КІНТО - управління активами
Українська English Русский Мапа сайту   

Звіт керуючих за ІI квартал 2012 року

    

Звіт керуючих за ІI квартал 2012 року

ІФ «КІНТО-Еквіті»

ЗВІТ ЗА II КВАРТАЛ 2012 РОКУ

КІНТО-Еквіті
Відкритий диверсифікований пайовий
інвестиційний фонд "КIНТО-Еквiтi"
ВЧА в розрахунку на один цінний папір 730,11 грн.
Вартість чистих активів 4 754 490,19 грн.
Початок діяльності 26 травня 2009 р.
Номінальна вартість 1 цінного паперу 1 000 грн.
Строк діяльності Фонду Необмежений
Кількість цінних паперів у обігу 6 512
Мінімальний обсяг інвестицій 1 інвестиційний сертифікат
Комісії при купівлі/продажу 1% / 1-3%
Зберігач фонду ПАТ "Укрсоцбанк"
Винагорода КУА 3% від середньої вартості чистих активів Фонду
Премія КУА Не передбачена
Інші витрати Не більше 5% від середньої ВЧА Фонду
Динаміка Фонд Індекс ПФТС
Доходність за 2 квартал 2012 року -17,70% -31,90%
Доходність за 2011 рік -41,00% -45,20%
Середньорічна доходність -9,90% -6,50%
Показники ризику*
Стандартне відхилення 21,20% 28,70%
Коефіцієнт Шарпа** від'ємн. від'ємн.
Коефіцієнт Сортіно** від'ємн. від'ємн.
Альфа -0,60%
Бета 0,53
Коефіцієнт кореляції 0,97
Динаміка ВЧА/цінний папір у порівнянні з еталоном
Найбільші позиції портфеля
Вкладення за галузями

Протягом 2 кварталу 2012 року продовжувалося загострення кризових явищ у світовій економіці та в окремих регіонах, що суттєво вплинуло на фондові ринки світу та України.

Зупинимось на основних чинниках та подіях, що найбільше впливали на загальносвітові економічні тенденції у звітному періоді. Перш за все, це затяжна боргова криза в Європі. На жаль, базові проблеми єврозони – надлишкові борги, дефіцити бюджетів, завищені витрати на оплату праці, відсутність торгівельної рівноваги, політичні розбіжності – нікуди не зникли. Загроза фінансовій стабільності країн зони євро, що виникла внаслідок кризи суверенного боргу Греції, посилилась іншими слабкими ланками – Італією та Іспанією, а також ризиками кризи в низці інших європейських країн. Ще на початку квітня міністр економіки Іспанії Луїс де Гіндос Хурад сподівався, що країна вийде з кризи власними силами, не вдаючись до допомоги зі сторони. Проте, подальша рецесія та погіршення стану банківської системи країни, у якій скупчилися величезні неліквідні активи, пов'язані з кредитуванням будівельного буму кінця 90-х років, дуже швидко розвіяли ці сподівання. Вже в кінці травня четвертий за величиною банк Іспанії, Bankia, запросив у держави допомогу в розмірі 19 мільярдів євро, а 25 червня Іспанії все ж довелося офіційно звернутися до партнерів по єврозоні з проханням виділити кредит для порятунку банківської системи цієї країни. Заяви Іспанії призвели до різкого зниження курсів європейських акцій і валюти євро, а також до зниження ціни на нафту. Ще до офіційного звернення Іспанії Єврогрупа погодилася надати для рекапіталізації банків Іспанії до 100 млрд. євро. Кошти для цієї країни планувалося виділити з тимчасового Європейського фонду фінансової стабільності, або з постійного Європейського стабілізаційного механізму, що мав діяти з липня. Пізніше Кіпр заявив, що теж має намір звернутися до партнерів по єврозоні по фінансову допомогу, таким чином ставши п'ятою країною ЄС після Ірландії, Португалії, Греції та Іспанії, що запросила допомогу у провідних економік єврозони. Низка антикризових заходів Євросоюзу, створення банківського та фіскального союзів, очевидно, спроможні полегшити становище периферійних економік, але навряд чи можуть зупинити рецесію у Європі. Очікується, що у 2012 році ВВП Євросоюзу зменшиться на 0,3%. Єврокомісія прогнозує за підсумками року рецесію у сімнадцяти країнах Європи. Чехія, Нідерланди, Італія, Іспанія та Велика Британія вже зараз оголосили про технічну рецесію.

Якщо Європа страждає від цілої низки неприємностей, то у Сполучених Штатів Америки одна нагальна проблема – попередити різке скорочення бюджетного дефіциту, яке може призвести до сповільнення економічного зростання. Справа в тому, що, згідно з діючим законодавством США, в 2013 році повинні автоматично скоротитися державні витрати більш ніж на 4% ВВП. А у 2012 році дефіцит федерального бюджету повинен бути близько 8% ВВП. Таке скорочення може спинити зростання економіки США та відбитись на інших країнах.

Ще одна важлива тенденція світової економіки – це сповільнення попиту в країнах – нових центрах зростання, зокрема в країнах BRICS (Бразилія, Росія, Індія, Китай, Південна Африка). Особливо світ приглядається до погіршення ситуації в Китаї, де помітними є ознаки кризи іпотечного кредитування, яка уже зараз призвела до падіння темпів будівництва житла і зменшення споживання конструкційних матеріалів, а також загального охолодження економіки. Гальмування економічного зростання відбувається і в Росії.

