КІНТО - управління активами
Українська English Русский Мапа сайту   

III квартал 2011

    

III квартал 2011

Звіт про діяльність ІФ «КІНТО-Еквіті» за III квартал 2011 року

ЗВІТ ЗА III КВАРТАЛ 2011 РОКУ

КІНТО-Еквіті
Відкритий диверсифікований пайовий
інвестиційний фонд "КІНТО-Еквіті"
ВЧА в розрахунку на один інвестиційний сертифікат 891,71 грн.
Вартість чистих активів 6 845 680,27 грн.
Початок діяльності 26 травня 2009 р.
Номінальна вартість 1 цінного паперу 1 000 грн.
Строк діяльності Фонду Необмежений
Кількість цінних паперів у обігу 7 677
Мінімальний об’єм інвестицій 1 інвестиційний сертифікат
Комісії при купівлі/продажу 1% / 1-3%
Зберігач Фонду ПАТ "Укрсоцбанк"
Винагорода КУА 3% від середньої вартості чистих активів Фонду
Премія КУА Не передбачена
Інші витрати Не більше 5% від середньої ВЧА Фонду
Динаміка Фонд Індекс ПФТС
Доходність за 3 квартал 2011 року -39,50% -42,30%
Доходність за 2010 рік 13,60% 70,20%
Середньорічна доходність -6,00% 10,30%
Показники ризику*
Стандартне відхилення 19,90% 27,00%
Коефіцієнт Шарпа** -2,42 -1,36
Коефіцієнт Сортіно** -2,57 -1,58
Альфа -2,60%
Бета 0,52
Коефіцієнт кореляції 0,96
Динаміка ВЧА/інвестиційний сертифікат у порівнянні з еталоном
Найбільші позиції портфеля
Вкладення акцій за галузями

Третій квартал 2011 року виявився найдраматичнішим для світових фінансових ринків з часів обвалу 2007-2008 рр., адже глобальна корекція призвела до суттєвих втрат біржових індексів, що навіть у розвинутих економіках подекуди перевищували 25%. Можна пояснити «чому так сталося?», але не факт, що сьогоднішня інтерпретація подій не зазнає змін з плином часу. Найбільш проблематичним виглядає знаходження відповіді на інше нагальне питання: «що буде далі?». Проблема полягає в тому, що сьогодні ринками у значній мірі керують невизначеність та неконтрольовані емоції, а світова економіка залишається під дією цілого спектру негативних факторів, вплив окремих з яких не піддається виміру та достовірній оцінці.

Аналізуючи події у звітному кварталі, можна прийти до висновку, що основними чинниками, на які реагував ринок, були боргова ситуація на периферії зони євро, проблеми бюджетної консолідації та росту державного боргу в США, а також загроза уповільнення темпів зростання в цілому у світі. Незважаючи на те, що згаданий список потенційних небезпек залишається незмінним вже досить довго, міжнародні фінансові організації, які у прогнозах на початку року оптимістично дивилися у майбутнє, тільки восени почали переглядати власну точку зору, заявляючи вже не про відновлення, а про поступове послаблення економічної активності в цілому у світі, появу серйозних загроз скорочення глобальних темпів розвитку та, як наслідок, зниження впевненості інвесторів. Все це пов’язується з повільним відновленням виробництва у розвинених країнах та відсутністю узгоджених програм урядів по реалізації нових дій. Виходить, що у ситуації, коли споживчий попит більшості економік залишається слабким, а необхідні консолідовані рішення держав для вирішення проблем постійно відкладаються у довгий ящик, ринки природно починають обережніше відноситися до ризиків та зі зростаючою недовірою оцінюють можливості низки країн щодо стабілізації тієї ж боргової ситуації. З часом занепокоєність інвесторів прогресує та перекидається на інші проблемні регіони. В результаті, майже моментально потенційні негаразди стають реальними.

