінансова звітність
 
Загальна інформація
Особлива інформація
Річна інформація 2016
 
Аудиторський висновок
Фінансова звітність
Річна інформація 2015
Річна інформація 2012
Річна інформація 2013
Річна інформація 2014
Річна інформація 2011
Річна інформація 2010
Річна інформація 2009
Річна інформація 2008
Річна інформація 2007
Річна інформація 2006
Річна інформація 2005
Річна інформація 2004
Річна інформація 2003
 Рейтингові звіти
 Прес-центр
 
Новини компанії та прес-релізи
КІНТО в ЗМІ: виступи, коментарі
Аналітика
Конференції
Корпоративний блог
 Корпоративний БЛОГ
 Конференції
 Відеоінтерв'ю
 Конференція
 КІНТО у фокусі
 Прес-центр

"Чи є життя під час кризи?"

17 липня 2008 року з 11 до 13 години на офіційному сайті КУА ВАТ «КІНТО» відкрита Інтернет - лінія спілкування з президентом компанії.

 

Оксаніч Сергій Михайлович, кандидат економічних наук, засновник і незмінний керівник «КІНТО» знає про гроші все. Або майже все. А головне - як їх заробляти і примножувати. Разом з однодумцями Сергій Оксаніч протягом 16 років працює над створенням не лише «КІНТО», але й фондового ринку України в цілому.

1. Доброго времени суток. Ответьте пожалуйста на такой вопрос, что будет с акциями КрымЭнерго и стоит ли их держать дальше?

Андрей

«Крименерго» виглядає одним із найпривабливіших об'єктів для інвестування серед енергорозподільчих компаній. При цьому слід брати до уваги, що у даний час енергорозподільчий сектор тимчасово вийшов з «фондової моди». Проте, акції «Крименерго» мають значний потенціал зростання і, без сумніву, є цікавими інвестору, який орієнтується на отримання доходності у довгостроковій перспективі.

2. Посилання на світовий каледоскоп криз,нажаль,не для реального українського фондового ринку.І зараз ,як у інвестора,у мене принаймі розпач за долю мінусів усіх Синергій! Очевидно,у КІНТО бракує саме антикризових м енеджерів? При спілкуванні-порада ось почекайте трішки і все в порядку. Хоча новини ПФТС говорять про інше.То що ж Ви ,пане, Президенте маєте здійснити у портфелі,щоб ми вижили під час кризи?

В.Романенко

Антикризові менеджери запрошуються до певних компаній тоді, коли компанії переживають або передбачають власну кризу. Компанії «КІНТО» антикризові менеджери не потрібні - з діяльністю компанії все гаразд, вона розвивається динамічно та успішно. Глибока корекція фондового ринку, що прийшла на зміну безпрецедентному його зростанню, є цілком природним етапом, який не потребує втручання антикризових менеджерів так само, як не викликають антикризових менеджерів тоді, коли на зміну літу приходить зима, якщо до неї відповідно підготувалися. Наші управляючі є справжніми професіоналами з найбільшим в Україні відповідним досвідом роботи, їх справа – використання можливостей фондового ринку і у періоди зростання, і у періоди корекцій. Повторюсь, як би банально це не звучало, періоди росту і падіння є складовими періодами розвитку будь-якого фондового ринку в світі. Це природно, що інвестори кожен раз про це забувають і напружено слідкують за сповзанням індексів, ковтаючи валер’янку. Ще більш зрозумілим є стан багатьох українських інвесторів, для яких - це перша серйозна фондова криза в їх житті, і як усе перше, вона сприймається надто гостро та з передбачуваними неадекватними реакціями та діями. У той же час професійні інвестори поетапно докуповують привабливі акції за зниженими ринковими цінами, щоб у перспективі заробити на їх зростанні. Не задача менеджера подолати кризу, це не його завдання, а от скористатися кризою для підвищення якості інвестиційних активів професійний менеджер зобов’язаний. Іншими словами, нема чого управляючому під час кризи виживати, управляючий під час кризи має створювати фундамент майбутніх надприбутків для клієнтів своїх фондів. Саме закриті фонди дають шанс початківцям не наробити емоційних інвестиційних помилок та, хоч і з тривогою в серці, спостерігати, як їх паперові збитки, що виникли під час кризи, перетворюються в реальні прибутки.

3. Здравствуйте, имел неосторожность стать владельцем ц.б. нескольких фондов в конце прошлого года, в том числе под управлением КИНТО. Как Вы считаете, падение фондового рынка, которое мы сейчас наблюдаем - искусственно созданное или закономерно? Ваш прогноз до конца года...

Николай

Фондовий ринок, його природа, його сутність складається з періодів росту і корекції, а також з того, що попередні максимуми у майбутньому перекриваються новими. Саме на цій закономірності побудований основний принцип заробляння на фондовому ринку: купити дешевше, продати дорожче. Якщо ми подивимось на минулий рік, то індекс ПФТС зріс майже на 136%. Після такого вдалого року зниження виглядає досить закономірним, як і після будь-якого надто швидкого зростання. Якщо Ви уважно спостерігали за нашими діями, то помітили, що у другій половині 2007 року доходності наших фондів відносно конкурентів знизилися, в портфелях фондів стали з’являтися нові для ринку емітенти (наприклад, «Кривбасвибухпром»). Інвестиційна декларація фонду «Синергія-5» просто кричить: блакитні фішки перегріті, нас очікує корекція. Фондова зима прийшла до нас не зненацька, і це є вирішальним. Ми не саджаємо картоплю у мертву мерзлу землю, а планомірно готуємося до літніх жнив озимо-інвестиційних культур.

4. Когда закончится падение индекса ПФТС?

Сергей

Цією інформацією володіють дві структури. Перша – Небесна Канцелярія, але на жаль, консалтингових послуг вона не надає, друга – лукавий, проте, останній дорого бере. Тобто звертатися до професіоналів ринку з такими питаннями - не за адресою: для нас питання максимуму та мінімуму індексів ринку не є принциповим. Нам більш важливо відчувати тренд і працювати в межах цього тренду. Для підйому і падіння ринку є свої специфічні інвестиційні технології, та в будь-якому випадку ми постійно працюємо над покращенням якості портфелів. Маючи чітке уявлення про фундаментальну оцінку підприємств, робити це відносно нескладно.

5. Скажите пожалуйста что вы сделали чтоб попасть в раду НБУ. Я тоже хочу там быть дайте совет!

Валентин

Тут якась неточність: я ніколи не був і не є членом ради НБУ, тому мені важко дати Вам практичну пораду, як ним стати.

6. Скажіть, будь-ласка, навіщо запускати Синергію-7, і продавати її акції за номіналом, якщо акції Синергія-5 продаються на 23% нижче номіналу? Можливо, під час корекції ринку, потрібно було б максимально зосередитись на вже діючих фондах, а не запускати нові? Дякую.

