КІНТО - управління активами
Українська English Русский Мапа сайту   

Конференція

    
контактні телефони
044 246-7350
044 246-7434
Інвестиційні фонди
Інвестиційні фонди
Пенсійні фонди
Пенсійні фонди
Інвестиційно-банківські послуги
Інвестиційно-банківські послуги
авторизація клієнта:
E-mail:
Пароль:


 


 

КІНТО у фокусі

 Історія та нагороди
 Наші цінності
 Наша команда
 Вакансії
 Акціонери та посадові особи
 Ліцензії
 
КІНТО ЛТД
КІНТО
 Oфіційна та фінансова звітність
 
Загальна інформація
Особлива інформація
Річна інформація 2017
Річна інформація 2016
Річна інформація 2015
Річна інформація 2011
Річна інформація 2012
Річна інформація 2013
Річна інформація 2014
Річна інформація 2010
Річна інформація 2009
Річна інформація 2008
Річна інформація 2007
Річна інформація 2006
Річна інформація 2005
Річна інформація 2004
Річна інформація 2003
 Загальні збори акціонерів
 
03 жовтня 2018 р.
25 квітня 2018 р.
26 квітня 2017 р.
28 квітня 2016 р.
04 червня 2015 р.
24 квітня 2014 р.
25 квітня 2013 р.
20 грудня 2012 р.
 Рейтингові звіти
 Прес-центр
 
Новини компанії та прес-релізи
КІНТО в ЗМІ: виступи, коментарі
Аналітика
Конференції
Корпоративний блог
 Корпоративний БЛОГ
 Конференції
 Відеоінтерв'ю
 Конференція
 КІНТО у фокусі
 Прес-центр


У цьому розділі

«Біржовий фонд «Індекс Української біржі» та інвестиційні можливості 2011 року»7 квітня 2011 року  на офіційному сайті компанії «КІНТО» відбулася інтернет-конференція, що була присвячена запуску нового інвестиційного фонду «Індекс Української біржі»

Учасники конференції

 

Оксаніч Сергій Михайлович

Президент

 

Лукасевич Василь Богданович 

Керуючий інвестиційними та пенсійними фондами

 

Васильєва Лариса Сергіївна

Директор департаменту з продажу та роботи з інвесторами

1. Вопрос к Оксаничу С.М. Некоторое время назад Вы номинировались и являлись лучшим управляющим активами. Показывать хорошие результаты и на растущем рынке и эксгибиционировать ими в СМИ - дело нехитрое. Истнинная значимость управляющего определяется как он управляет портфелем на падающем рынке. В этом случае ваши результаты просто удручают. По всем вашим фондам! Какой неликвид вы купили (подробней, пожалуйста) и какие активы сейчас наиболее отрицательный вклад вносят в показатели. Второй вопрос. Вы каждый раз запускаете новый фонд Синергия. К старым фондам этой серии - странное отношение. Никаких движений, переформатирования портфелей не происходит. Почему?? Когда прекратится порочная практика открытия новых Синергий? Неужели нельзя, к примеру работать с 2-3 Синергиями - в этом случае вы можете показать истинный результат как управляющего активами. Вы же идете по пути......dressing windows, открывая новый фонд и рапортуя о хороших результатах. Но ведь это некорректно!!!!
О'Нил

Оксаніч С.М.

Показувати хороші результати - це перегравати зростаючий ринок і просідати менше падаючого. Всі наші фонди переграли ліквідні індикатори ринку (індекс ПФТС або ґрунтований на ньому композиційний індекс ринку) у період 2003-2008 рр. - як по доходності, так і за ризиком. Це незаперечний факт. Причому мова йде не про паперову переоцінку, а про трансформацію активів у реальні гроші - всім інвесторам, які ризикували нітрохи не менше, ніж нинішні, були здійснені виплати в повному обсязі. На зборах акціонерів усіх наших корпоративних фондів робиться аналіз стану портфеля, актуальних змін, рухів по фонду, проблемних активів, від’ємного результату по окремих позиціях і галузях. Акціонерам надсилається вичерпна статистична інформація, аналізуючи яку, вони можуть судити, чи є та чи інша позиція перспективною, чи ні. Тепер про правила гри. Ми дійсно запускаємо та будемо запускати нові фонди, але це ніяк не означає, що ми втрачаємо інтерес до управління та результатів діючих фондів. Кожен з наших фондів визначається з власною інвестиційною стратегією та напрямками інвестування на початку своєї діяльності. Відповідно формуються портфелі фондів. Потрапивши в кризу і в певному сенсі свідомо залишаючись в акціях, які на відміну від інших інструментів володіють унікальною якістю відновлення своєї вартості з часом, ми отримали реальні втрати тільки в банківському та частково в будівельному секторах. Частка активів, які поки не мають попиту на ринку, позначається на результатах - вони не кращі. Реальність така, що торгівля зараз відбувається у вузькому сегменті паперів, та й то лише частини ринку заявок Української біржі. Всього кілька паперів тягнуть індекси бірж на круті для реально діючих фондів висоти. Але це не назавжди. Як і в інших країнах, в Україні розгорнеться посткризовий сценарій, і тоді після ліквідів попитом почнуть користуватися й інші потенційно сильні акції, які поки що «тягнуть» фонди донизу. Певною мірою ми, звичайно, ризикуємо через обмежений інвестиційний горизонт, але не роблячи чогось відмінного від більшості, досягти кращих результатів на фондовому ринку неможливо. Терпіння та спроможність дотримуватися взятих на старті фонду зобов’язань (у вигляді інвестиційної декларації) являються ключовою запорукою успішності фонду при його закритті.

2. Я хочу купить сертификаты и приезжаю к Вам в офис, по какой цене мне продадут сертификат?
Какие дополнительные расходы возникают у инвестора при покупке и при продаже?
Как быстро я могу продать свои сертификаты и кому я могу это сделать?

Молчанов Андрей

Васильєва Л.С.

Купить сертификаты фонда «Индекс Украинской биржи» в офисе «КИНТО» можно по лучшей котировке на продажу торговца «КИНТО, Лтд» в момент оформления договора плюс 1%. При этом у Хранителя «КИНТО, Лтд» плата за зачисление ценных бумаг составит 20 грн. Минимальное количество сертификатов, которое можно приобрести в нашем офисе, 50 штук. Продать сертификаты нашого KUBI можно аналогичным способом: лучшая цена на покупку ТЦБ «КИНТО, Лтд» минус 1% при расчете по безналичному платежу и минус 2% при расчете наличными. Тариф Хранителя «КИНТО, Лтд» за списание ценных бумаг - 20 грн. Однако в Киев ехать за сертификатами биржевого фонда необязательно. Покупать и продавать их можно на местах через наш сайт с помощью электронно-цифровой подписи (ЭЦП). Желающим заработать на колебаниях рынка можно пойти дальше и заключить договор на интернет-трейдинг, что даст возможность торговать сертификатами KUBI в режиме реального времени. При этом нами бесплатно предоставляется торговая система Quick и финансово-аналитическая программа «КМ-Инвестор». А вообще, покупать и продавать сертификаты «Индекса Украинской Биржи» можно через любого киевского или регионального торговца, торгующего на Украинской бирже. Успехов Вам, Андрей!

3. Какие новые проекты вы собираетесь запустить в этому году, кроме индексного "KUBIка-рубика"?
Борис

Васильєва Л.С.

Искусство для искусства может быть только в искусстве, в бизнесе лучше ориентироваться на спрос. В ситуации высокой рыночной волатильности наш KUBI – то, что надо, причем фонду - только неделя. Дело же не в том, чтобы все время придумывать что-то новенькое, дело в том, чтобы это новое пользовалось спросом. Именно потребности потребителей позволяют сформулировать характеристики нового продукта. В результате анализа рынка и всестороннего исследования потребителя обнаруживаются пустые или не очень заполненные рыночные ниши, где спрос есть, а предложения нет. После этого возникают варианты концепции продукта, которых у «КИНТО» может быть множество. Сейчас, например, под парами стоят уже два новых продукта, но сроки их запуска пока не обозначены.

4. Як ви оцінюєте результати діяльності (доходність) вже повного каскаду Пори-року та обсяг грощей (достатньо невеликий), який вдалося залучити у ці фонди? Чому це сталося?

Софія

Васильєва Л.С.

Оцінювати результати діяльності кожного з дивідендних фондів треба по завершенні фінансового року. Рік наразі виповнився лише «КІНТО-Весні», і результатом у +10,63% ми не задоволені. Фонд стартував 15 березня, почав вкладати кошти, а в травні, усього за кілька днів, ринок акцій впав на 40%. Такий початок, ясна річ, вдалим не назвеш. Проте, хоча КУА й залишилася без премії, дивіденди учасникам були виплачені. Крім того, нагадаю, що в інвестиційній стратегії мова йде про дві депозитні ставки провідних банків як цільову середньорічну доходність, а не доходність за кожний рік. Тож не будемо поспішати з висновками - попереду 6 років роботи, щоб досягти мети. Наприкінці травня завершиться фінансовий рік «КІНТО-Літа». Тут результати кращі, адже портфель формувався після того, як ціни на акції знизилися. Наразі фонд демонструє +28,8%. Щодо обсягу залучених у дивідендні фонди грошей, то він і справді невеликий. Спрацьовує кліше - ажіотажна купівля не перегрітому ринку.

