КІНТО - управління активами
Українська English Русский Мапа сайту   

Звіт керуючих за ІII квартал 2012 року

    

Звіт керуючих за ІII квартал 2012 року

ІФ «КІНТО-Еквіті»

ЗВІТ ЗА III КВАРТАЛ 2012 РОКУ

КІНТО-Еквіті
Відкритий диверсифікований пайовий
інвестиційний фонд "КIНТО-Еквiтi"
ВЧА в розрахунку на один цінний папір 680,43 грн.
Вартість чистих активів 4 179 211,35 грн.
Початок діяльності 26 травня 2009 р.
Номінальна вартість 1 цінного паперу 1 000 грн.
Строк діяльності Фонду Необмежений
Кількість цінних паперів у обігу 6 142
Мінімальний обсяг інвестицій 1 інвестиційний сертифікат
Комісії при купівлі/продажу 1% / 1-3%
Зберігач фонду ПАТ "Укрсоцбанк"
Винагорода КУА 3% від середньої вартості чистих активів Фонду
Премія КУА Не передбачена
Інші витрати Не більше 5% від середньої ВЧА Фонду
Динаміка Фонд Індекс ПФТС
Доходність за 3 квартал 2012 року 1,0% 2,0%
Доходність за 2011 рік -41,0% -45,2%
Середньорічна доходність -9,0% -5,5%
Показники ризику*
Стандартне відхилення 18,3% 23,3%
Коефіцієнт Шарпа** від'ємн. від'ємн.
Коефіцієнт Сортіно** від'ємн. від'ємн.
Альфа -0,6%
Бета 0,4
Коефіцієнт кореляції 0,9
Динаміка ВЧА/цінний папір у порівнянні з еталоном
Найбільші позиції портфеля
Вкладення за галузями

Третій квартал 2012 року став позитивним для більшості фондових ринків світу. Такою була реакція на чергові етапи монетарного стимулювання економік з боку провідних центробанків. Що ж відбувалося у світовій економіці протягом цього часу?

Європа залишається епіцентром слабкості, що впливає на всю світову економіку. Очевидна причина сучасної кризи в єврозоні, пов'язана з надмірним використанням кредитних коштів, нікуди не зникла. Але літня паніка, викликана становищем єврозони, дещо втихомирилась після оголошення в середині вересня нової програми Європейського центрального банку (ЄЦБ), спрямованої на викуп державних облігацій проблемних країн єврозони. Офіційна назва програми ‑ програма "Прямих монетарних операцій" ("Monetary Outright Transactions"). Фактично, те, що ЄЦБ розробляє новий механізм антикризових інтервенцій, було анонсовано ще на початку серпня, і вже тоді ринок сприйняв цю новину позитивно.

Нова програма передбачає, що країни-боржники єврозони, опинившись у скрутному становищі, будуть звертатись за допомогою до антикризових фондів: Європейського фонду фінансової стабілізації (EFSF) та Європейського механізму стабілізації (ESM). В обмін на допомогу країни-реципієнти повинні будуть підписати угоди з цими фондами, в яких будуть вказані умови, що необхідно виконати урядам цих країн. Уряди зможуть провести нові емісії державних облігацій строком на один-три роки, а фонди відразу ж викуплять ці облігації на первинному ринку. ЄЦБ ж буде скупати ці облігації вже на вторинному ринку. При цьому регулятор готовий скупати лише суверенні облігації тих країн, які отримують фінансову допомогу від ЄЦБ і МВФ. Викуп може проводитись в необмеженій кількості, а також незалежно від конкретних цільових рівнів процентних ставок. Купуючи державні облігації, ЄЦБ розраховує підняти їх вартість і, таким чином, знизити доходність, яка служить показником вартості зовнішніх кредитів на відкритому ринку. В програмі не можуть приймати участь борги, що потрапляють під реструктуризацію, як було, наприклад, у випадку з Грецією. Крім того, ліквідність, створена в межах програми, буде стерилізована, тобто обсяг грошової маси в регіоні залишиться без змін і не вплине на інфляцію.