Юрій

У першу чергу зазначимо, що акції «Синергії-5» ми не маємо права продавати нижче номінальної вартості. По-друге, інвестиційні стратегії фондів відрізняються: «Синергія-5» стартувала у рік безпрецедентного зростання фондового ринку України. Акції найбільших компаній, так звані «блакитні фішки», у той момент можна було придбавати лише за надзвичайно високими цінами. Саме тому ми почали формування портфеля цього фонду переважно з пошуку недооцінених акцій компаній другого та третього ешелонів, а також акцій не з біржових списків – акцій, що мають великий потенціал зростання у перспективі декількох років. З фондом «Синергії-7» зовсім інша історія. Початок його діяльності, 27 травня 2008 року, припав на час глибокої корекції фондового ринку, на період значного ринкового зниження цін на акції найбільш ліквідних компаній України. А що може бути кращим для початку діяльності фонду? Використовуючи цей унікальний момент, ми почали наповнення портфеля «Синергії-7» саме з акцій провідних вітчизняних компаній, ціна яких значно просіла через корекцію фондового ринку, і частка яких у портфелі фонду згідно з Інвестиційною декларацією має бути переважаючою. Таким чином, є всі підстави вважати обидва фонди по-своєму привабливими. Так, специфіка фонду «Синергія-5» полягає у тому, що 1/3 його активів була інвестована у акції другого та третього ешелонів, а 2/3 - під час падіння фондового ринку. Вже зараз можна сказати, що його потенціал на кінець поточного року складає більше 100% - це ключова інформація для ухвалення осмисленого рішення. Якщо говорити про фонд «Синергія-7», то майбутнє цього фонду залежить від того, наскільки активно в ньому приймуть участь наші інвестори. Якщо суттєві гроші прийдуть у період корекції, то цей фонд дійсно буде мати надзвичайні перспективи та високий потенціал доходності. Якщо ж гроші інвесторів прийдуть після корекції, то фонд мало чим буде відрізнятись від подібних фондів інших компаній.

7. Здравствуйте Сергей Михайлович.Будут ли Ваши аналитики анализировать финансовую отчетность крупнейших американских компаний за 1 полугодие, которую планируют обнародовать 17 июля. Если да, то как можно ознакомиться с этим анализом.

Анатолий

Зрозуміло, наші аналітики будуть цікавитись корпоративними новинами на американському фондовому ринку. Та враховуючи, що ми безпосередньо не інвестуємо у американський фондовий ринок, нашу увагу більше будуть привертати макроекономічні процеси, що відбуваються у США, бо прогнози цих процесів, без сумніву, будуть впливати на перспективи розвитку українського фондового ринку. Не будемо забувати, що до 90% інвестицій у український фондовий ринок прийшли від міжнародних інвестиційних фондів, переважно, американських.

8. Здравствуйте. У меня такой вопрос: когда наши предприятия будут заинтересованы в размещении на наших площадках, а не зарубежных, и когда они начнут платить дивиденды? Их прибыли растут - а акции почему-то падают.

Sergey

На мою думку, немало українських підприємств віддали би перевагу українській фондовій біржі перед закордонною, але на жаль, сьогодні на українському фондовому ринку немає достатніх внутрішніх ресурсів для того, щоб вони змогли ефективно розміщувати власні акції. Проблема в тому, що внутрішній інвестор, поки що, не оцінив переваги інвестування у власну економіку та переваги інвестування у акції. Без сумніву, затримка запуску накопичувальної пенсійної системи є основним чинником стримування IPO в Україні. Щодо дивідендів, то українські компанії почнуть платити їх тоді, коли у них не буде початкової потреби інвестувати у подальший розвиток, а також будуть відсутні схеми перенаправлення прибутковості у кишені мажоритарних власників. Кореляція між успішною діяльністю компанії та зростанням її акцій нерідко відсутня протягом років, проте рано чи пізно вона обов’язково реалізується.

9. Доброго дня. Скажіть будь-ласка, чому під час падіння ВЧА Синергія 4 Ви продовжували змінювати структуру фондових інвестицій, а не поклали максимум на депозит??? Адже останній місяць було очевидним падіння ринку?

Віталій

Відповідно до Інвестиційної декларації фонд "Синергія-4" є високоризикованим фондом для інвестування у акції українських емітентів, тобто перевкладання у боргові інструменти не передбачається стратегією цього фонду. Проте, тільки з початку цього року до фонду «Синергія-4» надійшло 65 мільйонів гривень від наших інвесторів, що дозволило фонду проінвестувати ці кошти на падаючому ринку та суттєво поліпшити фундаментальні параметри його портфеля. Я би не рекомендував робити оцінок на таких коротких інтервалах як один місяць, квартал чи рік. Успіх закритого фонду визначається його доходністю на момент закриття. Тож, давайте наберемося терпіння та дочекаємося відповіді, яка стратегія більш ефективна в реаліях українського фондового ринку.

10. Добрый день! Как долго наш фондовый рынок будет так сильно зависить от внешних инвестиций? что нужно сделать, чтобы наш инвестор стал "вкладывать" деньги в фондовый рынок , а не в мыльный пузырь базара недвижимости?

Кириченко Р

Ви самі відповіли на своє запитання. Наш фондовий ринок перестане бути залежним від зовнішніх інвесторів тоді, коли збільшиться участь у ньому внутрішнього інвестора, коли населення України почне активніше інвестувати в економіку своєї країни через інвестиційні та пенсійні фонди. Чому цього досі не відбулося? По-перше, тому, що у фондового ринку України поки коротка історія, що не дає впевненості населенню у доцільності та прибутковості інвестування. По-друге, поки що гальмується впровадження 2-го рівня пенсійної реформи, який має суттєво активізувати фондовий ринок країни та сприяти підвищенню добробуту нашого населення. Дійсно, для більшості нерухомість сьогодні є зрозумілішим об’єктом інвестування, ніж цінні папери - її можна побачити, до неї можна доторкнутися. Та пройде певний час і в нашій країні, як і в інших розвинутих країнах, інвестиційна культура стане буденним явищем.

11. Сергей Михайлович, хотелось бы узнать что предприняла, предпринимает, и планирует предпринять компания для минимизации потерь своих клиентов в сложившейся обстановке?

Анатолий

Інвестор і спекулянт відрізняються тим, що інвестор не має на меті за будь-яких умов спекулювати на коротких коливаннях ринку, він намагається інвестувати у такі цінні папери, якість яких дозволяє розраховувати на ріст їх курсової вартості у майбутньому. До тих пір, поки збитки інвестора не зафіксовані, вони залишаються паперовими. Говорити про справжні, реалізовані збитки чи прибутки можна лише при продажу цінних паперів або при закритті фонду. Що стосується наших фондів, то реалізація їх інвестиційних стратегій розрахована на середньо- та довгострокові перспективи, і портфелі фондів формуються з урахуванням цих стратегій. Український фондовий ринок має значний потенціал росту, який буде реалізований, як тільки закінчиться криза на світових фондових ринках. На це потрібен певний час, тому необхідно набратися витримки і не піддаватися панічному настрою.