5. Очень неудобная схема Вашей работы при открытия счетов в ценных бумагах и для покупки паев фонда жителям регионов. Для открытия счета в ц.б. обязателен приезд в Киев. До 1.04 купить сертификат индексного фонда в регионах было невозможно. С 1.04 возможно, но реально только на бирже, схема покупки через интернет у Вас - проработана плохо. Подобными действиями Вы просто теряете клиентов. Не думали об изменении этих схем?

Евгений

Васильєва Л.С.

Хранитель «КИНТО, Лтд» дистанционно счета в ЦБ не открывает. Нарушение буквы закона чревато не только лишением лицензии, но и уголовной ответственностью. Да и кому он нужен, такой экстрим? В регионе счет в ЦБ можно спокойно открыть у местного Хранителя. С 29 марта сертификаты нашего KUBI можно было купить у любого торговца ЦБ, торгующего на Украинской Бирже. До того, в течение 5 дней, приобрести их можно было по номиналу. Клиенты из регионов без проблем совершали покупку со своих компьютеров, используя электронно-цифровую подпись http://www.kinto.com/rus/services/distance.html. Важно понять: новый фонд кардинально отличается от всех предыдущих. Его инвестиционные сертификаты торгуются на рынке Заявок. Вариантов купить и продать KUBI несколько: в офисе «КИНТО», через наш сайт с помощью ЭЦП, у любого брокера, самостоятельно через интернет-трейдинг. К тому же, мы дорабатываем схему, по которой услугой «Покупай из дома» смогут воспользоваться и клиенты «Южного Фондового Магазина».

6. Вопрос к управляющему фондом г-ну Лукасевичу: каким Вы видете перспективы (рост/снижение) индекса УБ за 2011 год. Какой прогноз рынка и какие факторы могут определять его поведение? И, пожалуйста, не надо про запрет прогнозирования доходности. Давайте говорить не о фонде, а о биржевом индексе для юридической чистоты ;)))

Самусенко Геннадий

Лукасевич В.Б.

Напередодні 2011 року ми оптимістично оцінювали перспективи ринку, і з початку року індекс УБ зріс на 15%, наблизившись до 3000 пунктів по індексу Української біржі. Результат непоганий, однак ще три місяці тому світ не мав таких проблем як заворушення в арабських країнах та катастрофа на АЕС у Фукусімі. Сьогодні, окрім цих проблем, існує ще декілька «гарячих» точок: європейські боргові проблеми, зростання цін на сировину, інфляція тощо. Всі вони впливають на фінансові ринки, в тому числі й фондовий ринок України. Та вовка боятися – в ліс не ходити. Попри негаразди, світова та українська економіки знаходяться на висхідній фазі циклу кон’юнктури, яка, як правило, триває 4-5 років. Виробництво відновлюється, доходи та прибутки зростають, активність пожвавлюється, інтерес іноземних інвесторів до українських активів та фондового ринку зростає. Тож, зважуючи потенційні ризики та можливості, бачимо, що ринок у 2011 році загалом перебуватиме у висхідному тренді. При цьому, швидше за все, він буде волатильним, не виключено, з декількома корекціями та значними зростаннями, що створюватимуть сприятливі можливості для купівлі та отримання доходу на фондовому ринку. А загалом, консенсус-прогноз профучасників ринку такий, що потенціал зростання у цьому році складе 40-50%.

7. Когда вы засветите реальный порядок (формулу) расчета своего KUBIка?
Роман

Лукасевич В.Б.

А що тут світити? ВЧА Фонду розраховується згідно вимог законодавства, аналогічно іншим нашим фондам. Структура активів фонду абсолютно прозора, вся інформація відкрита для інвесторів та публікується на сайтах «КІНТО» http://kinto.com/ukr/etf/kubi/information/portfolionew/ та Української біржі http://www.ux.ua/ru/fund-structure.aspx?code=KUBI. Тут завжди можна оцінити не тільки склад портфеля фонду, але й відхилення по позиціях від індексного кошика УБ. Якщо зовсім просто, не вдаючись в особливості законодавства, то ВЧА фонду дорівнює Ринковій вартості портфеля цінних паперів + Чисті грошові кошти. Для визначення вартості одного сертифіката, необхідно розділити ВЧА фонду на кількість сертифікатів в обігу. Для зручності при торгівлі протягом торгової сесії ми розраховуємо також індикативну ВЧА, яка повторює динаміку руху значення індексу УБ. Порядок розрахунку індикативної ВЧА є аналогічним розрахунку офіційної ВЧА. Для отримання індикативної ВЧА ринкова вартість портфеля акцій розраховується в реальному режимі часу по цінах останніх угод на Українській біржі з періодичністю в одну хвилину. Слідкувати за зміною індикативної ВЧА та результатами торгівлі можна на сайтах «КІНТО» http://kinto.com/etf/kubi/information.html та Української біржі http://www.ux.ua/ru/issue.aspx?code=KUBI

8. Добрый день! Вопрос к Сергею Михайловичу! Недавно читал Ваши ответы на вопросы летом 2008 года. Тогда Вы говорили, что Синергия 4 и 5 имеют двукратный потенциал роста по сравнению с номиналом. 1.Что Вы думаете теперь, считаете ли, что они превысят свой номинал к закрытию фондов? Интервальные фонды других компаний (не буду называть, чтобы не расценивалось как реклама) отыграли падение ещё в 2009-2010 годах. Почему синергии 4 и 5 не могут превысить свой номинал? Если этого не произойдёт, престиж компании сильно пошатнётся (согласны?). 2. Я стал инвестором Синергиий 4,5,7 и Эквити месяц назад, привлекли дисконты на вторичном рынке, сейчас эти бумаги продаются уже дешевле. Как Вы оцениваете позиции для входа Синергия 4 - 5200грн., Синергия 5 - 4500 грн., Синергия 7 - 10900грн., Эквити - 1500грн.? Заранее спасибо! С уважением,

Игорь

Оксаніч С.М.

Всі наші припущення будуються на наших знаннях та розрахунках. Ми впевнені у потенціалі наших активів, але не можемо прискорити хід природних процесів на ринку, безпомилково і щохвилини їх передбачати. Та й не повинні цього робити. Ми вважаємо, що після періоду торгівлі найбільш ліквідними активами (в цьому успіх згаданих Вами інтервальних фондів, які, на відміну від закритих «Синергій», більш націлені на поточний результат), повернеться інтерес інвесторів до акцій другого та третього ешелонів. Наприклад, будь-які практичні кроки в напрямку реформування української обленергетики і переходу до тарифів, які розраховуватимуться на базі інвестованого капіталу (за принципом регульованої бази активів), призведе до істотного зростання цін на акції компаній цього сектору економіки. Незважаючи на наявний потенціал, фонди сімейства «Синергій» є високоризикованими інвестиціями. Такий вид інвестицій не передбачає детермінованого успіху, тим більше протягом одного календарного місяця. Разом з тим, пане Ігоре, діючи у відповідності до перевіреного часом принципу - інвестувати не в період найвищого оптимізму на ринку, а купувати, коли дешево, Ви зробили дуже вірний інвестиційний крок, і я бажаю Вам успіхів!

9. Сергей Михайлович, скажите, пожалуйста, когда Вы закончите текущий цикл блога и будет ли новая книга или мультфильм по его мотивам? Также думаю, что Вам необходимо отвечать на комментарии к Вашему блогу. Это может существенно оживить читаемость. Почему Вы до сих пор не отвечаете на комментарии? Спасибо!

Сергей

Оксаніч С.М.

Нинішній цикл блогів – казка для дорослих на інвестиційну тематику – незабаром завершиться. Більша частина блогів ляже в основу наступної книги, яку я планую презентувати восени. Зараз активно розробляється концепція ілюстративного супроводу текстів. Цей аспект протягом роботи над блогами залишався «поза кадром», адже блоггерський формат має дещо обмежені можливості. Навряд чи будемо робити мультик, хоча… ідеї виникають кожного дня. Головне, відчути, чого хоче аудиторія, адже цей проект існує, перш за все, для споживачів інвестиційних продуктів, як теперішніх, так і потенційних. І не обов’язково вони повинні бути клієнтами «КІНТО». Наразі актуальним є підвищення рівня інвестиційної культури наших громадян в цілому… А те, що я не відповідаю на коменти, погано, звісно. Але читаю все! Вступати в Інтернет-дискусії – не зовсім моє «амплуа», я не політолог, не політик. До того ж, відверто кажучи, і часу не вистачає. А віддати спілкування з читачами на відкуп спічрайтерам – вважаю, нечесно. Інколи краще мовчати, ніж говорити.