Оголошення Європейським центробанком нової програми офіційно припинило колишню програму скупки державних паперів, відому як Securities Markets Programme, ініційовану у травні 2010 року. В межах цієї програми ЄЦБ купував цінні папери Греції, Ірландії та Португалії, а потім у серпні 2011 року ‑ Італії та Іспанії. ЄЦБ призупинив інтервенції в межах цієї програми ще в лютому 2012 року, пояснюючи це пасивністю європейських урядів у питанні створення загальноєвропейських антикризових механізмів.

Отже, ухваливши рішення про стимулювання Європейський центробанк взяв на себе відповідальність за спокій периферійних країн єврозони, в тому числі Іспанії та Італії, і ринки позитивно сприйняли цей план. Втім, загроза рецесії не залишила Європу, а це означає, що подальший спад економік може завадити країнам виконувати необхідні умови по скороченню дефіциту бюджету, передбаченого в програмах.

Позитивні настрої переважали також на ринках США. На тлі високого безробіття і слабкого економічного зростання в США, Федеральна Резервна Система (ФРС) прийняла рішення про запуск третього раунду кількісного пом'якшення QE3, згідно з яким збирається щомісяця купувати іпотечні облігації обсягом до 40 млрд. доларів. Крім того, мабуть, за прикладом європейців, ця програма не має обмежень у часі. Також ФРС продовжила очікуваний період збереження облікової ставки наближеною до нуля до середини 2015 року. Такими діями регулятор прагне сприяти подальшому зниженню довгострокових ставок, надати підтримку іпотечному ринку і загалом покращити фінансові умови в країні. Чи вплине ця програма на ринки позитивно в більш віддаленій перспективі – продовжує бути дискусійним питанням. Адже на порядку денному залишаються бюджетні проблеми США, які хвилюють інвесторів не менше, ніж проблема європейських суверенних боргів. Це так званий "бюджетний обрив" (fiscal cliff) 2013 року, коли має відбутися вимушене скорочення бюджетного дефіциту, що викликає побоювання ще більшого уповільнення в економіці США.

Такі події та настрої на фінансових ринках протягом звітного кварталу вплинули на динаміку основних світових фондових індексів: вона була висхідною. Зростання продемонстрували, зокрема, німецький DAX (+12%) та російський RTS (+9%); індекс країн, що розвиваються, MSCI EM виріс на 7%, а американський S&P-500 ‑ майже на 6%.

На українському фондовому ринку теж спостерігалось помірне зростання: протягом третього кварталу індекси UX та ПФТС зросли на 4,2% та 2,0%, відповідно. Після значного падіння у травні-червні і відновлення до рівня 970 на кінець червня 2012 р. індекс UX піднявся у липні до рівня понад 1100 (максимальне значення за квартал – 1203 на 4 липня 2012 року), а потім після незначної корекції продовжив рух у боковому тренді з коливаннями навколо рівня 1000. Проте, деяке покращення динаміки фондового ринку не супроводжувалось зростанням торгової активності та ліквідності цінних паперів. З початку року щомісячні обсяги біржових торгів акціями постійно зменшувались. Так, середньомісячний обсяг торгів акціями на Українській біржі у першому кварталі 2012 року дорівнював 1105 млн. грн., у другому – 807 млн. грн., у третьому – 741 млн. гривень. Обсяг біржових торгів акціями за третій квартал 2012 року (2,2 млрд. грн.) склав лише четверту частину від обсягу торгів за третій квартал 2011 року. Так само, якщо за 9 місяців 2011 року обсяг торгів акціями склав 31,0 млрд. грн., то за аналогічний період 2012 року цей показник зменшився майже у чотири рази – до близько 8,0 млрд. гривень. При цьому більш-менш регулярно торгуються лише акції, що входять до індексної корзини UX, але й серед цих 10 акцій лише 4 дотягували до середньоденного обсягу торгів понад 3 млн. гривень, забезпечуючи левову частку обсягу торгів акціями на Українській біржі. Це – акції "Авдіївського коксохімічного заводу", "Центренерго", "Алчевського металургійного комбінату" та "Мотор-Січ". Щодо динаміки ринкових цін акцій, то з 10 акцій індексної корзини за результатами третього кварталу суттєве зростання біржових цін продемонстрували акції трьох емітентів ("Авдіївського коксохімічного заводу" – +27%, "Центренерго" – +12%, "Алчевського металургійного комбінату" – +9%) та невелике зростання ‑ ще чотири акції ("Мотор-Січ" – +4%), "Укрсоцбанк" – +4%), "Донбасенерго" – +3%) та "Укрнафта" – +1%)). Тобто, можна сказати, що помірне зростання українських фондових індексів у 3 кварталі ‑ це зростання всього-на-всього чотирьох-п'яти найбільш ліквідних акцій, що входять до індексної корзини.