12. Доброго дня. У мене наступні запитання: 1. Як можна розцінювати таке істотне падіння котирувань НАСК "Оранта" за останні місяці, і яка подальша стратегія Кінто щодо цього емітента, адже доля його в закритих фондах була (і є) дуже істотною? 2. Наскільки якісним є актив "Комфорт-Сервіс"? Як ви оцінюєте його перспективи в закритих фондах Кінто. Чи не вважаєте що аноносоване розміщення за вашою участю його акцій на ПФТС є передчасним за теперишніх умов?

Дмитро

Якщо Ви маєте на увазі суттєве зниження ринкової ціни акцій страхової компанії «Оранта» з листопада 2007 року з 230 грн. до 50 грн. за акцію, то слід зробити уточнення. Протягом зазначеного часу відбулися дві додаткові емісії акцій СК, а отже, з точки зору ринкової капіталізації, ніякого значного падіння MCap цієї компанії не відбулося. Відповідно до досліджень аналітичного департаменту нашої компанії акції СК «Оранта» мають значний потенціал росту, який перевищує 150%. Тобто, на нашу думку, цінні папери зазначеного емітента відповідають інвестиційній меті наших фондів – інвестувати у акції саме тих компаній, які мають потенціал росту курсової вартості вище за середній по ринку. Щодо якості активів «Комфорт-Сервіс», то хочу відзначити, що ця позиція у портфелі фонду «Синергія-5» повністю відповідає Інвестиційній декларації фонду, де за мету бралося розміщення значної частини портфеля серед акцій, що поки не котируються у ПФТС, і «Комфорт-Сервіс» відноситься до таких акцій. Ми вважаємо, що «Комфорт-Сервіс» має один із найбільших потенціалів зростання на ринку і зовсім не здивуємося, якщо ці акції у портфелі фонду «Синергія-5» зростуть на 500% і навіть 1000%.

13. Возможно ли приобрести акции "Синергия-5" по нынешней СЧА ниже номинала ?

Роман

Відповідно до ст.12 Закону України «Про ІСІ» корпоративний інвестиційний фонд не має права розміщувати акції за ціною, нижчою від номінальної вартості, тому акції фонду «Синергія-5» протягом періоду первинного розміщення ми продаємо за номіналом.

14. Які перспективи розміщення акцій ВАТ "Кредобанк" на Варшавській фондовій біржі до кінця року?

oleg

Акції ВАТ «Кредобанк» не обертаються на українському фондовому ринку, нашими аналітиками не досліджуються, тому мені складно давати будь-які коментарі по цих акціях.

15. Скажіть буль-ласка, як на вашу думку. наш фондовий ринок піддається теханалізу ? чи в більшій мірі фундаментальним факторам. Може дана корекція в довгостроковій перспективі перетворитися у ведмежий тренд? і які передумови для цього потрібні.

Андрей

Ми проводимо і технічний аналіз ринку, але він не дає ще достатньої інформації для ухвалення інвестиційного рішення, оскільки історія вітчизняного ринку ще занадто коротка. В основі більшості наших інвестиційних рішень - саме фундаментальний аналіз тих чи інших підприємств. Щодо переходу корекції до медвежого тренду, так це вже сталося півроку тому.

16. Уважаемый Сергей Михайлович, на протяжении последних 6 месяцев(!) КУА призывают "инвестировать сейчас", чтобы не упустить "начала роста рынка". Так ли важно его не упустить, чтобы ради этого терпеть такие значительные убытки? Не пора ли подумать о репутации компании и порекомендовать инвесторам входить в Ваши фонды не ранее, хотя бы, намеков на начало роста рынка?

Александр

Про репутацію компанії ми не забуваємо всі 16 років її існування, для нас репутація - не тільки справа честі, але й найбільший наш актив. Ризик не в тому, що на початковому періоді діяльності 3-х або 5-ти річного фонду терпіти паперові збитки, а в тому, що можна просто опинитися на зростаючому ринку у боргових інструментах, а це вже реальні ризики отримати доходності фондів значно нижче ринкових. Судіть самі, у минулому році індекс ПФТС зріс на 135%, доходність деяких фондів - на 200%. Пік прийшовся на середину листопада, у нас - запуск «Синергії-5». Гроші від інвесторів йдуть, ми думаємо, куди їх інвестувати. Перший і другий ешелони на 90% перегріті, отже, треба копати глибше, шукати підприємства з хорошим потенціалом росту. Сьогодні – інша картина. Є 20-30 компаній першого ешелону з запасом зростання 50 і більше відсотків. Що ще можна бажати для старту фонду?! Потрібні лише кошти. Як тільки ринок розвернеться, придбати ЦП стане набагато складніше, серйозні покупки будуть щонайменше вдвічі дорожче. Тому ми дійсно вважаємо, що пропускати такі періоди не можна, бо підґрунтя майбутніх доходностей закладаються саме так.

17. Доброго дня! В мене до вас декілька запитань. 1.До якого часу і наскільки буде падати український фондовий ринок? 2.Чи особисто ви володієте акціями фондів Синергія 4 і 5? 3.Чи будуть запускатись цього року нові фонди сімейства Синегрія? Дякую

Ярослав

Адресу, за якою можна отримати відповідь на Ваше перше запитання, я вже назвав раніше (див. №4). Що стосується другого запитання, то я володів акціями першої «Синергії» та «Синергії-2», а зараз володію акціями фондів «Синергія-3», «Синергія-4», «Синергія-5» та «Синергія-7». Вся моя родина вкладає інвестиційні кошти виключно у фонди під управлінням «КІНТО», це моя принципова позиція. Відповідь на Ваше третє запитання залежить від діяльності Верховної Ради. Якщо вона ухвалить відповідні зміни до Закону «Про ІСІ», то в цьому році продовження сімейства фондів «Синергія» не передбачатиметься, натомість будуть створені фонди з іншими характеристиками.

18. Уважаемый Сергей Михайлович! Хотел бы услышать мнение проффесионала относительно перспектив создания на главной фондовой площатке системы интернет-трейдинга? И как Вы думаете в каком временном диапазоне в Украине появятся срочные инструменты? Заранее благодарю за ответ!

Юрий

Питання запуску інтернет-трейдингу треба пов’язувати з часом появи ринку заявок в Україні. Поки що ПФТС задекларувала, що у 2009 році такий ринок з’явиться на новій технологічній платформі, яка дозволить розвивати не лише ринок заявок, а й інтернет-трейдинг та ринок похідних. Але для цього потрібні зміни до чинного законодавства, тобто, щоб Верховна Рада була у робочому стані.

19. Среди инвестфондов у Ваших фондов один из самых худших показателей за месяц.Не является ли это следствием низкого уровня управленческих навыков управляющих фондов,а также их умышленых действий по снижению стоимости сертификата, в частности Синергия-4?