Зокрема, затягування реалізації реформ в Італії призвело до того, що у липні ринок раптом «згадав» про небезпечний 120-відсотковий державний борг цієї країни. Достатньо швидко був спровокований масовий розпродаж італійських суверенних облігацій – доходності 10-річних паперів різко зросли на 150 б.п. до рекордно високих 6,1%. Нові вершини підкорили і ставки доходності за борговими зобов’язаннями інших PIIGS – Португалії, Ірландії, Греції та Іспанії. Наслідком зростання ризиків на європейському ринку позичкового капіталу стала ескалація негативу і в інших активах, зокрема в акціях. Найбільших втрат зазнали провідні банківські групи Франції та Італії, які володіють значною часткою боргу проблемних країн, та чиї акції після стрімкого обвалу (наприклад, 10 серпня за одну торгову сесію BNP Paribas втратив 9%, Credit Agricole – 12%, а Societe Generale – 15%) оновили мінімуми часів банкрутства Lehman Brothers.

Вже традиційно в центрі подій опинилася порівняно менша за розмірами, проте одна з найбільш вразливих економік Європи – Греція. З кожним днем економічна ситуація в цій країні починала виглядати песимістичніше. Так, у 2 кварталі ВВП Греції знизився на 7,2% у порівнянні рік до року, експорт – на 1,4%, а валовий державний борг продовжив зростання з прогнозними екстремальними значеннями на рівні 160-180% від ВВП у 2012-2013 роках. Греки опинилися в патовій ситуації, адже обслуговування величезного боргу є неможливим без залучення все нових боргів, тоді як ринок державних запозичень є невигідним для Греції через зависоку вартість його обслуговування. Інший варіант, а саме зниження боргового тягаря шляхом девальвації національної грошової одиниці для цієї країни є неможливим по причині входження в зону функціонування єдиної валюти – євро. В той же час, вихід з Єврозони вбачається економічно та політично невигідним як для самої Греції, так і для європейського об’єднання. Країні залишається сподіватися на постійну фінансову допомогу від більш сильних Німеччини та Франції, які в свою чергу занепокоєні, що потенційний дефолт Греції може викликати паніку на ринках, як це було в свій час в США, та призвести до банкрутств вже суттєво більших економік Італії, Іспанії чи Португалії.

Отже, Греція розраховує на отримання допомоги від європейської спільноти і продовжує демонструвати своє бажання залишитися в Єврозоні, намагаючись виконувати всі поставлені перед нею вимоги: в країні декларується проведення політики жорсткої економії, зниження пенсій і зарплат та зростання податкового навантаження. Останні заходи в свою чергу викликають супротив з боку населення та опозиції. Поки що з сумом маємо констатувати, що механізми допомоги Греції, котрі були ухвалені учасниками європейських самітів, залишаються не до кінця прозорими та не вирішують фундаментальних проблем країни, лише зміщуючи їх у часі. Саме це спонукало агентство Fitch в липні знизити суверенний рейтинг Греції до найнижчого у світі (CCC).

Таким чином загроза того, що загалом криза в зоні євро може різко вийти з-під контролю керуючих органів та вразити реальний сектор, не зникла.

Не додала впевненості інвесторам і ситуація в Сполучених Штатах Америки. Початок липня 2011 року відзначився помітною подією для західних ринків – ФРС зробила заяву про офіційне завершення другого етапу програми стимулювання економіки (QE2), що була підтримана найбільшим тижневим ралі в американських акціях за останні 2 роки у надії на ухвалення наступного, вже третього, раунду кількісного пом’якшення. Крім того, проміжні показники зайнятості та активності в промисловості перевершували ринкові очікування, що допомогло індексу S&P 500 досягти свого двохмісячного максимуму (7 липня).

Незважаючи на це, позитивні статистичні дані були тимчасовим явищем, адже насправді економічне відновлення в найпотужнішій країні світу йде дуже повільними темпами: у 2 кварталі 2011 року Бюро Економічних Досліджень США відзвітувало про зростання ВВП на 1,3% рік до року, порівняно з очікуваннями на рівні 1,6%. Такі результати відобразили неспроможність економіки США зростати за рахунок відновлення споживчого попиту приватного сектору і підтвердили необхідність подальшої підтримки з боку державних інститутів.

