КІНТО - управління активами
Українська English Русский Мапа сайту   

Звіт керуючих за ІI квартал 2012 року

    

Звіт керуючих за ІI квартал 2012 року

ІФ «Синергія-5»

ЗВІТ ЗА II КВАРТАЛ 2012 РОКУ

Синергія-5 (ЗНКІФ)
Закритий недиверсифікований корпоративний
інвестиційний фонд
"СИНЕРГІЯ-5"
ВЧА в розрахунку на один цінний папір 2 842,48 грн.
Вартість чистих активів 28 993 318,56 грн.
Початок діяльності 14 листопада 2007 р.
Номінальна вартість 1 цінного паперу 10 000,00 грн.
Строк діяльності Фонду 29 серпня 2014 р.
Кількість цінних паперів у обігу 10 200
Мінімальний обсяг інвестицій 1 акція
Комісії при купівлі/продажу 0,5%/0,5%
Зберігач фонду ПАТ "Аграрний комерційний банк"
Винагорода КУА 2,5% від ВЧА за рік
Премія КУА Сплачується щорічно у разі, якщо отриманий Фондом за фінансовий рік прибуток перевищить еталон ефективності. Премія складає 15% від різниці між фактично отриманим за фінансовий рік прибутком та сумою прибутку, який Фонд мав отримати, виходячи з еталону
Інші витрати Не більше 5% від середньої ВЧА Фонду
Динаміка Фонд Індекс ПФТС
Доходність за 2 квартал 2012 року -14,10% -31,90%
Доходність за 2011 рік -24,50% -45,20%
Середньорічна доходність -19,70% -22,00%
Показники ризику*
Стандартне відхилення 21,60% 28,7%
Коефіцієнт Шарпа** від'ємн. від'ємн.
Коефіцієнт Сортіно** від'ємн. від'ємн.
Альфа -1,90%
Бета 0,26
Коефіцієнт кореляції 0,73
Динаміка ВЧА/цінний папір у порівнянні з еталоном
Найбільші позиції портфеля
Вкладення за галузями

У 2 кварталі 2012 року вартість чистих активів ІФ "Синергія-5" в розрахунку на одну акцію знизилась на 14,1% з 4 222,76 до 3 627,54 гривень. Загальна вартість чистих активів скоротилась на 6,07 млн. грн. (з 43,07 млн. грн. до 37 млн. гривень). Зниження індексу Української біржі та індексу ПФТС склало 32%. Середньорічна доходність ІФ «Синергія-5» з початку його діяльності (14 листопада 2007 року) станом на початок 3 кварталу 2012 року склала -19,7%.

Детальний аналіз основних тенденцій, що вплинули на рух світових та вітчизняних фондових індексів, надається у "Звіті про діяльність ІФ "КІНТО-Еквіті" за ІІ квартал 2012 року", що розповсюджується паралельно з даним.

Складовими зміни вартості чистих активів були: зміна вартості позицій портфеля (-5,75 млн. грн.), відсотки за депозитами в комерційних банках (+123,4 тис. грн.), дивіденди за акціями «Закарпаттяобленерго» та «Запоріжжяобленерго» (+13,3 тис. грн.) та поточні витрати на фінансування діяльності фонду (-458,5 тис. гривень).

У зміні вартості позицій портфелю внесок конкретних акцій був такий: на від'ємний результат спрацювали 19 позицій (зниження паперової оцінки загалом – -5,8 млн. грн.), одна позиція ("Дніпрошина") вийшла в «плюс» (+54 тис. грн.), а по 14 емітентах не було змін біржових оцінок. Найбільші втрати понесли: одна з найбільших позицій фонду "Мотор-Січ" (-1,44 млн. грн.), а також "Констар" (1,05 млн. грн.), "НАСК "Оранта" (-0,87 млн. грн.), "Будівельна компанія "Комфортбуд" (-0,62 млн. гривень).

Щодо вартісної переоцінки пакету акцій останнього емітенту. Оскільки цінні папери "Будівельної компанії "Комфортбуд" не торгуються на біржі, то, згідно з чинною методикою, облік таких цінних паперів ведеться за балансовою ціною придбання. Ці активи дозволено дисконтувати раз на рік за умови збиткової діяльності компанії протягом двох років поспіль. Саме такій умові відповідали акції вказаного емітента, тому вартість цього активу у звітному кварталі було дисконтовано на регламентовані 25%.