Руслан

Треба розуміти, що суттєві падіння на біржах трапляються, у першу чергу, серед найбільш ліквідних акцій, тобто акцій, які можна продати навіть у таких кризових умовах. Тому, найбільше зниження вартості активів фонду «Синергія-4» говорить лише про те, що ядро цього фонду складають найбільш ліквідні акції українського фондового ринку, і при розвороті ринку саме ці акції будуть найбільш швидко зростати та найбільш швидко відіграють падіння, що сталося під час кризи. Давайте будемо рахувати курчат восени, а результати фонду – по завершенню діяльності.

20. Став владельцем С4 и С5, я сам лично ответсвеннен за это решение. Как Вы относитесь к тому, что на вашем сайте в разделе ВХІД КЛІЄНТА отсутствует как ПОРТФЕЛЬ так и КОМЕНТАР МЕНЕДЖЕРА ? Не считаете ли Вы за необходимое начать информировать своих клиентов о реальном состоянии дел в наших фондах?

Андрій

Компанія перейшла на новий формат подачі коментаріїв менеджерів – тепер це щоквартальні «Звіти керуючих», які публікуються за адресою: http://www.kinto.com/funds/report.html. Як і раніше, всім бажаючим інвесторам доступ до портфелів їх фондів відкрито, звичайно, після здійснення учасниками реєстрації. Щодо згаданих фондів, то портфель фонду «Синергія-4» був відкритий ще у грудні 2007 року, «Синергії-5» - у квітні 2008 року. Для закритих фондів «Синергія-3», «Синергія-4», «Синергія-5» (а в майбутньому і для «Синергії-7») управляючий готує додаткові розширені коментарі менеджера, доступ до яких також можуть отримати інвестори цих фондів.

21. Здравствуйте, уважаемый Сергей Михайлович. вопрос по инвестиционным стратегиям: На Ваш взгляд, какие инвестиционные стратегии являются оптимальными при долгосрочном инвестировании? Является ли принцип усреднения достаточно эффективной стратегией? Какие еще стратегии Вы могли бы порекоммендовать Вашим инвесторам. Благодарю!

Владимир М.

Я б сказав трохи інакше: довгострокове інвестування само по собі вже є оптимальною стратегією інвестування. Взагалі, у інвестиційні фонди я б радив вкладати до 50% своїх вільних коштів за умови їх диверсифікації між фондами з різними інвестиційними стратегіями: до 30% - у фонди з ризикованою стратегією, ще 20% - у збалансовані. У пенсійні – від 10 до 50% залежно від рівня щомісячного надходження вільних коштів.

22. Согласны ли Вы мнение о том, что падение акций Синергий-4 будет продолжаться до половины номинала (5000) после чего рынок нащупает дно?

Тарас

Запуск кожного інвестиційного фонду мені хочеться уподібнити вітрильному судну позаминулого сторіччя, який вирушає з Роттердаму до Нью-Йорка. Команда озброєна навігаційними картами (фундаментальними оцінками вартості портфеля), капітан чудово знається на «троянді вітрів» та напрямку течій, і лише Господь Бог знає, коли судно дістанеться порту призначення (фонд реалізує свій потенціал), оскільки в дорозі його очікують і шквали, і шторми, і штилі. Кожен шторм (фондова криза) – це чергове випробування команди на витримку характеру та твердість духу. Справжня команда ніколи не впадає в паніку, вона діє відповідно до відшліфованих правил та наказів капітана. Це дозволяє команді не втратити у дорозі вантаж й доставити його до пункту призначення (фонд отримує очікуваний прибуток). Не страшні випробування стихією, страшна непідготовленість до випробувань. Не страшна поведінка ціни під час кризи, страшні інвестиційні рішення, що були ухвалені виходячи з поведінки ціни, а не фундаментальної оцінки. Саме професійне управління ризиками об’єднує команду вітрильника та команду управляючої компанії.

23. Добрий день, Сергій Михайлович Які на Вашу думку основні причини падіння нашого фондового ринку? Це реакція на світову кризу, чи хтось спеціально валить ринок, для того щоб потім можна було зайти по більш вигідних цінах. Які фактори впливають на падіння ринку і яке їх співвідношення? На скільки сильно світова криза впливає на економіку України? Чи не може бути так, що наша економіка, промисловість відчують наслідки, через деякий час? Просто тоді крім зовнішніх факторів можуть додатись і внутрішні фактори падіння фондового ринку. По структурам портфелів Ваших фондів не було помітно великого продажу акції і перехід в боргові інструменти, чому Ваша компанія вибрала такій напрямок дій? Як довго на Вашу думку буде тривати падіння і коли можна очікувати на ріст. Дякую

Артур

Понад 90% факторів, що спонукали падіння українського фондового ринку, знаходяться за межами країни, і це добре. Але, без сумніву, треба враховувати високу інтегрованість української економіки у світову. Деякі галузі обов’язково відчують негативні наслідки, і це повинні передбачити аналітики у своїх рекомендаціях щодо інвестування у акції. При існуючій нормативній базі, високому рівні інфляції та наявних інвестиційних інструментах ми продовжуємо вважати, що найбільш ефективним шляхом захисту та підвищення фундаментальної вартості фонду є інвестування у акції на падаючому ринку.

24. Каковы перспективы акций КривбассВзрывПрома? Как (и кому)предполагается их реализовать?

amber

ВАТ «Промислово-виробниче підприємство «Кривбасвибухпром» є одним з найперспективніших підприємств у портфелі фонду «Синергія-4». Це підприємство спеціалізується, зокрема, на наданні послуг з підривних робіт гірничої породи. Після завершення кризи акції цього підприємства будуть торгуватися на біржі з кількократним перевищенням нашої ціни придбання.

25. В составе портфеля фонда "Народный" имелись акции НИТР. После допэмисии цена на них резко упала. Поскольку Народный не является закрытым фондом, был ли учтен управляющим факт того, что цена упадёт? Вообще качество управления Народным по сравнению с другими открытыми и интервальными фондами не выдерживает никакой критики.

amber

До оголошення додаткової емісії частка NITR у портфелі фонду складала трохи більше 2%, тобто вплив цієї позиції на вартість портфеля був несуттєвим. Окрім цього, пониження вартості, що зумовлене допемісією, є тимчасовим. Із надходженням до портфеля нових акцій за номінальною вартістю позиція NITR у портфелі зросте. ДКЦПФР вже протягом 5 років неспроможна ухвалити методику розрахунку вартості чистих активів фондів, тому не завжди коректно порівнювати результати їх діяльності. Якщо порівняти поведінку «Народного» із композиційним індексом, можна побачити, що фонд обіграв ринок на 16% в абсолютному виразі.

26. У чому сенс для мене як інвестора купувати акції анонсованого фонду "Синергія-7" саме зараз? Невже я не зможу їх купити після визнання фонду таким, що відбувся? Хіба бажаючим акцій не вистачить? Чи на Вашу думку ВЧА/акцію після визнання буде більшою, ніж номінал? Що я врешті ризикую втратити, якщо чекатиму моменту визнання, якщо у цей час кошти принесуть мені немалий фіксований прибуток? Оскільки саме момент входу чималою мірою визначає остаточний результат, чи не так?