10. Доброго дня! Питання по стратегії Ваших фондів. Чи проводяться активні операції з портфелями фондів? Чи, все ж таки, Ви дооримуєтесь стратегії "купив і тримаю". Дякую.

Павло

Оксаніч С.М.

В закритих фондах основною стратегією задекларована пасивна. Проте, криза та зміна характеру торгів на нашому ринку в бік вузького сегменту найбільш ліквідних позицій змусила нас збільшити частку активних операцій на ринку. У відкритих та інтервальних фондах активні операції здійснювалися з моменту початку їхньої діяльності.

11. Добрый день, уважаемые представители Кинто! Подскажите пожалуйста, в чем преимущества и недостатки ETF-фонда "Индекс Украинской биржи" перед активно управляемыми фондами Вашей компании? Как эти преимущества и недостатки могут сказаться на инвестиционных результатах на длительном отрезке времени (5-10 лет)? Интересно услышать от Вас сравнение ETF-фонда "Индекс Украинской биржи" с дивидендными фондами, Синергиями, Эквити и сбалансированными фондами

Дмитрий

Лукасевич В.Б.

Загалом, суть фонду зводиться до копіювання ринку. Відтак, усі недоліки та переваги пов’язані саме з цим. Основна відмінність від активно управляємих фондів полягає в тому, що активні фонди можуть як перегравати ринок, так і програвати йому. Це залежить від майстерності управляючих. Пасивний фонд – ETF – не ставить собі за мету переграти ринок або досягти певної визначеної доходності. Його мета - доходність на рівні ринку. Ринок зросте на 30%, фонд зросте на 30%. Ринок впаде на 30%, фонд впаде на 30%. На розвинених ринках достатньо популярною є ідея, що активне управління на довгострокових горизонтах програє індексу. У довгостроковій перспективі, якщо переглянути історичні дані, індекс в основному зростає, так як фондовий ринок є відображенням економіки, яка також зростає. Про додаткові переваги ETF можна прочитати на сторінці фонду http://kinto.com/etf/whatetf/benefits.html#Scene_1 По останньому питанню. Різні фонди послуговуються різними стратегіями, їм властиві різні ризики та доходності. Немає такого фонду чи інструменту, який би задовольняв одразу всі потреби, тим більше, що у кожної людини вони різні. Таким чином, чим ширша лінійка продуктів, тим більший вибір у інвестора. Фонди акцій з активним управлінням дають можливість отримати високу доходність, але й несуть у собі високі ризики. Дивідендні фонди розраховані на інвесторів з помірним ставленням до ризику і компенсують це періодичними виплатами доходу. ETF надає можливість інвестору самому або за допомогою наших консультантів конструювати різноманітні власні інвестиційні портфелі та обирати прийнятний для себе ризик та доходність.

12. Добрый день Я инвестировал в 2 фонда в 2007 и 2008г в Синергия4 и 5 на сегодняшний день эти фонды убыточны и судя по тому, что их продлевать не собираются, так мне сказали в телефонном разговоре, то они в 2012г. так и останутся убыточными, т.к. синергию4 покупал не по номиналу, а по 12тыс грн(в августе 2008г Ваши менеджеры меня просили не забирать деньги с фонда, говоря, что фонд все отобьет). Сами понимаете, что после всего вышеизложенного смысла вкладывать в любые др. фонды не вижу. С уважением

Алексей

Васильєва Л.С.

«Синергия-4» и «Синергия-5» инвестировали в акции украинских предприятий в предкризисный год. Наиболее ликвидные позиции на рынке в тот период времени исчерпали свой потенциал роста, и инвестиционные стратегии фондов предполагали поиск новых объектов для вложения, в том числе и в новых для фондового рынка отраслях экономики. Подавляющее большинство акций, обращающихся сегодня на рынке, все еще не отыграли свои докризисные цены. Торги сконцентрировались в узком сегменте бумаг. К бумагам второго и третьего эшелонов ликвидность пока не вернулась. Означает ли это, что с потерями в фондах, где есть такие акции, нужно смириться? Не думаю. Эти потери в значительной степени бумажные, а потенциалы роста курсовой стоимости у отдельных акций с течением времени не снизились, и рано или поздно они реализуются. Поэтому утверждать, что к 2012 году все так и останется убыточным, преждевременно. В настоящее время наибольшей угрозой выглядит дефицит времени. Текущее законодательство позволяет продлить срок деятельности фонда один раз на срок не более двух лет. Это очень жесткие рамки, и в настоящее время разрабатывается новая редакция Закона Украины «Об ИСИ». Мы предлагаем не ограничивать возможность продления срока деятельности КИФа одним разом. Если проект будет утвержден, то вопросы о продлении и сроках деятельности фондов будут решать сами акционеры. При этом инвесторы, которые не пожелают проходить еще одну дистанцию, получат расчет в назначенное время. Что касается «Синергии-4» и «Синергии-5», то в портфелях фондов много качественных активов, которые сейчас отличаются низкой ликвидностью. Однако мировая экономика постепенно восстанавливается, и приватизационные процессы, а также реформирование ряда отраслей, в частности энергетики, помогут реализации потенциалов акций. Поэтому пока мы рассчитываем на успешное закрытие «Синергии-4» и «Синергии-5» без продления. Что же касается целесообразности инвестирования, то лично я стараюсь не забывать марктвеновскую лягушку, которая однажды обжегшись о печь, впоследствии замерзла, потому что боялась к ней подойти.

13. Добрый день Как я могу приобрести паи нового биржевого фонда? Слішал, что это возможно через интернет-трейдинг. Есть ли фиксированные платежи и смогу ли я при этом покупать другие акции на бирже? Сколько это стоит?

Панас

Васильєва Л.С.

Добрый день, Панас! Ответ на первую часть Вашего вопроса содержится в ответе на вопрос №2. Кроме KUBI, через интернет-трейдинг можно торговать акциями еще 40 предприятий. Торговая платформа «Quick» и финансово-аналитическая программа «КМ-Инвестор» предоставляется нами бесплатно. Электронно-цифровая подпись стоит 96 грн. в год. Комиссионные брокера – 0,05%-0,15% в зависимости от суммы дневного оборота. Зачисление и списание ЦБ у Хранителя – 0,005% от стоимости договора, но не менее 1 грн. Перевод денежных средств на биржу – 17 грн. Подробнее с тарифами на интернет-трейдинг можно ознакомиться здесь http://www.kinto.com/rus/itrade/ktrade/tarifs.html . Успехов Вам!

14. Питання Вы проводите очень много семинаров для начинающих и узконаправленных лекций по трейдингу. А не думали создать какую-нибудь (возможно платную) школу по финансовой грамотности, курсы инвестора или академию трейдера с полноценной программой обучения? Сам бы записался.

Брайан Гриффин

Васильєва Л.С.

Давно про це думали та навіть почали реалізовувати – маємо першу групу випускників. Разом з одним із провідних вишів України «КІНТО» створила спецкурс з підготовки трейдерів на українському фондовому ринку, метою якого є обрання найкращих студентів, що будуть торгувати реальними грошима виша на ринку. В березні навчання завершилося, і перша група трейдерів була визначена.

В травні плануємо запуск платного курсу «молодого бійця» з підготовки трейдерів для всіх охочих. Програма включатиме вивчення торгових та аналітичних платформ, фундаментальний, макроекономічний, графічний, технічний аналізи тощо. Тож якщо є бажання, звертайтеся, будь ласка, до Тараса Кучера ([email protected]) та запишіться на травневий набір.

15. Как землетрясение в Японии в долгосрочной перспективе может повлиять на мировую экономику? Было ли влияние на фондовые рынки? Как влияет на экономику мира цветные революции и волнения в арабских странах?

Дмитрий Лысак

Лукасевич В.Б.

Дуже цікаві запитання, однак дати на них однозначну відповідь поки що не бачиться можливим. Адже згадані проблеми до кінця не вирішені, і масштаби руйнувань не оцінені. Тим не менш, спробуємо поміркувати. Аварія на АЕС в Японії може мати декілька негативних наслідків. По-перше, радіоактивне забруднення та періодичні відключення електроенергії зупинили роботу чималої кількості заводів. За попередніми оцінками, збитки перевищили 300 млрд.дол. По-друге, багато людей втратили свої активи (домівки, майно) і не зможуть в повній мірі відновити попередній рівень споживання, що також негативно для економіки. По-третє, в зоні забруднення (декілька десятків кілометрів) навряд чи буде проходити реконструкція. По-четверте, японська економіка має найвище боргове навантаження в частині державного боргу серед розвинених країн (близько 200% від ВВП), тож її відбудова може ще далі підвищити борг і навіть спричинити боргову кризу. Але загалом, якщо подивитися на історію Японії, то я вірю, що ця країна подолає теперішні проблеми, як вона це вже неодноразово робила раніше. Щодо соціальних заворушень. Поки що вони поширюються на все більшу кількість країн, тож говорити про наслідки зарано. Основним ризиком є перманентність цих заворушень та зриви поставки нафти з регіону, внаслідок чого ціни на неї можуть підскочити до $150 або навіть $200 за барель. Власне, це вже відбувається і може завдати чималої шкоди світовій економіці, яка тільки-но почала своє відновлення. Втішає те, що вклад цих країн у світову економіку поки що невеликий.