Нестабільна ситуація у США ускладнювалася і довготривалим процесом вирішення питання щодо підвищення ліміту державного боргу. В останній день перед можливим настанням технічного дефолту, американські чиновники знайшли порозуміння та прийняли рішення щодо підняття планки боргу разом із подальшим планом скорочення бюджетного дефіциту. І хоча зроблені кроки були важливими для майбутнього поліпшення фінансового клімату в США, вони не завадили іншому рейтинговому агентству – S&P, зробити безпрецедентний крок, а саме на початку серпня понизити найвищий кредитний рівень США з ААА до АА+.

Ця подія, в сукупності з європейським негативом, виявилася тригером для падіння більшості світових фондових майданчиків, що вже охрестили найнебезпечнішим за останні 3 роки, адже у серпні втрати американського індексу S&P 500 протягом торгової сесії подекуди досягали 7% і за короткий проміжок часу ринки були відкинуті назад у часі на рік, а, в окремих випадках, навіть і на два. Паніка дещо заспокоїлася у вересні, але загалом негативні настрої інвесторів збереглися.

За результатами кварталу ми маємо зниження усіх провідних індексів акцій: американського S&P 500 (-14,3%), німецького DAX (-25,4%), французького CAC 40 (-25,1%), британського FTSE (-13,7%), японського NIKKEI 225 (-11,4%), гонконгського HSI (-21,5%) та російського RTS (-29,7%). Срібло (-13,7%), платина (-11,3%), мідь (-25,7%), нафта (-10,0%) – більшість промислових товарів монотонно рухалися в єдиному напрямі. Винятком у такому глобальному тренді стало хіба що золото, яке щодня виходило на нові цінові максимуми, проте досягнувши позначки у $1900 за одну унцію, скоректувалося до $1620, продемонструвавши таким чином квартальне зростання на 8,2%. Традиційно, під час панування ведмежих настроїв також зростали японська єна (+4,2% по відношенню до американського долара) та швейцарський франк. Останній, показавши протягом перших 6 тижнів кварталу вражаючий підйом на 18,0% (з 1,22 до 1,03 в парі EUR/CHF), рішенням Центрального Банку Швейцарії був прив’язаний до нижньої межі в 1,20 франків за один євро і таким чином курс даної валютної пари за результатами звітних 3 місяців залишився майже незмінним.

Отже, переходячи до аналізу діяльності ІФ «КІНТО-Еквіті», зазначимо, що протягом липня-вересня 2011 року фонд показав доходність -25,0% (відбулося зниження вартості інвестиційного сертифікату фонду з 1 154,17 до 865,21 гривень). За цей же час вартість чистих активів фонду знизилася з 9,12 до 6,57 млн. грн., тобто на 27,9%. Розходження у двох величинах обумовлене чистим відтоком коштів з активів фонду на суму 0,33 млн. гривень. Якщо точніше, то серед інвесторів протягом кварталу було розміщено 270 інвестиційних сертифікатів ІФ «КІНТО-Еквіті» обсягом 0,29 млн. грн., тоді як викуплено 574 цінних папери вартістю 0,62 млн. гривень. Зазначимо, що за аналогічний проміжок часу вітчизняні індекси акцій знижувалися ще стрімкіше – доходність індексу Української біржі склала -37,6% (з 2 311,87 до 1 442,73 пунктів), тоді як індекс ПФТС втратив 37,2% (з 895,01 до 562,32 пунктів).

Вартісна переоцінка портфелю акцій, що включав в себе 31 позицію, відняла від активів ІФ «КІНТО-Еквіті» 2,19 млн. гривень. Серед підприємств, що втратили найбільше (а список компаній з негативним результатом включає 25 емітентів), «відзначилися» найвагоміші позиції фонду: ліквідні «Мотор-Січ» (-0,34 млн. грн.), «Алчевський металургійний комбінат» (-0,19 млн. грн.) та «Авдіївський коксохімічний завод» (-0,16 млн. грн.), а також неліквідні, проте фундаментально сильні, «Енергомашспецсталь» (-0,29 млн. грн.) та «Крименерго» (-0,19 млн. гривень). З додатнім результатом квартал закінчили лише 2 позиції, які сумарно принесли лише 0,21 млн. грн., тоді як 4 емітенти не змінили своєї оцінної вартості.