Володимир

Інвестиційні фонди є колективним «оптовим» інструментом, який передбачає отримання великих інвестиційних можливостей та зниження витрат за рахунок управління однією загальною, великою сумою активів. Учасники, що інвестують гроші з самого початку діяльності фонду, дають можливість управляючому сформувати якісний портфель, особливо, якщо цей період співпадає з корекцією ринку. У той же час, учасники, які «стрибають у останній вагон», намагаючись увійти до фонду в останні дні продажу його цінних паперів за номіналом, «розмивають» своєю інвестицією вартість чистих активів, яку фонд вже заробив, тим самим «відбираючи» частину прибутку, що належить першим інвесторам. Феномен паразитування добре вивчено в житті природи. Якщо паразитів стає забагато, то вони просто знищують дерево та гинуть самі. Так і в нашому випадку, якщо кількість «спритних» стане переважати, то фонд просто перестане бути цікавим для інвесторів. Такі випадки Ви вже могли спостерігати на українському фондовому ринку. Отже, необхідно пам’ятати, що кінцевий індивідуальний результат кожного інвестора у фонді залежить від результату колективного. І якщо розрахувати, який доход кожний інвестор отримав би за короткий період на своїх депозитах і який доход він недоотримав би при закритті фонду через інвестування грошей із запізненням, то, швидше за все, результат був би не на користь інвестора. І саме тому кваліфіковані інвестори поспішають увійти до фонду першими, щоб надати можливість управляючому ефективно сформувати портфель, усвідомлюючи, що, врешті-решт, їх поведінка позитивно вплине на результат діяльності фонду за 3-5 років, а отже, відіб’ється і на індивідуальному „заліку” кожного інвестора.

27. Не движется ли Украина к дефолту? с таким торговым балансом, долгами, а теперь еще и ревальвацией?

Дмитрий

Деякі проблеми існують, але поки що суто технічні. Згадаємо про боротьбу уряду з інфляцією. За допомогою фондового ринку грошову масу можна було би зв'язати у найкоротші строки. Не треба нічого вигадувати – інструмент готовий! Та ніхто не розглядає його як програму дій. А шкода, бо яким буде фондовий ринок, такою буде і країна. Фондовий ринок повинен стати одним із найактивніших чинників побудови країни. У цьому я бачу своє завдання і завдання моїх колег. І тим не менш, вважаю, що природний шлях розвитку країни – це накраще. Я спокійно відношуся до ситуації, коли люди скаржаться: який безлад, що у нас в країні твориться. Це прекрасно, що немає жодної політичної сили, яка би жорстко взяла країну під контроль. Ось це було б дійсно небезпечно. Наша країна розвивається на здоровому грунті. І я дуже оптимістичний, бо бачу колосальні перспективи України.

28. Яких змін зазнала стратегія управління інвестицийними фондами впродовж цього року?

Максим

У 6-му запитанні я вже висвітлював відмінності інвестиційних стратегій фондів «Синергія-5» та «Синергія-7», що викликані пануванням різносторонніх тенденцій на фондовому ринку протягом останнього року. А в цілому, кожен фонд має слідувати тій інвестиційній стратегії, задля якої він і був створений - консервативний, збалансований, ризикований.

29. Добрый день, С.М. Как Вы считаете наш рынок будет насчупывать дно ориентируясь на Россию или больше смотря на Запад? Как на наш рынок влият рост цен на нефть - РТС от этого только выигрывает... Почему такое падение в области энергетики? Все дело в перегротости в прошлом году? Или есть другие причины? Как Вы считаете, в случае кризиса на рынке жилой недвижимости, какие последствия это может иметь на фондовом?

Дмитрий

Беручи до уваги структуру інвесторів на українському ринку, можна сказати, що головну роль і надалі будуть відігравати західні інвестори. Без сумніву, зростання ціни на нафту, як і будь-яке зростання, впливає на фондовий ринок, але на різні галузі по-різному. Зростання акцій компаній енергетичного сектора у минулому році було пов'язане із очікуваннями на приватизацію. На жаль, з різних причин, цей процес був зупинений. Як тільки інвестори відчують, що приватизація енергетики перейшла в русло реальності, ціни на акції цих компаній одразу суттєво зростуть. До речі, зниження енергетичного сектора, частка акцій якого у портфелі фонду «Класичний» суттєва, призвело і до певного просідання показників нашого відкритого фонду. У світовій практиці ринок житлової нерухомості та фондовий ринок тісно пов’язані. Щодо українських реалій, криза на ринку житлової нерухомості швидше буде мати незначний вплив на фондовий ринок, більше пов'язаний з негативними настроями, аніж з реальним станом справ. На фондовому ринку України мало будівельних компаній, тісно пов’язаних з житловим будівництвом. Частка іпотечних кредитів у кредитних портфелях банків, виданих під житлову нерухомість, не критична. Швидше навпаки, інвестори зрозуміють, що окрім ринку нерухомості, можна інвестувати і в інші активи, зокрема у фондовий ринок.

30. Прокомментируйте, пожалуйста, ситуацию со вторичным рынком (а именно так называемыми "ценами маркет-мейкера", публикуемыми на сайте) для Синергии-4 и Синергии-5. Для С-4 происходит шараханье из стороны в сторону - то бид на 5-10% ниже ВЧА, то несколько выше ВЧА. Оффер вчера был 10300, сегодня 9800. Синергия 5 вообще продается по номиналу (при ВЧА около 7500) Интересно, много желающих купить по такой цене?

Алексей

Ні фонд, ні КУА не зобов’язані викуповувати акції закритого фонду достроково та продавати акції після завершення первинного розміщення. Разом з тим, акції таких фондів можуть вільно обертатися на вторинному ринку, який і формує ціну попиту та пропозиції на акції. Щодо попиту на П’яту, то інвестори, які здатні оцінити потенціал портфеля фонду, купують її і сьогодні. Психологічно виглядає ірраціональним купувати акції фонду за номіналом, якщо поточна вартість чистих активів на 30% менше. Але для того, хто може прорахувати, що фундаментальна оцінка у 2 рази вища, купівля за номіналом виглядає надзвичайно привабливою.

31. Доброго дня! Поважаю Вас, як одного з фундаторів фондового ринку України, але не розумію, як можно за декілька місяців корекції знищити авторитет КІНТО. Навіщо зараз казати про закінчення падіння на ринку і початок підйому? Можливо, треба подивитись правді в очі і попередити інвесторів про можливе падіння ринку до початку 2009 року? З повагою,

Ігор

Дякую за особисту повагу, та не бачу підстав, щоб говорити про падіння авторитету компанії «КІНТО». Повторюсь, ніяких прогнозів, тим більше, публічних, ми не даємо. Завершення падіння ринку та початок його підйому виходять за межі нашого впливу та контролю. Нікому не відома тривалість цього падіння, ніхто ще не спіймав «дна» та не передбачив усі піки ринку, та й ми ніколи не стверджували, що схопили Бога за бороду. До слова, з огляду на те, що інвестиційні та пенсійні фонди є інструментом середньо- та довгострокового інвестування, про що ми не втомлюємося повторювати, навіть зазначені Вами строки не видаються нам катастрофічними. І не надійтеся, кінець світу відміняється!