16. Как Вы оцениваете перспективы внедрения второго уровня пенсионной реформы и что от этого получит "пересічний українець"?

Ірина Хвалько

Оксаніч С.М.

Як Ви напевне знаєте, ще в грудні минулого року Уряд вніс на розгляд Верховної Ради проект закону “Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи”. Зараз проект цього закону проходить активне суспільне обговорення. Там передбачено запровадження другого рівня пенсійної системи. Цитую: «після подолання дефіциту Пенсійного фонду України». На 2011 рік, як відомо, плановий дефіцит складає 17,6 млрд. грн. Так що перспективи не зовсім зрозумілі. Водночас і Прем’єр-міністр, і Віце-прем’єр, який відповідає за проведення пенсійної реформи, в один голос говорять, що: а) дефіцит буде подолано вже у 2012 році; б) другий рівень пенсійної системи у будь якому випадку запроваджуватиметься з 1 січня 2013 року. Що від цього отримає "пересічний українець"? Насамперед, ті, кому до 1 січня 2013 року ще не виповниться 35 років, отримають можливість створювати собі ще одну – «другу пенсію» - поряд із державною, без збільшення ставок внесків до пенсійної системи. Думаю також, що такий крок активізує активність роботодавців на створення додаткової пенсії своїм працівникам (тут вже незалежно від їхнього віку) шляхом участі підприємств в недержавних пенсійних фондах. Йдеться про «третю пенсію» - пенсію з третього рівня. Цьому також сприятиме те, що через два роки з моменту запровадження другого рівня у працівників з’явиться можливість перевести свої кошти з державного накопичувального фонду до будь-якого НПФ. Думаю, що це також працюватиме на збільшення участі громадян у недержавному пенсійному забезпеченні задля самостійного створення самому собі чи членам своєї родини «третьої пенсії». Як показує досвід сусідньої Польщі, накопичувальні пенсійні кошти дають суттєвий поштовх для інфраструктурного розвитку країни та захищають її економіку в періоди економічних катаклізмів. Це означає, що у пересічного українця з’явиться шанс жити в упорядкованих містах, їздити швидкісними залізничними магістралями та бути впевненими у забезпеченості свого життя в пенсійному віці.

17. - Когда заходить в рынок: сейчас перед началом квартальной отчетности в США, после прогнозируемой коррекции в мае-июне месяце или другое время? - В какие акции лучше всего заходить именно сейчас? (Для роста в ближайшее время) - В апреле нас ждет коррекция или рост? - Крупные инвесторы (в том числе нерезиденты) уже зашли после недавней коррекции, заходят сейчас или, наоборот, уходят, только собираются заходить? - Лучший сектор или сектора на этот год? - АВДК, СТИР, ЦЕЕН и ДОЕН перспективы этих акций, стоит ли в них сейчас инвестировать?

Артур

Лукасевич В.Б.

За ситуації, що склалася на ринку зараз, краще зважено підходити до інвестицій в ринок, варто розглядати можливості окремо взятих компаній, оскільки на ринку є значні перекоси. Так, враховуючи співвідношення ризик-доходність по ринку в цілому, дешевим його не назвеш, але потенціал зростання по низці позицій все ще залишається потужним. В квітні очікується боковий тренд на тлі ліквідації наявних перекосів по окремих позиціях. Тому, в залежності від портфеля, можна отримати додаткову доходність, а можна зазнати і втрат. Кращі сектори назвати складно, адже це залежить від цін на акції компаній, які динамічно змінюються. Очікується значний рівень прибутку по компаніях видобувних секторів, але й ціни акцій по них вже на досить високому рівні. Перспективи зазначених акцій є досить значними, але очікується, що реалізовуватися вони будуть неодночасно. Найвірогідніше зростання по цих акціях відкриє «Авдіївський КХЗ». У разі, якщо Ви плануєте заходити в них довше, ніж на рік, то можна поступово купувати. Якщо Ви маєте на меті спекулятивну купівлю, то варто звернути увагу на значні просідання цих акцій найближчим часом. Цікавим моментом для купівлі нещодавно було значне просідання по акціях «Стиролу» та швидкий їхній відскік. Для генерації основними драйверами росту є приватизація та реформи в секторі. За відсутності чітких інвестиційних ідей, можна бути присутнім в ринку через придбання інвестиційних сертифікатів KUBI, одночасно підшукуючи можливості для додаткового заробітку на рості окремих позицій. Це досить розповсюджена стратегія, адже тільки присутність на ринку дозволяє на ньому заробляти.

18. 1. Каков ваш прогноз движения фондового рынка на ближайшие 3 месяца и до конца года? 2. Какие по вашему мнению самые лучшие сектора для инвестирования в этом году? 3. Какие перспективы инвестирования нерезидентов в украинский фондовый рынок? 4. Какие по вашему мнению акции покажут наивысшую доходность в этом году?

Константин

Лукасевич В.Б.

1. Динаміка ринку буде доволі волатильною, однак в межах бичого тренду. Основна рекомендація – не купуйте максимуми та не продавайте мінімуми.

2,4. Кращі компанії не завжди є кращими акціями. Ми бачимо потенціал в енергетиці у зв’язку з початком приватизації та реформи в секторі. Перспективними також виглядають акції вагонобудівних заводів та авіабудування на тлі потужного попиту на зовнішніх ринках. Варто зазначити, що в останні місяці найбільшу невизначеність вносить корпоративне управління компаніями. Сектор чи компанія можуть бути дуже перспективними, але певні дії мажоритарних акціонерів та менеджменту можуть завдавати значної шкоди бізнесу та акціям відповідно.

3. Інтерес іноземних інвесторів відновлюється, однак поки що ажіотажу не видно. Потрібно працювати над поліпшенням інвестиційного клімату та іміджу України.

19. Кинто-ЕКВИТИ Активный и агресивный фонд. Где результат? Пасивное управление фондом привело к результатам ниже индекса. Лучше наблюдать состороны и запустить индексный ФОНД?

Андрей

см. вопрос № 20

20. Здравствуйте! Объясните пожалуйста, почему увеличился размах между индексом фонда "кинто-эквити" и "относительным индексом ПФТС", хотя первые месяцев 8-10 графики двигались очень близко друг к другу, и угол роста "относительного индекса ПФТС" за последние 2-3 месяца круче чем индекса фонда. Получается что "относительный индекс фонда" побил свой максимум (весна 2010 г), а цена фонда крутится в районе 1400-1500 грн., хотя весной 2010 г при таких показателях "относительного индекса ПФТС", цена сертификата была около 1700 грн. Портфель фонда практически не меняется, зачем месяцами держать акции MZVM, SHKD, SHCHZ, NITR, которые 2-3 месяца показывают убыток Спасибо!

Андрей

Васильєва Л.С.

Ми критично відносимося до поточних показників доходності «КІНТО-Еквіті», але на це є низка причин. У відкритих фондах діє норма Закону про жорстку диверсифікацію - не більше 5% вкладень в одного емітента. У той же час, чи не половина кошика порівняльного індексу ПФТС складалася з 3-х чемпіонів 2010 року - «Укрнафти», «Мотор Січі» і «Центренерго». Крім того, структурно індекс ПФТС складається з 100% акцій, у той час як вимоги диверсифікації з метою підтримки певної частки ліквідності для викупу сертифікатів вимагають від відкритого фонду не менше 10% активів зберігати в грошових коштах.

На доходність «КІНТО-Еквіті» також вплинув нерівномірний потік коштів від інвесторів, які все ще несуть гроші тоді, коли дорого, і продають тоді, коли дешево. Така ірраціональна поведінка серйозно позначилася на фонді, наприклад, під час травневого обвалу. Крім того, недосконалість законодавства дозволила деяким особливо «спритним» учасникам влаштувати спекулятивний серфінг на сильно волатильному ринку. Власне, нічого поганого в спекулятивних операціях ми не бачимо, якщо вони здійснюються на свій страх та ризик. Але оскільки це був не той випадок, ми в терміновому порядку вдалися до заходів по захисту добросовісних інвесторів.

І ще один момент, пане Андрію. Не завжди вузький індекс ринку переграє широкий індекс фонду. Те, що металурги та енергетики не реалізували свій потенціал у 2010 році, не означає, що вони не зроблять цього в 2011-му. Ті ж компанії-обленерго недооцінені вже не у два, а в більше разів. Щойно в галузі почнуться очікувані реформи і стануть зрозумілими строки переходу до тарифів, що розраховуються на базі інвестованого капіталу, це відразу позначиться на ціні всіх без винятку галузевих компаній. Купувати ж перспективні об'єкти завжди краще до початку їхнього росту.