Незначний вплив на зміну активів у звітному періоді мали й отримані фондом пасивні доходи: відсотки за депозитами (+44,6 тис. грн.), що розміщені на рахунках у 5 комерційних банках, та незначні дивідендні надходження від володіння акціями «Крименерго» (4,1 тис. грн.) та «Запорізького заводу феросплавів» (2,6 тис. гривень). Витрати на фінансування поточної діяльності ІФ «КІНТО-Еквіті» становили 74,6 тис. грн., 66,8 тис. грн. з яких були сплачені як винагорода КУА.

На поповнення активів протягом трьох звітних місяців фонд направив 0,40 млн. гривень. Так, були придбані акції 4 емітентів і, зокрема, 1 200 цінних паперів «Єнакіївського металургійного заводу» (вартість угоди склала 0,15 млн. грн.) та 1 104 000 акцій «Алчевського металургійного комбінату» (0,14 млн. гривень). Крім того, до інвестованих коштів зараховані ті, що були направлені в червні на підписку 519 903 акцій «Маріупольського заводу важкого машинобудування» (0,13 млн. грн.), які в свою чергу надійшли до активів фонду на початку вересня.

Натомість, продаж із портфеля ІФ «КІНТО-Еквіті» стосувався цінних паперів 5 емітентів на загальну суму 0,78 млн. гривень. Були повністю реалізовано пакети акцій «Шахти «Комсомолець Донбасу» (80 000 цінних паперів) та «ПЕМ «Енерговугілля» (7 500 акцій) за 0,30 млн. грн. та 0,19 млн. грн., відповідно. Перебуваючи в портфелі фонду середньозважено 440 днів вищезгадані цінні папери принесли фонду лише формальний прибуток у розмірі 2,0 тис. грн., що у показниках реалізованої доходності складає +0,4%. Попри скромний результат, варто зазначити, що наведені ціни продажу акцій обох підприємств значно перевищували котирування, що склалися на ринку станом як на 1 жовтня 2011 року, так і на початок звітного кварталу (1 липня 2011 року).

Крім того, ІФ «КІНТО-Еквіті» здійснив реалізацію паперів «Єнакіївського металургійного заводу», «Турбоатому» та «Маріупольського заводу важкого машинобудування» на суму 0,30 млн. гривень. Отриманий збиток за даними угодами (-0,18 млн. грн.) був згенерований виключно за рахунок останнього зі згаданих емітентів, адже серед паперів компанії, котрі вибули з активів, знаходилися й ті, які фонд придбавав ще до проведення додаткової емісії акцій на підприємстві (у співвідношенні 21 до 1), тобто на порядок дорожчих за поточні ринкові ціни.

Підсумовуючи, зазначимо, що середньорічна доходність ІФ «КІНТО-Еквіті» з початку його діяльності (858 днів) станом на звітну дату складала -6,0%.

Керуючий фондом – Ботте Віктор ОлександровичЗберегти як PDF


 
Документ:   Надрукувати    Надіслати другу  Вгору   

© Кінто. Інвестиції і цінні папери в Україні
Повідомлення і застереження
Україна, Київ - 04070,
вул. Сагайдачного, 25-Б, 3 поверх
Тел.: (044) 462-5377, 462-5140

© Розроблено NewAgeLab, 2003.
КІНТО у фокусі  
Інвестиції від А до Я  
Послуги  
Інвестиційні фонди  
ETF - фонди на біржі  
Пенсійні фонди  
Ринок ЦП  
Контакти  
Новости RSS  
RSS канали сайту  
Наша команда  
Iнвестицiйнi семiнари online  
Фондовий ринок  
Тест на знання характеристик фонду «КІНТО-Казначейський»  


        bigmir)net
TOP 100     Rambler's Top100        

ІСІ КУА Вкласти гроші Купити акції Личные финансы Накопичування грошей Пайові фонди Фондовий ринок НПФ Вигідні вкладення Інвестування в акції Недержавний пенсійний фонд Ринок цінних паперів Керуюча компанія Фонд акцій