32. Уважаемый Сергей Михайлович, скажите пожалуйста есть ли возможность в условиях нашего фондового рынка зарабатывать не только во время подъема рынка, но и во время его падения? Если нет, то почему? А если есть, то почему Ваша компания этого не делает? Заранее спасибо за ответ. С уважением,

Евгений

Частково Ви вже відповіли на своє запитання. Якщо наша компанія цього не робить, це означає, що ми не бачимо такої можливості. Принаймні, в межах українського законодавства. На світових ринках дійсно існує можливість заробляти на падіннях ринку. Для цього існує декілька методів:

• «короткі продажі»;

• використання похідних;

• придбання акцій з від’ємною бетою.

Українське законодавство забороняє фондам проведення «коротких продажів».Похідні на нашому ринку досі відсутні. Через коротку історію українського фондового ринку проблематично також визначити, яка акція має від’ємну бету.

33. Я інвестор Синергії-3. До кризи був дуже задоволений динамікою росту. Вклав ще більше грошей у фонд Інтервальний. В результаті вже скоро зайду в мінус, та й напевно закрию обидві позиції. Чомусь не віриться, що інтерес нерезидентів відновиться. Питання щодо фонду Інтервальний: чому ціна фонду настільки знизилася, якщо в акціях наскільки мені відомо перебуває лише 40% коштів. Вказана дюрація по 2 роки. Це означає, що відсотки по депозитах нараховуються лише в кінці терміну? Тобто чи правильним буде твердження, що вартість фонду не відображається повністю через кінцеву виплату відсотків за депозитами? Дякую.

Mark

Віра в себе та твердість духу – це саме ті якості, які дозволяють заробити на фондовому ринку. З початку року індекс ПФТС впав вже на 48%. Проте, сам фонд знизився на 23%. З урахуванням того, що частка акцій складає у портфелі приблизно 40%, це практично аналогічний результат. Різниця у 4% зумовлена, головним чином, відмінними методиками розрахунку індексів. Cправа в тому, що активи фонду розраховуються, грунтуючись на цінах закриття торгових сесій, а індекс ПФТС – на середніх цінах за день. В умовах падіння ринку ціни закриття завжди є нижчими від середніх. Також, не варто забувати, що під час розрахунку ринкового індексу зовсім не враховуються різноманітні витрати, пов’язані із діяльністю фонду. Дюрація до депозитів не має жодного відношення. Це характеристика облігацій, що показує чутливість їх цін до змін процентних ставок (щось на кшталт коефіцієнту бета для акцій). Щодо процентів за депозитами, то у фонді «Народний» вони нараховуються чотири рази на місяць.

34. Уважаемый Сергей Михайлович! Я слышала, что сейчас из многих КУА увольняются сотрудники (или их увольняют) из-за нестабильности рынка, а как обстоят дела в вашей компании?

Тамара

Для більшості співробітників «КІНТО» – ця криза не є першою в їх професійній діяльності, тому атмосфера в компанії ділова та спокійна. Хоча я відчуваю, що наші молоді колеги стали більш внутрішньо напруженими. Перша в житті фондова криза для всіх є серйозним іспитом, а не лише для клієнтів наших фондів. Кризи приходять та, як правило, неочікувано зникають. Компанія «КІНТО» знає, як проходити фондові кризи без втрат співробітників та вміє це робити.

35. Добрый день.Хотел бы чтобы Вы прокомментировали две мысли,навеваемые ситуацией на фондовом рынке участнику фондов под управлением компании Кинто: 1.Привлечение средств у населения у компании Кинто удается лутьше чем собственноуправление ими. 2.Ситуация на фондовом рынке напоминает узаконенный лохотрон, а КУА делятся на его организаторов и жертв.

Владимир

Саме успішна діяльність компанії «КІНТО» з управління публічними інвестиційними фондами протягом останніх п’яти років стала запорукою успіхів компанії у залученні коштів інвесторів. У період довгого зростання фондового ринку інвестори, навіть професійні, починають робити прогресуючу кількість інвестиційних помилок. Саме криза дозволяє відокремити полову від зерен, відокремити перспективні рішення від помилкових. Криза забирає гроші у тих, хто ухвалив неправильні рішення або піддався панічним настроям, викликаним невпевненістю у своїх інвестиційних рішеннях. За сучасних інформаційних технологій та необмежених можливостей доступу до інформації розпізнати лохотрон та зрозуміти у чому різниця між лохотроном та інвестиційними інструментами не складно. Було б бажання!

36. Здравствуйте. Прокомментируйте, пожалуйста, вчерашние высказывания Э. Наймана, по поводу КУА и торговцев, а также бездействия ГКЦБФР (http://naymanerik.livejournal.com/61146.html): Все же на нашем рынке не работают "шорты в долг", но шорт без покрытия практикуют. Например, торговец берет акции у родной КУА в долг и продает. Без риска. Так как в случае роста акций - теряет куашный фонд (то есть клиенты). А в случае падения - зарабатывает торговец, откупая затем бумаги дешевле. А вообще украинский рынок акций является полем непуганых дураков без контроля ГКЦБФР. Так, по украинским законам запрещено продавать то чего нет вплоть до отзыва лицензии. и делается это сплошь и рядом, но комиссия бездействует. И пока так будет продолжаться, то возможны резкие беспочвенные колебания цен. Например, когда за три дня USCB обвалился аналогично паре американских ипотечных FM (только последние на грани банкротства в отличие от продолжающего с прибылью работать Укрсоца) более чем на 30%, то возникают вопросы.

Андрей

Питань та зауважень до діяльності ДКЦПФР у мене не менше, ніж у Вас, особливо, до окремих членів Комісії, що відповідають за регулювання діяльності ІСІ. Якщо Ваш приклад з «шортами» КУА є реальністю, а не гіпотетичною схемою, то це - відверто кримінальна схема, на яку повинні терміново відреагувати правоохоронні органи.

37. Шановний Сергій Михайлович! Всім зрозуміло, що найвигідніше вкладати кошти в акції по номінальній ціні або десь коло неї, а також що після падіння буде підйом на ринку цінних паперів. Але також багатьох, хто інвестував не спочатку діяльності фондів цікавить чи цей рівень цього підйому буде більше чим до падіння? Просліджується зв'язок між падінням долара і курсом акцій. І так як долар не повернеться на попередні позиції, то є підозра що і ціни на акції будуть коливатись тепер на більш низькому рівні Дякую за відповідь.