Детальну інформацію про діяльність «КІНТО-Еквіті» у 2010 році Ви можете отримати у відповідних коментарях управляючого та щоквартальних звітах: http://kinto.com/img/forall/Equity_2kv10.pdf  http://kinto.com/rus/pf/report/report_2009.html   (с.8 і 9); http://kinto.com/img/forall/Ekviti_1kv10.pdf і http://kinto.com/img/forall/Equity_3kv_2010.pdf  http://kinto.com/funds/report/zvit_2010IV.

Бажаю успіхів!

21. 1. Яка організаційно правова форма фонду Index UA? 2. Чи відрізняється законодавче регулювання діяльності EFT від інших ПІФ? 3. Яка процедура купівлі-продажу сертифікатів Index UA?

Артем

Лукасевич В.Б.

«Індекс Української Біржі» - це Закритий недиверсифікований пайовий інвестиційний фонд. Наразі його законодавче регулювання нічим не відрізняється від інших ПІФів. Але сам фонд відрізняється від усіх до цього існуючих фондів особливою конструкцією та власною ідеологією. Вони закладені в самій абревіатурі ETF - Exchange Traded Fund, що означає: вторинний обіг інвестиційних сертифікатів в основному зосереджений на біржі. А саме - на ринку заявок Української Біржі http://www.ux.ua/ru/issue.aspx?code=KUBI. Це дозволяє інвесторам і трейдерам досить просто «купити ринок» однією операцією. У фонду також є певні особливості при розміщенні та викупі сертифікатів фондом, які здійснюються великими лотами. А конструкція «закритий недиверсифікований» дозволяє повністю повторювати структуру індексного кошику УБ. Єдина проблема, яку нам поки що не вдалося вирішити, так це обмін інвестиційних сертифікатів фонду на відповідний портфель акцій. Відповідно, ми бачимо необхідність внесення змін до Закону «Про ІСІ» і працюємо над цим. З процедурою купівлі-продажу сертифікатів KUBI можна ознайомитися у відповіді на питання №2.

22. Здравствуйте! 1. В свете изменения налогового законодательства с 2011 г. в каком размере возникают налоговые обязательства у участников открытых, интервальных и закрытых корпоративных и паевых инвестиционных фондов? 2. Где и в каком высшем или другом учебном заведении Украины можно получить полное специальное образование для работы на фондовом рынке?

Александр

Васильева Л.С.

Новый налоговый кодекс предусматривает 5% на доход по ценным бумагам ИСИ, который выплачивает КУА, а также по дивидендам, выплаченным по ЦБ ИСИ. Ставка налогообложения 15% или 17% будет применяться к инвестиционному доходу, полученному по ЦБ ИСИ на вторичном рынке. А вообще, по вопросам налогообложения лучше всего обращаться непосредственно в Налоговую Администрацию, которая часто оригинально трактует нормы законов.

Что касается учебного заведения, то известный управляющий Майкл Барри по этому поводу высказался так: «Ни один вуз не может научить вас стать великим инвестором. Если бы это было возможно, это был бы самый популярный вуз в мире с невероятно высокой платой за обучение».

Знаю, что специальное обучение по управлению активами и торговле ценными бумагами можно получить в Украинском институте развития фондового рынка Киевского национального экономического университета (УИРФР) и Киево-Могилянской Бизнес-Школе. Успехов Вам!

23. 1) проміжні доходи інвестора від продажу акцій або облігацій, від отримання по них дивідендів або процентів підлягають оподаткуванню - що таке проміжні доходи? наведіть приклад 2) Для того, щоб КУА не змогла зловживати коштами інвесторів, законодавством запроваджено ведення відокремленого від компанії обліку активів фонду незалежним Зберігачем . Функцію Зберігача виконує комерційний банк, що має відповідну ліцензію ДКЦПФР - у Вашому випадку це який комерційний банк? 3) Чи надаєте Ви податковій інспекції дані щодо фізичних осіб які отримали позитивний прибуток від продажу цінних паперів? 4) Інвестиційний прибуток фізичної особи, отриманий від продажу цінних паперів самому фонду, компанії з управління активами чи третій особі, відповідно до Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» оподатковується за ставкою 15% (з 1 січня 2007 р.) - а як на рахунок юридичної особи? 5)Корекція ринку - найкращий час для входження у інвестиційний фонд, тобто купівлі цінних паперів за зниженими цінами - що таке корекція ринку? Дякую за відповіді.

Павло Марчак

Васильєва Л.С.

1) Під проміжними доходами маються на увазі доходи, які отримує інвестор при самостійному інвестуванні в цінні папери (прибуток від продажу ЦП, дивіденди). В межах фонду доходи інвестора не обкладаються податком до моменту отримання виплат. У самому ж фонді проміжні доходи не підлягають оподаткуванню. 2) У кожного інвестиційного фонду - свій зберігач. Наприклад, «КІНТО-Еквіті» тримає активи в «Укрсоцбанку», KUBI – в «БТА Банк». 3) Державною Податковою Адміністрацією України передбачена подача щоквартального звіту про всі виплачені нами суми. В звіті фіксується ідентифікаційний номер фізичної особи, сума нарахованого доходу та сума виплаченого доходу. 4) Для юридичних осіб прибуток від операцій з цінними паперами оподатковуються за такою ж ставкою, як і прибуток від інших звичайних видів діяльності. З 1 квітня 2011 року по 31 грудня 2011 року ця ставка становить 23%. 5) Корекція – це зміна курсу акцій в бік, що є протилежним тренду. Іншими словами, корекція - це стан ринку, за якого відбувається зниження цін після їхнього відчутного зростання, або навпаки.

24. Я по поводу: Цифровая подпись-покупай из дома! Отличное предложение для регионов и для меня в том числе. Но,хотелось бы протестировать для себя эту возможность в виде учебных торгов. На странице http://www.kinto.com/services/distance.html представлена реальная заявка Сделайте такую же,но учебную и клиентов добавиться.

Александр

Васильєва Л.С.

Даже если Вы неправильно заполните форму, ни к каким печальным последствиям это не приведет. Когда к нам поступает заявка, мы ее проверяем, связываемся с клиентом, задаем уточняющие вопросы. Затем на основе заявки готовим договор купли-продажи, подписываем его нашей ЭЦП и отправляем клиенту на подпись. После того, как получаем договор, подписанный уже ЭЦП клиента, он вступает в силу, и каждая сторона выполняет свои обязательства. Другими словами, все происходит так же, как если бы инвестор присутствовал в нашем офисе. Что касается учебных торгов по интернет-трейдингу, то на нашем сайте Вы можете получить бесплатный доступ к торгам на Бирже и все необходимые инструменты в программе Quik http://www.kinto.com/rus/itrade/ktrade/test.html. На Вашем счете окажется виртуальная сумма в 10 000 гривень, с которой Вы сможете начать торги. Желаю Вам успехов, Александр!

25. С большим интересом прочитал на вашем блоге статью "Клубника в слив..." о результатах работы индексных фондов у нас в стране и в конце увидел интересное мнение очередного государственного бездельника г-на Бирюка из ГКЦБФР о том, что если индексный фонд не будет придерживаться установленной диверсификации в 5%, то "фондовый надзиратель" введёт ограничение для физ. лиц на инвестирование в такой фонд, так как это рисковано (вроде инвестор дитя малое и ничего в принципе не понимает). Уважаемые специалисты Кинто что вы думаете о такой инициативе и насколько она реальна? Думаю, что если будет введена подобная норма она существенно охладит пыл желающих инвестировать в индексные и биржевые фонды. Спасибо за ответ!

Лукасевич В.Б.

Правова конструкція, в якій існує фонд (а саме закритий тип, недиверсифікований вид), дозволяє повністю повторювати структуру індексного кошика УБ. За структурою портфеля фонду Ви можете слідкувати на корпоративній сторінці фонду http://kinto.com/ukr/etf/kubi/information/portfolionew/ та сторінці фонду на сайті УБ http://www.ux.ua/ru/fund-structure.aspx?code=KUBI. Крім того, ми взяли на себе додаткові зобов’язання: слідувати індексу УБ. Про це Ви можете прочитати в інвестиційній декларації фонду http://kinto.com/etf/kubi/prospectus.html#ni.

У "фондового надзирателя", на мою думку, претензії більше до відкритих диверсифікованих фондів. Дійсно, в цих фондах є передбачені законодавством обмеження по структурі активів.

26. И снова вопрос Оксаничу и иже с ним "так называемым" управляющим. Ответьте пожалуйста беспристрастно, а не как профессионал на фондовом рынке. Фондовый рынок Украины вырос с октября по начало марта примерно на 50%. А, к примеру фонд Синергия-4 вырос за это время аж на 14-15%. Вопрос: стоит ли доверять и вкладывать в фонды (не только ваши) или просто купить индекс? Ведь на рынке Украины не так много эмитентов и индекс (ETF-фонд) повторяет динамику всего рынка. В этом случае отпадает необходимость оплачивать комиссию вашей компании за управление (даже я зык не поворачивается назвать это применительно к деятельности вашей компании). Пожалуйста, кратко и конкретно ответьте на вопрос без лишних словоизлияний.

O'Neil

Оксаніч С.М.