І в економіці України протягом 2012 року ми вже спостерігаємо значне уповільнення темпів зростання і падіння по деяких секторах.

Таким чином, економічна ситуація в провідних країнах і спричинює коливання на світових фондових ринках, формуючи відповідний тренд.

За підсумками 2 кварталу 2012 року світові фондові ринки рухалися вниз. Найменше падіння продемонстрував американський S&P-500, який втратив лише 4%, за ним слідували німецький DAX (-9%), індекс країн, що розвиваються, MSCI EM (-10%), російський RTS (-14%). А ось падіння на українському ринку акцій було значно глибше: індекси UX та ПФТС знизилися аж на 32%. Протягом квітня індекс UX рухався в боковому тренді в діапазоні коливання значень від 1 428 (максимум) до 1 390 (мінімум), далі у травні - на початку червня індекс падав і досягнув 7 червня 2012 року свого мінімального (не тільки за квартал, а й за більш ніж трирічний період) значення 828,57 (-42% від значення на початок кварталу та -25% від значення на 7 червня 2009 року). Після деякого підйому до кінця кварталу індекс продовжив рух у боковому тренді в діапазоні значень 950-1 000.

За таких несприятливих умов у другому кварталі доходність фонду "КІНТО-Еквіті", портфель якого більш ніж на 80% складається з акцій, була від΄ємною і дорівнювала -17,7%. Формально цей результат набагато кращий за 32% падіння бенчмарку (індексу ПФТС), але збитковість радості не додає. Вартість інвестиційного сертифікату фонду знизилась з 878,43 грн. до 723,02 грн., а вартість чистих активів фонду – з 5,98 млн. до 4,84 млн. гривень (-19%).

На зниження вартості чистих активів фонду хоч і не значно, але вплинув відтік коштів інвесторів з фонду: було викуплено 186 інвестиційних сертифікатів на загальну суму 140 тис. грн., тоді як розміщення 65 сертифікатів додало у фонд 44 тис. гривень. Крім цього, на вартість чистих активів за звітний період вплинули такі складові: переоцінка вартості портфеля (-1,04 млн. грн.), поточні витрати фонду (-49,8 тис. грн.), отримані відсотки за депозитами (+37,2 тис. грн.) та дивіденди на акції "Харківобленерго" (+4,7 тис. гривень).

Отже, як бачимо, найбільший негативний внесок у зміну вартості чистих активів фонду спричинило зниження ринкової вартості портфеля (-1,04 млн. гривень). З 27 емітентів, акції яких входять до портфелю фонду, лише 2 позиції показали приріст – "Чернігівобленерго" та "Львівобленерго" на загальну суму +101,2 тис. гривень. Ще три позиції не змінили своєї вартості, а решта – показали від'ємний результат. Їх список очолює найбільша за розміром позиція фонду – "Мотор-Січ". Падіння ринкової вартості цієї акції у звітному періоді склало понад 27% і "відняло" 143,7 тис. грн. від вартості чистих активів фонду. Далі йдуть: "Алчевський металургійний комбінат" (-42% падіння ринкової ціни акції та -113,9 тис. грн. зміни вартості в портфелі), "Авдіївський коксохімічний завод" (-46% та -93,3 тис. грн., відповідно), "Крюківський вагонобудівний завод" (-19% та -92,3 тис. грн., відповідно) та "Харцизький трубний завод" (-28% та -81,5 тис. грн., відповідно).

У 2 кварталі було придбано акції на суму 77,04 тис. грн. для поповнення трьох позицій фонду: "Північний гірничо-збагачувальний комбінат" (5 000 шт. акцій на суму 58,2 тис. грн.), "Енергомашспецсталь" (31 000 шт. на суму 14 тис. грн.) та "Харцизький трубний завод" (4 000 шт. на суму 4,8 тис. гривень). Продажів зі свого портфеля фонд не проводив.

Середньорічна доходність ІФ "КІНТО-Еквіті" з початку його діяльності (1 132 дні) станом на звітну дату склала -9,9%.

Керуючий фондом – Ботте Віктор ОлександровичЗберегти як PDF


 
Документ:   Надрукувати    Надіслати другу  Вгору   

© Кінто. Інвестиції і цінні папери в Україні
Повідомлення і застереження
Україна, Київ - 04070,
вул. Сагайдачного, 25-Б, 3 поверх
Тел.: (044) 246-73-50

© Розроблено NewAgeLab, 2003.
КІНТО у фокусі  
Інвестиції від А до Я  
Послуги  
Інвестиційні фонди  
ETF - фонди на біржі  
Пенсійні фонди  
Ринок ЦП  
Контакти  
Новости RSS  
RSS канали сайту  
Наша команда  
Iнвестицiйнi семiнари online  
Фондовий ринок  
Тест на знання характеристик фонду «КІНТО-Казначейський»  


        bigmir)net
TOP 100     Rambler's Top100        

ІСІ КУА Вкласти гроші Купити акції Личные финансы Накопичування грошей Пайові фонди Фондовий ринок НПФ Вигідні вкладення Інвестування в акції Недержавний пенсійний фонд Ринок цінних паперів Керуюча компанія Фонд акцій