Андрій

По мірі розвитку українських інвестиційних та пенсійних фондів вплив нерезидентів на наш ринок буде слабшати, і рух цін на українські акції буде, більшою мірою, визначатися внутрішніми факторами, а не поведінкою долара. Щодо поведінки ринку, то нікому не дано знати, наскільки сильно він виросте чи впаде.

38. На одной из предыдущих интернет-конференций, г-н. Ботте, если я не ошибаюсь, на вопрос почему КИНТО не распродает акции из портфелей своих фондов в условии коррекции на рынке (а уже обвала), отвечал, что выход КИНТО с продажей на наш ФР, только обвалит его еще больше из-за низкой ликвидности и недоразвитости нашего ФР. Но как мы видим, наш ФР и без «помощи» КИНТО обваливается. Не кажется ли Вам, что КУА в первую очередь должна думать о СВОИХ клиентах, чего сделано не было (распродажа акций и перевод большей части активов фондов в инструменты с фиксированной доходностью)? Известно, что управлять активами на растущем ФР просто, а вот на падающем и проявляется профессионализм. .

Андрій

Думка, що у період падіння необхідно продавати акції та перевкладатися у інструменти з фіксованим доходом теоретично виглядає привабливою. На практиці ж така тактика не може бути реалізованою без суттєвих втрат. Ще раз повторюся, що КУА має мислити стратегічно, вона не зриває щойно посаджені паростки, щоб угамувати голод, вона не продає щойно куплені акції з великим потенціалом росту в перспективі декількох років лише для того, щоб догодити емоційним інвесторам, втрачаючи перспективу.

39. Добрий день, Сергій Михайлович зараз деякі експерти говорять про можливий обвал на ринку нерухомості. Тому виникає питання чи цей обвал не потягне за собою ще більший обвал фондового ринку? І наскільки можливий варіант, що при падінні ринку нерухомості інвестори понесуть гроші в фондовий ринок, який вже впав майже на 50%?

Артур

Так, обвал на ринку нерухомості можливий, невідомим залишається те, коли це станеться і наскільки він буде глибоким. Щодо впливу ринку нерухомості на фондовий ринок, то він в Україні незначний. Серед наших клієнтів є достатня кількість інвесторів, які значно зменшили частку інвестицій у нерухомість і збільшили частку інвестицій на фондовому ринку, тим самим диверсифікуючи власний портфель інвестицій.

40. Готово ли было КИНТО к такому падению на рынке, предвещали ли её аналитики это, и что вследствии этого было предпринято? Допустим: переход в депозиты. Я понимаю, что законом ограничена эта сума, которая может бы ть помещена на депозитах, но всё же, если речь идет о деньгах людей ,я думаю и закон бы пошел на встречу. Если сравнить это падение с наводнением, то какая дамба была заранее подготовлена?

Дмитрий

Я вже у багатьох відповідях підкреслював, що з середини минулого року ми почали дії з підготовки до майбутньої тоді ще кризи. Але суть цих дій була не в переводі активів фондів у боргові інструменти, а у перебалансуванні фондів шляхом продажу перегрітих позицій та придбання недооцінених акцій другого та третього ешелонів. Найбільш яскраво це проявилося в Інвестиційній деклараціі «Синергії -5». При входженні у кризу найбільш небезпечним є висока питома вага перегрітих акцій. Нам вдалося завчасно мінімізувати цей клас активів, тому ми впевнено увійшли в кризу та спокійно продовжуємо покращувати якість наших портфелів, постійно купуючи акції на падаючому ринку.

41. Как долго, по вашему мнению, будет продолжаться нынешний спад на фондовом рынке Украины.

Игорь

Див. відповідь на питання № 4

42. 1) Какой инвестиционный горизонт позволяет утверждать, что выбор акции важнее выбора времени инвестирования? 2) В условиях кризиса ликвидности и, как следствие, низких объемов торгов можно ли сформировать хороший портфель для новых фондов? Или инвестору лучше входить в существующие? 3) Инфляционная динамика в производстве (рост цен производителей промышленной продукции, себестоимость сырья) огромна (текущая оценка в 30%). Как по идее именно этот фактор обычно влияет на настроения инвесторов? Как это должно повлиять на доходы предприятий в ближайшее время? Как это повлияет на цены акций в ближайшем будущем? 4) Рынок падает пол года (итог: -50%), предприятия все это время работают и получают доход, инфляция в потреблении и производстве непомерна - как это все отразится на акциях в ближайшем будущем? Логично было бы предположить, что они должны увеличить свою стоимость в 2-2,5 раза, так ли это? 5) Возможно ли банкротство открытого фонда? Что произойдет, когда инвесторы заберуют из открытого фонда почти все деньги? 6) Я был в первых рядах инвесторов Синергии-5, но фонд не признавался длительное время. На тот момент по словам менеджерам по продажам управляющий предчувствовал негатив и потому тянул с признанием. И как оказалось не ошибся. Тогда почему же 30% портфеля не в депозитах?! Ведь вместе с Комфорт-Сервисом было бы уже 40%, которые не меняют свою стоимость при падении! 7) Очень хочу услышать с первых уст, как именно определяется адекватная стоимость акции при покупке? Ведь полгода назад все было в 2 раза дороже и куча желающих. Сейчас же все обесценилось и все-равно желающих не найти. Возможно метод таков: (активы - пассивы) / количество акций + ожидаемая прибыль + новости + настроения. То есть как Вы определяете при покупке акций эмитента в фонд на 3-5 лет, что текущая их стоимость адекватна? Или Вы просто забиваете портфель потому что Вы должны это сделать? (например фонд Синергия-7 Вы же отменять не будете, даже если рынок будет падать до конца года, хотя было бы лучше, возможно, вернуть деньги инвесторам, аннулировать фонд и ждать лучших времен). В соответствии с Вашей же оценкой, насколько недооценены акции сейчас?

Алексей

1) Статистичних даних по вітчизняному ринку цінних паперів ще недостатньо для визначення тривалості відповідних циклів. На нашу думку, вибір акцій важливіше моменту інвестування, якщо інвестиційний горизонт перевищує 4-5 років.

2) Інвестиційні можливості з’являються постійно і для існуючих фондів, і для новостворених. Теоретично, найкраще входити у той фонд, який сформував свій портфель на дні ринку. Проте, дату цього дна ніхто ніколи наперед не знає.

3),4) Історія свідчить, що акції є єдиним інструментом, що на тривалих періодах часу зростають швидше рівня інфляції. Доходи вітчизняних підприємств врешті-решт «проявляться» у відповідних курсових цінах на їх цінні папери.

5) Теоретично мова може йти не про банкрутство, а про ліквідацію фонду у разі, якщо внаслідок викупу його цінних паперів активи такого фонду зменшуються нижче законодавчо встановленого рівня (1250 мін. зарплат).

6) Момент дна ринку наперед нікому невідомий, тому при падінні ринку була обрана тактика послідовного придбання невеликих пакетів акцій за кращими цінами.