У кожного інвестора своє відношення до ризику та різний інвестиційний горизонт. Тому поява нових класів фондів - аналогів ETF тільки розширює інвестиційні можливості.

Для купівлі індексного кошика необхідно здійснити як мінімум 15 операцій з відповідними комісійними брокеру. При купівлі інвестиційного фонду "Індекс Української біржі" це робиться однією операцією.

Щодо управління фондом, то у даному випадку воно пасивне. Основне завдання управляючого фондом - слідувати за обраним індексом з мінімальною похибкою. Залежність від майстерності управляючого в таких фондах не є значною. Винагорода за управління досить низька і зараз складає 0,9% на рік.

27. В прошлом году у вас появилась услуга репо-опционы. Насколько эта услуга была востребована (если можно с цифрами) и что она принесли тем, кто например воспользовался ею в ноябре. Помогла ли она снизить риск как вы обещали или что-то дополнительно заработать?

Святослав Немко

Васильева Л.С.

Особенно популярной оказалась услуга «Опцион». С октября прошлого года инвесторы заключили десятки договоров на покупку «Синергии-5» и «Синергии-7», доходность которых по отношению к СЧА на акцию к моменту погашения варьируется в пределах 40-47%. Инвесторы, купившие в ноябре акции по трехмесячному «опциону», заработали в среднем 40%. О преимуществах услуг, позволяющих «застраховаться» от снижения рынка, а также купить акции «в рассрочку», красноречиво говорит тот факт, что на сегодняшний день не было ни одного случая отказа от оплаты или поставки ценных бумаг.

28. Чи вірно я розумію, що інструмент CUBI досить ліквідний і націлений переважно на активних гравців? Володимир

Васильєва Л.С.

Насправді, цей фонд дозволяє проводити як спекулятивні операції, так і пасивно спостерігати за зміною вартості сертифікатів рік до року, володіючи при цьому портфелем "блакитних фішок". Купуючи інвестиційні сертифікати фонду, Ви купуєте весь індексний кошик. При цьому отримуєте прозору структуру активів з мінімальними витратами на управління фонду - всього 0,9% на рік. А для інтернет-трейдингу, який активно розвивається на нашому ринку, цінні папери ETF зручні для торгівлі в межах дня, арбітражу, вони також забезпечують можливість використання фонду в маржинальній торгівлі. Берете активи брокера для збільшення своєї позиції у фонді та здійснюєте «короткі» операції, мета яких - формування прибутку на зниженні ринку.

29. Пане Василю, Ви, як керуючий фондом, які проблеми чи виклики бачите для себе при управлінні індексним біржовим фондом?

Макар Криворучко

Лукасевич В.Б.

Оскільки пасивне управління не ставить за мету переграти індекс, управління фондом може видаватися досить простим. Однак, багато хто забуває, що при пасивному управлінні важливими є дві речі: 1) мінімізація відхилення від індексу-бенчмарку; 2) мінімізація операційних витрат. Як свідчить вітчизняна практика, виконати ці, на перший погляд, «елементарні» речі може бути зовсім не просто (http://www.uaib.com.ua/news/mass_media/140148.html). Це пов’язано з особливостями нашого ринку, але досвід 19-річної роботи на вітчизняному фондовому ринку убезпечує нас від подібних проблем.

30. Хотелось бы узнать принципы по которым работают маркет-мейкеры индекса УБ и сколько их (кто они)? Пользуются автоматизированными системами или ручками бедненькие вбивают? Арбитражируют ли на фьюче? В любом случае мои им комплименты - пока без серьёзных провалом стоят в стакане и торгуют.

Владислав Ганденко

Лукасевич В.Б.

Офіційно маркет-мейкерів у фонда чотири. Поки що реально працюють два. Вони використовують як автоматичні системи, так і «ручками» працюють. На нашому ринку не варто надто довіряти роботам (жоден алгоритм не ідеальний). Завжди треба мати змогу проконтролювати процес власноруч. Дякуємо за хороший відгук!

31. Можно ли купить с помощью Вашей компании акции "Эпл"? Спасибо

Vyacheslav Leonov

Васильева Л.С.

К сожалению, нет. Процесс покупки акций иностранных компаний физическими лицами чрезвычайно сложен. Он требует «huge paper work» - получения под каждую операцию индивидуальной лицензии НБУ на осуществление инвестиции за границу и даже общения с правоохранительными органами. Одним словом, в легальном законодательном поле сделать это сегодня очень сложно.

32. Понравилась концепция кубиков нового фонда, как подозреваю от тикера. Как расшифровівается KUBI?

Лукасевич В.Б.

Дякуємо. Проект запуску аналога ETF реалізовувався за підтримки Української біржі, тому в тікері KUBI проглядаються обидва «винуватці» події, та й, з рештою, фонд прив’язаний до індексу Української біржі. Але основним мотивом у виборі тікера та назви, передусім, була зручність для торговців та інвесторів. Вже після цього народився слоган «Індекс в KUBI».

А те, що сертифікати фонду в мережі швидко «обізвали» «кубіками», нам сподобалося.

Щодо мотивів запуску нового класу фондів - аналогів ETF, то ми не могли стояти осторонь розвитку нових класів фондів на розвинених фондових ринках: http://kinto.com/etf/whatetf/world_etf.html#Scene_1. Тим більше, що з появою Української Біржі склалися передумови для появи і на українському фондовому ринку аналогів ETF.

33. Ваш ответ:"Всі наші фонди переграли ліквідні індикатори ринку (індекс ПФТС або ґрунтований на ньому композиційний індекс ринку) у період 2003-2008 рр. - як по доходності, так і за ризиком. Це незаперечний факт." Вопрос: а что же произошло после кризиса, почему не удалось сохранить такую хорошую динамику работы? Именно видя вашу прежнюю работу и в расчёте на профессионализм я начал вкладывать в два ваших фонда, а сейчас приостановился потому, что немного недоволен работой фонда "Эквити": он дольше выходит из падений и медленнее растёт по сравнению с другими аналогичными фондами акций. Возможно нужен более тщательный контроль со стороны управляющей компании или привлечение более опытных специалистов для улучшения динамики работы фонда. В этом направлении планируются какие-то действия? С уважением,

Дмитрий

Оксаніч С.М.

Я також не задоволений результатом «КІНТО-Еквіті», але об’єктивних підстав звинувачувати в цьому когось із моїх колег у мене немає (більш ґрунтовне пояснювання вже надавалося у відповіді на питання №19, 20). Мене це мало втішає, але у всіх відкритих фондах з доступними для інвесторів портфелями результати такі ж самі – не вражають. Наразі ми докладаємо всіх зусиль до зміни чинного законодавства для захисту інвесторів відкритих фондів.

34. Ваш ответ на мой первый вопрос выглядит по крайней мере странно - обо всем и ничего конкретного!! То вы говорите, что "....Кожен з наших фондів визначається з власною інвестиційною стратегією та напрямками інвестування на початку своєї діяльності". И тут же сами себе противоречите "...Реальність така, що торгівля зараз відбувається у вузькому сегменті паперів, та й то лише частини ринку заявок Української біржі. Всього кілька паперів тягнуть індекси бірж на круті для реально діючих фондів висоти." Это какие бумаги?? Конкретно. И почему при росте рынка с октябрь по март на 50% фонд Синергия-4 показал прирост 15%?? И потом, при текущей ситуации с ограниченным выбором бумаг на рынке КАК можно рассматривать несколько стратегий для фондов Синергия, их уже 6 или 8. Они же не относятся к инструментам денежного рынка или облигационным фондом! Потому вы и прибегаете к уловке для неискушенных инвесторов, открывая новые фонды, ибо для вас выгодно начать с нуля и показать продажу новых фондов по номиналу, а не предлагать вкладывать в старые фонды с удручающими показателями.

О'Нил

Оксаніч С.М.

Формат конференції обмежує можливості давати ґрунтовні відповіді на серйозні питання. Тим більше, що на ці та на інші запитання акціонери «Синергій» на регулярних зборах фондів вже отримали чи отримають розлогі відповіді у відповідних звітах керуючого активами та під час неформальних прес-конференцій, що відбуваються після кожних зборів акціонерів усіх наших фондів.

Зокрема, 16 березня 2011 року на зборах акціонерів «Синергії-4» керуючий активами детально проаналізував саме порівняльну динаміку індексів ринку та фонду та адекватність їхнього порівняння. Не лишилися поза увагою проблемні та негативні моменти в діяльності фонду, проаналізовані стан портфеля та актуальні зміни, що в ньому відбулися, оприлюднена статистична інформація щодо результативності активних операцій тощо. Якщо Ви не мали можливість бути присутнім на зборах, департамент з продажу та роботи з інвесторами за Вашим запитом надішле Вам відповідні матеріали.