У червні фонд поповнив портфель акціями 3 емітентів: "Азовсталь", "Закарпаттяобленерго" та "Центренерго" на загальну суму 74,58 тис. гривень. Крім того, повністю продані з портфелю акції "Центрального гірничо-збагачувального комбінату" на суму 4,6 млн. грн. – їх було пред΄явлено до викупу емітенту за ціною 8,1 грн., яка перевищувала ринкову ціну на дату продажу (6,98 гривень). Від володіння цією позицією фонд отримав 13,9% реалізованої доходності за 1 478 днів перебування в активах.

У звітному періоді фонд продовжував проводити операції РЕПО, серед яких і операції з акціями "Констару" та "Харківського тракторного заводу" з метою переоцінки вартості неліквідних позицій. Детально про необхідність привести вартість активів фонду до ринкових значень у зв΄язку з наближенням дати офіційного завершення діяльності фонду 29 серпня 2012 року розповідалось у минулому звіті керуючого за І квартал 2012 року, але враховуючи актуальність цього питання зупинимося на ньому детально ще раз.

До портфеля ІФ "Синергія-5" входить значна частка активів, які на сьогодні є малоліквідними або взагалі не торгуються на біржі. На жаль, чинна методика оцінки активів залишає багато суперечливих моментів і не дозволяє адекватно оцінити такі активи. Ця проблема завжди була актуальною, але найбільше вона відчувається з наближенням дати закінчення строку діяльності ІФ "Синергія-5". Оскільки на зборах акціонерів планується розглянути питання про подовження діяльності фонду ще на два роки, то нагальною постає проблема адекватної оцінки активів, які не будуть найближчим часом реалізовуватися на ринку. На наш погляд, існує певний конфлікт інтересів між акціонерами, що погодяться з подовженням діяльності ІФ "Синергія-5" до 2014 року, та інвесторами, що пред'являть свої акції фонду до викупу в поточний момент. В умовах, коли проводяться розрахунки без продажів усіх без винятку активів, останні зацікавлені в максимально високій паперовій оцінці портфеля. Перші ж цілком слушно висувають застереження щодо завищення вартості малоліквідних позицій та занепокоєні можливим продажем в умовах низького ринку найбільш ліквідних позицій. Ми вважали і вважаємо, що завищення вартості малоліквідних позицій мало місце. Це відбувалося через те, що за відсутності торгів певна частина активів обліковувалась за балансовою ціною придбання, або ж за застарілою біржовою ціною, що не відповідала реальному співвідношенню ринкового попиту та пропозиції для більш-менш великих лотів акцій. Тому, ми вирішили збалансувати дві зацікавлені сторони більш-менш адекватною переоцінкою портфеля ІФ "Синергія-5" на дату проведення зборів акціонерів 21 серпня 2012 року. Крім зазначених вище переоцінок акцій "Будівельної компанії "Комфортбуд" (дисконтування вартості на 25%) та акцій "Констару" та "Харківського тракторного заводу" (через механізм РЕПО-угод), заплановано переоцінити через використання РЕПО-угод пакети акцій "Комфорт-Сервісу", "КБ "Надра", "Укрелектроапарату" та додатково "Будівельної компанії "Комфортбуд", тобто активи, які найбільше спотворюють дійсність. Пакети акцій названих компаній будуть повністю виводитися з активів ІФ "Синергія-5", а потім придбаватися по цінах, що відповідатимуть оцінці цих акцій, що буде виконана департаментом досліджень КУА. Опис цих угод, традиційно, можна буде переглянути в коментарях керуючого за 3 квартал 2012 року.

Щодо звітного кварталу, то докладний опис усіх угод ІФ «Синергія-5» можна переглянути в закритій частині коментарів керуючого.

Керуючий фондом – Ботте Віктор ОлександровичЗберегти як PDF


 
Документ:   Надрукувати    Надіслати другу  Вгору   

© Кінто. Інвестиції і цінні папери в Україні
Повідомлення і застереження
Україна, Київ - 04070,
вул. Сагайдачного, 25-Б, 3 поверх
Тел.: (044) 462-5377, 462-5140

© Розроблено NewAgeLab, 2003.
КІНТО у фокусі  
Інвестиції від А до Я  
Послуги  
Інвестиційні фонди  
ETF - фонди на біржі  
Пенсійні фонди  
Ринок ЦП  
Контакти  
Новости RSS  
RSS канали сайту  
Наша команда  
Iнвестицiйнi семiнари online  
Фондовий ринок  
Тест на знання характеристик фонду «КІНТО-Казначейський»  


        bigmir)net
TOP 100     Rambler's Top100        

ІСІ КУА Вкласти гроші Купити акції Личные финансы Накопичування грошей Пайові фонди Фондовий ринок НПФ Вигідні вкладення Інвестування в акції Недержавний пенсійний фонд Ринок цінних паперів Керуюча компанія Фонд акцій