7) При придбанні акцій ми керуємося, передусім, фундаментальною оцінкою, яку аналітики здійснюють усіма відомими методами. Як я вже сьогодні наголошував, ІФ «Синергія-7» має ідеальний момент для початку діяльності. Головне, щоб це було усвідомлено саме зараз, а не тоді, коли ринок розвернеться у протилежний бік. Щодо сучасної недооцінки акцій, то я вже згадував, що зокрема, фонд «Синергія-5» має двократний потенціал зростання.

43. Добрый день. По многим эмитентам, очень мало акций находится в свободном обращении. Взять тот же Укрсоцбанк. 96 % в одних руках. 4 % ничего не дают, а в обращении их и того меньше. Вопрос. За что платим, покупая такие акции ? Что их стоимость ?

IgorS

Вартість акції визначається дисконтованим потоком майбутніх грошових коштів (дивідендами та курсовою вартістю). Вітчизняний міноритарій сподівається, передусім, на зростання курсової вартості відповідних акцій. Емітентів з малою кількістю акцій у вільному обігу на українському ринку цінних паперів є багато. Якість цих паперів, у тому числі і «Укрсоцбанку», через цей фактор не знижується. Хоча free float впливає на ліквідність конкретної акції та на її ціноутворення через зміщення кривої попит-пропозиція.

44. Скажите, а можно ли называть коррекцией двукратное падение вашего фонда Синергия-4. Было 14 тыс., стало 7. Становится страшно...

Анюта

Вже півроку, як слово «корекція» світ замінив на слово «криза», яка поки що тільки поглиблюється. Та якщо фонд має якісний збалансований портфель, лякатися не треба. Необхідно лише набратися терпіння та перечекати кризовий період. «Синергія-4» має портфель саме з такими характеристиками. Як тільки ЗМІ почнуть регулярно порівнювати сучасний період із кризою 29-го року – це буде першою ознакою завершення кризи. Пам’ятайте, Ви зараз отримуєте унікальний індивідуальний досвід інвестування у фондовий ринок. Якщо Ви витримаєте цей іспит, то назавжди залишитесь у світі акцій та інвестицій.

45. Здравствуйте. У меня вопрос: Планируете ли вы открытие инвестиционных фондов, направленных на инвестирование в зарубежные активы? По законодательству это запрещено, но возможно стоит зарегистрировать фонд в оффшорной зоне. И еще одно: когда (ваш прогноз) появятся в Украине ОФБУ?

Sergey

Ні, не плануємо. Ми вважаємо, що український фондовий ринок має значний потенціал зростання та є одним із найбільш привабливих. У найближчі декілька років, особливо із запуском другого рівня пенсійної системи, наш ринок має суттєво змінитися як у кількісному, так і у якісному плані.

46. Скажите пожалуйста, за последнее время на рынок вышло большое количестов новых КУА, которые активно себя рекламируют. Не бится ли КИНТО конкуренции с их стороны?

Петр

Ми лише радітимемо появі нових учасників на ринку. Чим більше їх буде, тим швидше ринок розвиватиметься.

47. Добрый день! У меня такой перечень вопросов к многоуважаемому Сергею Михайловичу: 1) Возможен ли переход из закрытого фонда в открытый внутри КИНТО (Например из "Синергии" в "Народный")? 2) Насколько убыточным является досрочный выход из закрытого фонда (сколько инвестор теряет на налогах, приемии КУА и др. платежах)? 3) Порадуйте инвестора хорошим прогнозом в отношении роста ИФ "Синергия-4" :) Спасибо!

Антон

На жаль, чинне законодавство України не дозволяє використовувати механізм конвертації, а це означає, що потрапити із одного фонду в інший можна лише після продажу цінних паперів одного фонду і придбання ЦП іншого (або ж після процедури закриття фонду). Хоча відповідно до законодавства України ні фонд, ні КУА не зобов'язані викуповувати акції закритого фонду достроково, все ж по акціях наших закритих фондів у ПФТС присутні котирування на купівлю і продаж з боку маркет-мейкера «КІНТО, Лтд». Звичайно, що ціна дострокового викупу включає суттєвий дисконт. З цінами вторинного ринку можна знайомитися на сторінці «Результати» відповідних фондів. При продажу цінних паперів інвестор сплачує податок у розмірі 15% від інвестиційного прибутку. До речі, якщо інвестор дочекається закриття фонду, то, можливо, сплатить податок лише 5%, як це було при закритті фонду «Синергія-2». Портфель фонду «Синергія-4» якісно наповнений і добре диверсифікований. Зараз ми маємо право лише говорити про співвідношення між поточними цінами та справедливими вартостями акцій, що входять до портфеля фонду. Ці показники вже відрізняються у рази.

48. Чи можливо десь дізнатись про реальний обсяг коштів інвестованих на фондовий ринок України на сьогодні (не капіталізація); 2) Яка частка з цих коштів закордонного походження. Завчасно дякую,

Сергій

На це питання дати чітку відповідь практично неможливо. Можно лише користуватися експертними оцінками. За деякими експертними джерелами за останні чотири роки інвестовано 5-6 млрд. дол. До 90% цієї суми належало нерезидентам.

49. Добрый день. Скажите пожалуйста стоит ли сейчас покупать акции банка Аваль?

Владимир

З метою середньострокового інвестування ці акції відносяться до найбільш перспективних.

Дозвольте Вам та всім учасникам інтернет-конференції подякувати за цікаві та небайдужі питання. Маю надію, що мої відповіді дозволили дещо розібратися в особливостях життя інвесторів під час кризи. Я буду радий, якщо комусь з вас допоміг уникнути типових помилок у цей непростий період життя.

 

І нарешті, вислів дня від Сергія Оксаніча: «На війні панікерів розстрілювали, а сміливців нагороджували орденами. Фондовий ринок набагато гуманніший: у панікерів він лише відбирає гроші, а нагорода знову дістається сміливцям».

 
Документ:   Надрукувати    Надіслати другу  Вгору   

© Кінто. Інвестиції і цінні папери в Україні
Повідомлення і застереження
Україна, Київ - 04070,
вул. Сагайдачного, 25-Б, 3 поверх
Тел.: (044) 462-5377, 462-5140

© Розроблено NewAgeLab, 2003.
КІНТО у фокусі  
Інвестиції від А до Я  
Послуги  
Інвестиційні фонди  
ETF - фонди на біржі  
Пенсійні фонди  
Ринок ЦП  
Контакти  
Новости RSS  
RSS канали сайту  
Наша команда  
Iнвестицiйнi семiнари online  
Фондовий ринок  
Тест на знання характеристик фонду «КІНТО-Казначейський»  


        bigmir)net
TOP 100     Rambler's Top100        

ІСІ КУА Вкласти гроші Купити акції Личные финансы Накопичування грошей Пайові фонди Фондовий ринок НПФ Вигідні вкладення Інвестування в акції Недержавний пенсійний фонд Ринок цінних паперів Керуюча компанія Фонд акцій