На запитання щодо конкретних паперів, що тягнули індекси бірж угору, то Америки ми не відкриємо: в кінці року частка «Укрнафти», «Мотор Січі» та «Центренерго» перевищувала 50% індексного кошику…

І, нарешті, комент щодо 6-8 «Синергій». До Вашого відома: продовжують діяльність чотири. «Синергія-3» завершує свою діяльність у цьому році. З 2008 року ми запускали фонди вже інших типів. Між собою «Синергії» відрізняються не тільки строками діяльності, а й спрямованістю інвестування в різні галузі та об’єкти. Кожен із фондів має свою специфіку. Це стосувалося й першої та другої «Синергій», що на різних портфелях продемонстрували позитивний результат (http://kinto.com/funds/synergy2/finalresult.html та http://kinto.com/funds/synergy/finalresult.html), що з позиції сьогодення виглядає як феноменальний.

35. Привожу ваш тезис.... QUOTE Незважаючи на наявний потенціал, фонди сімейства «Синергій» є високоризикованими інвестиціями. Такий вид інвестицій не передбачає детермінованого успіху, тим більше протягом одного календарного місяця. Разом з тим, пане Ігоре, діючи у відповідності до перевіреного часом принципу - інвестувати не в період найвищого оптимізму на ринку, а купувати, коли дешево, Ви зробили дуже вірний інвестиційний крок, і я бажаю Вам успіхів! UNQUOTE По-вашему, я сделал НЕВЕРНЫЙ инвестиционный шаг - купил Синергию-4 по номиналу, в отличие от Пана Игоря, который купил этот фонд совсем недавно. Следуя вашей логике, не стоит покупать по номиналу ВСЕ НОВЫЕ СИНЕРГИИ, а дождаться отката от номинальной цены, т.е. просадки. Снова возвращаемся к вопросу: а стоит ли открывать новые фонды???

О'Нил

Оксаніч С.М.

Восени 2004 року можна було купити на вторинному ринку акції першої «Синергії» значно вище номінальної вартості і заробити 170% річних… На фондовому ринку виграє той, хто здатен та вміє піти проти ажіотажних дій натовпу. Пан Ігор саме так і зробив, і я бажаю йому лише витримки та терпіння. А позитивний результат обов‘язково прийде.

36. Шановний Сергію Михайловичу! Чи напишите Ви продовження книги "Нація колобків починає і виграє". Перша книга читається просто на одному диханні! :-) Дякую за відповідь,

Павло

Оксаніч С.М.

Дякую за теплі слова! Наступна книга буде про пригоди Льоні Голубка.

37. И снова не могу не прокомментировать Вы пишите....... "В закритих фондах основною стратегією задекларована пасивна. Проте, криза та зміна характеру торгів на нашому ринку в бік вузького сегменту найбільш ліквідних позицій змусила нас збільшити частку активних операцій на ринку." Закрытие фонды - это фонды семейства Синергия. Следуя вашей стратегии для закрытых фондов (B&H - BUY and Hold), то вы показывали ранее результаты выше рынка, только покупая любую бумагу, благо рынок рос безудержно. Сейчас же вы осторожно намекаете на то, что возросли активные операции на рынке. Можно сделать вывод, что вы пытаетесь хоть как-то исправить ситуацию, т.е. проводя трейдинговые операции. НО! повторяю, вы проигрываете сейчас рынку в целом - и это факт, я уже приводил показатели и факты не в вашу пользу. Однако, как можно таким неприглядным способом - запуск новых фондов - вводить в заблуждение потенциальных инвесторов? ведь вы же сами признаетесь, что из-за "вузького сегменту лiквiдних позицiй".....Зачем штамповать новые фонды при ограниченном наборе ликвидных инструментов??

О'Нил

Оксаніч С.М.

Перш за все, дякуємо Вам за активну участь в інтернет-конференції. Ваші небайдужа позиція та спроби дати аналіз діяльності «КІНТО» допомогли нам більш чітко донести до переважної більшості наших існуючих та потенційних інвесторів свої думки на реальний стан речей та наше бачення наступних подій.

Я Вам лише ще раз обережно нагадую, що обігравати індекси, навіть на зростаючому ринку, дуже важко. Протягом декількох років - немає чого й говорити: таких компаній в світі дуже мало. А перегравати індекси завжди, в будь-який відрізок часу, взагалі неможливо, таких компаній в світі не існує.

Інвестування - це не тільки «посадка картоплі», це й закладка фруктового саду, це й вирощування лісу. Горизонти інвестування бувають різні, і результативність інвестування не завжди можна побачити вмить.

38. Здравствуйте, вопросы по возможности Сергею Михайловичу (особенно второй) 1. KUBI а) Как известно, покупка и продажа Синергий на вторичном рынке никак не влияет на объемы самих фондов, а покупка и продажа сертификатов открытого фонда всегда меняет и количество размещенных сертификатов и объем средств под управлением. Если покупка и продажа акций KUBI на бирже не изменяет объем фонда, то каков механизм регуляции количества акций в обращении и при каких условиях и кто будет этим заниматься? Ведь если объем фонда будет статичен, то цена на его акции может превысить реальную рыночную стоимость отдельно взятых бумаг из его портфеля, потому как будет повышенный спрос на сам этот инструмент. И наоборот: если кто-либо будет регулировать количество размещенных акций, то он может влиять и на цену инструмента (уменьшая или увеличивая количество доступных акций в обращении). Как будет происходить контроль для предотвращения манипулирования ценой этим способом? б) Было сказано, что для этого фонда будет доступна маржинальная торговля: плечо, игра на понижение и т.д. Интересно предположить, удастся ли кому-то сыграть на понижение инструмента, если четко будет видно, что цена акций заложенных в него (индекс украинской биржи) не понижается так сильно, как хотелось бы тем, кто играет на понижение KUBI. При таких условиях (как я понимаю) инструмент сразу же будет кем-то куплен, как только он станет дешевле справедливой стоимости (расчитанной на основании текущего значения самого индекса). Так ли это? в) Как узнать справедливую стоимость KUBI? Если допустить, что рост рынка и расходы фонда распределены во времени равномерно, то формула следующая: n * ( 1 + i - r) n - номинал KUBI i - процент роста рынка за период r - суммарные расходы фонда за период (в % от СЧА) На самом же деле она сложнее и в идеале это значение необходимо рассчитывать каждый день. Тем более что индексов бирж в KUBI вроде как два. Все это необходимо чтобы понимать насколько недооценен/переоценен на данный момент этот инструмент. Будет ли производить КИНТО этот расчет? Или инвесторам останется догадываться о его реальной стоимости? 2. Кто на ваш взгляд может стать той движущей силой роста и развития фондового рынка Украины, которая в том числе приведет и к росту второго и третьего эшелона а также IPO? - Интернет-трейдеры всего лишь увеличивают волатильность по некоторым ликвидным бумагам - Внутренний инвестор массово приходит тогда, когда рынок уже вырос (да и то его объем средств невелик) - НПФ имеют слишком мало средств под управлением и еще не востребованы обществом в полной мере - Олигархи не привыкли честно покупать, а используют обычно различные схемы - Государственный накопительный пенсионный фонд если и начнет влиять на рынок, то это приобретет ущественный и устойчивый характер не раньше чем через 5-10 лет после запуска (так как начальный приток апитала будет незначительный и постепенный) - Крупных внутренних институциональных инвесторов в Украине как таковых почти нет - Внешнему институциональному инвестору (в том числе и многомиллиардные хедж-фонды и т.д.) у нас делать нечего, с нашими объемами рынка и торгов Надежда Синергий 4, 5 и 7 (которые закрываются в ближайшие годы) снова на "богатых" частных иностранцев, которые приедут посмотреть на наших девушек и Евро-12? Олексій Говоруха

Васильєва Л.С.

1. а) Значною перевагою KUBI є наявність такої проміжної ланки між фондом та біржею як маркет-мейкери (ММ). Спочатку ММ закуповують у фонду певну кількість цінних паперів, виходять з ними на біржу та виставляють на біржі котирування на купівлю та продаж. Фонд, отримавши грошовий ресурс, формує портфель пропорційно індексній структурі. Після того, як ММ стають з котируваннями на біржі, починають підключатися учасники ринку – брокери та приватні інвестори. Ось і виходить, що цінні папери KUBI потихеньку розходяться по ринку. По мірі розповсюдження сертифікатів по ринку ММ докуповують цінні папери у фонду, фонд, в свою чергу, розміщує грошовий ресурс, отриманий від ММ, пропорційно структурі індексу. Окрім динаміки індексу та ринкової ціни KUBI, є ще один дуже важливий показник - індикативна вартість чистих активів фонду, яка розраховується біржею щосекунди. Індикативна вартість чистих активів «стримує» відхилення ринкової ціни KUBI, адже інвестор, коли купує ЦП біржового фонду, бачить, скільки коштує насправді цей актив. ММ зі своїми котируваннями також знаходяться близько цієї позначки. Додатково варто зауважити, що на ринку присутні арбітражні операції, які також вишукують та згладжують цінові відхилення. Тим не менш, трапляються різні ситуації, скажімо, ринкова ціна суттєво відхилиться від індикативної вартості чистих активів. Якщо ціна пішла занадто вгору, то ММ можуть придбати цінні папери за реальною вартістю у фонду, та продати їх на ринку, заробивши таким чином на різниці та знизивши своєю пропозицією ціну, і навпаки. Такий ось, пане Олексію, механізм біржового фонду.

б) «Коротка» позиція працює в межах вищесказаного. Особливих проблем я тут не бачу, ринок знижується на 20%, і KUBI знижується на 20%. Ви взяли KUBI в брокера, продали його на ринку за 100 грн., ціна впала до 80 грн., Ви придбали KUBI за 80 грн. та повернули сертифікат брокеру. Різницю в 20 грн. забрали собі. А всі відхилення від ВЧА нівелюються за вищеописаним алгоритмом.

в) Реальна варіть - це індикативна вартість чистих активів, яка включає в себе і витрати фонду (по мірі сплати фондом цих витрат). Вона розраховується посекундно на сайті Української біржі http://www.ux.ua/ru/issue.aspx?code=KUBI .

2. Пане, Олексію, перечитавши Ваше друге питання, я в ньому знайшла роздуми, з якими важко не погодитися. Дякую, що полегшили мені роботу!

39. Фонду уже исполнилась неделя (чуть больше). Как вы оцениваете его, пусть и короткий, но показательный жизненный путь - его старт? Какой объём активов планируете получить в управление в индекс УБ до конца года? Какой объём торгов на бирже КУБИ вы хотели бы иметь? Сергей

Лукасевич В.Б.

Фонд почав торгуватися на УБ 29 березня. За 7 днів об’єм торгів по фонду склав 11 315 тис. грн., а середньоденний вийшов на 1616 тис. грн. Для старту об’єми торгів і спреди є досить непоганими. За результатами торгівлі інструментом Ви можете спостерігати на сайті Української біржі http://www.ux.ua/ru/issue.aspx?code=KUBI та на сайті «КІНТО» http://kinto.com/etf/kubi/information.html. На мою думку, початок вдалий, але ми не плануємо на цьому зупинятися.

Щодо об’єму залучених до фонду коштів, то наші амбіції, в першу чергу, залежать від можливостей ринку. Сподіваємося, в цьому році ринок нас не підведе.

Щодо об’єму торгів, то наша мета увійти в п’ятірку кращих акцій за об’ємами торгівлі на ринку заявок Української Біржі.

40. Добрый день! Вопрос по KUBI есть ли ограничение по покупке/продаже лотов по интернет-трейдингу? Если есть то какое? Учитывается ли при рассмотрении ограничения плечо биржи? Игорь

Васильєва Л.С.

На бирже минимальный лот составляет 10 штук. Плечо – прерогатива брокера. Например, наш брокер «КИНТО, Лтд» предоставляет плечо 1:1 – 1:3, в зависимости от профессионального уровня трейдера.

41. Здравствуйте, я являюсь владельцем Синергия-5, т.к. я сейчас с маленьким ребенком, не могу приехать в Киев , чтобы дематериализовать ЦБ , поэтому я оформила доверенность на мужа, чтобы он выполнил все необходимые процедуры, но ваш агент сказал, что все равно необходимо мое присутствие!!!, Почему нивелируется закон, ведь муж имеет право подписи!!! Будьте добры, ответьте, спасибо.

Васильєва Л.С.

В соответствии с "Положенням про порядок переведення випуску іменних акцій документарної форми існування у бездокументарну форму існування", если счет открыт в процессе дематериализации, то осуществление депозитарных операций по этому счету возможно после заключения собственником договора на открытие счета и предоставления Хранителю всех документов, предусмотренных законодательством. Это означает, что необходима процедура идентификации клиента, которая предполагает визит к Хранителю, и оформление документов на распоряжение счетом третьим лицом. Тем более, что речь идет о продаже ЦБ.

42. На сколько я понимаю, за границей управляющие компании по ETF не берет плату за управление. По чему тога у вас стоит 0,9%. Как вы сами же говорите это аналог западного(!) ETF. Артур

Лукасевич В.Б.

Чому ж, за кордоном плата за управління існує. Скажімо, SPDR - найбільший та найліквідніший біржовий фонд світу - платить компанії з управління активами 0,14%. В середньому, біржові фонди в світі оплачують послуги керуючої компанії в розмірі від 0,1% до 1%. Подекуди доходить навіть до 1,5%.

43. Структура индекса может меняется каждый квартал, каким образом Кубик будет перебалансироваться и как это повлияет на отклонение кубака от индекса? Alex

Лукасевич В.Б.

Саме так, 16 червня відбудеться чергова зміна структури індексу. Процедура зміни портфеля фонду наступна – на останній торговій сесії перед зміною структури індексу відбувається перебалансування портфеля KUBI шляхом продажу та купівлі відповідних пакетів цінних паперів. Навіть, якщо позиція значна, ми дізнаємося про зміну за два тижні, відповідно, час на перебалансування є.

44. 15 акций, которые входят в индекс редко, но платят дивиденды. Что с ними будете делать? Платить инвесторам или же реинвестировать? Правда если реинвестировать может получиться ошибка следования индекса, а это уже не совсем хорошо, правда? Другой вопрос по тематике, как с доп емисиями, индексу то whatever, а фонду нет. Какой то там Енакиевский в 20 раз сделает, и что дальше? Вадим Викторович

Лукасевич В.Б.

Дивіденди фонд платити не буде. Усі виплачені дивіденди будуть реінвестовуватися до фонду. Розраховуємо, що дивіденди будуть покривати витрати фонду. Якщо дивідендів буде більше ніж 5%, то ця сума інвестуватиметься по позиціях пропорційно. Щодо додаткових емісій, то згідно нового законодавства усі нові емісії мають відбуватися за ринковою ціною, а це особливих незручностей для KUBI не зробить.

45. Доведіть мені перевагу Кубіка над фючом, а то ринок вже має індексний інструмент. Хто хоче продавати та купувати ринок і так буде це робити через ф’ючерс, і ще й по нижчих комісіях…Святослав

Васильєва Л.С.

Пане Святославе, ETF та ф’ючерс спокійно існують паралельно на всіх розвинених ринках. Вони ні в якому разі не стають один для одного конкурентами, а, швидше, доповнюють один одного. Тим не менш, спробуємо визначити переваги, недоліки та можливості використання обох інструментів:

ETF

Перевагою біржового фондує є простота у використанні – не потрібно, як у випадку з ф’ючерсом, окремо відкривати рахунок на строковому ринку, блокувати гарантійне забезпечення, слідкувати за варіаційною маржею. І таких страшних слів, як контанго і беквардейшн, не треба вивчати. Біржовий фонд є безстроковим, тобто інвестор може купити «ринок» на 5-10 років, чого з ф’ючерсом не зробиш, адже кожного кварталу відбувається експірація (виконання контракту). ETF є активом, а ф’ючерс деривативом, тобто певною домовленістю між двома сторонами про купівлю/продаж. Актив можна використовувати по-різному – від застави в РЕПО до виписки в амбасаду для шенгену.

Ф’ючерс

Перевага ф’ючерсу в значному «плечі». Наразі - 1:5, причому плече безкоштовне. Торгівля ф’ючерсом має нижчі комісії.

Недоліки

Недоліком ETF є можлива похибка слідування. Ф’ючерс, у свою чергу, вимагає щоденних розрахунків – відбувається щоденна фіксація прибутків та збитків і виконання контракту раз на квартал.

Використання

ETF підходить до будь-яких інвестиційних горизонтів, надає можливість конструювати різні комбіновані портфелі та стратегії. Ф’ючерс є незамінним при високочастотній торгівлі (скальпінг, алгоритмічна торгівля) та при хеджуванні. А разом ці два інструменти створюють хороші можливості для арбітражу.

Дякуємо всім учасникам конференції за питання експертам «КІНТО» та інтерес до біржового індексного фонду «Індекс Української біржі».

З додатковими питаннями, будь ласка, звертайтеся до Департаменту з продажу за телефоном (044) 390-57-60 або пишіть в «Електронну консультацію»

 
Документ:   Надрукувати    Надіслати другу  Вгору   

© Kinto, Investment & Securities in Ukraine
Повідомлення і застереження
Україна, Київ - 04070,
вул. Сагайдачного, 25-Б, 3 поверх
Тел.: (044) 246-73-50

© Розроблено NewAgeLab, 2003.
КІНТО у фокусі  
Інвестиції від А до Я  
Послуги  
Інвестиційні фонди  
ETF - фонди на біржі  
Пенсійні фонди  
Ринок ЦП  
Контакти  
Новости RSS  
RSS канали сайту  
Наша команда  
Iнвестицiйнi семiнари online  
Кабінет інвестора  
Фондовий ринок  
Тест на знання характеристик фонду «КІНТО-Казначейський»  


        bigmir)net
TOP 100     Rambler's Top100        

ІСІ КУА Вкласти гроші Купити акції Личные финансы Накопичування грошей Пайові фонди Фондовий ринок НПФ Вигідні вкладення Інвестування в акції Недержавний пенсійний фонд Ринок цінних паперів Керуюча компанія Фонд акцій