За таких умов у третьому кварталі доходність фонду "КІНТО-Еквіті" склала 1,0%. Бенчмарк для фонду (індекс ПФТС) зріс за цей період на 2,0%. Вартість інвестиційного сертифікату фонду зросла з 723,02 грн. до 729,96 грн., а вартість чистих активів фонду зменшилась з 4,84 млн. грн. до 4,57 млн. грн. (-5,5%).

Головним чинником зменшення вартості чистих активів був відтік коштів інвесторів з фонду: було викуплено 427 інвестиційних сертифікатів на загальну суму 310 тис. гривень. Поточні витрати фонду відняли ще 48 тис. грн. від вартості чистих активів. Складовими збільшення вартості чистих активів стали: переоцінка вартості портфеля (+6,7 тис. грн.), отримані відсотки за депозитами (+43,9 тис. грн.) та дивіденди на акції п'яти емітентів (+42,9 тис. гривень).

Зупинимося детальніше на результатах паперової переоцінки портфеля. З 27 акцій, що перебували у портфелі фонду, за звітний період знизились у ціні 11 позицій, спрацювавши на зниження вартості чистих активів на загальну суму 200,8 тис. гривень. Найбільшими "невдахами" серед них були "Дніпрообленерго" (‑40,6 тис. грн.), "Турбоатом" (‑40,0 тис. грн.), "Харцизький трубний завод" (‑36,6 тис. грн.), "Шахтоуправління "Покровське" (‑34,1 тис. грн.) та "Північний гірничо-збагачувальний комбінат" (‑19,6 тис. гривень). Акції шести емітентів не змінили своїх цін. Натомість 10 позицій спрацювали в плюс, додавши загалом 207,5 тис. грн. до вартості портфеля. Серед них найбільше додали "Мотор-Січ" (+22,0 тис. грн.), "Центренерго" (+27,0 тис. грн.), "Крюківський вагонобудівний завод (+29,0 тис. грн.) та "Авдїївський коксохімічний завод" (+92,0 тис. гривень). Щодо акцій останнього емітента, то ми скористались можливістю пред'явити ці акції до викупу самому "Авдїївському коксохімічному заводу". Продаж цих акцій за ціною 5,13 грн. при біржовому курсі на дату продажу 3,03 грн. дозволив фонду умовно виграти понад 84 тис. гривень.

Середньорічна доходність ІФ "КІНТО-Еквіті" з початку його діяльності 26 травня 2009 року (1 224 дні) станом на звітну дату склала ‑9,0%.

Керуючий фондом – Ботте Віктор ОлександровичЗберегти як PDF


 
Документ:   Надрукувати    Надіслати другу  Вгору   

© Кінто. Інвестиції і цінні папери в Україні
Повідомлення і застереження
Україна, Київ - 04070,
вул. Сагайдачного, 25-Б, 3 поверх
Тел.: (044) 246-73-50

© Розроблено NewAgeLab, 2003.
КІНТО у фокусі  
Інвестиції від А до Я  
Послуги  
Інвестиційні фонди  
ETF - фонди на біржі  
Пенсійні фонди  
Ринок ЦП  
Контакти  
Новости RSS  
RSS канали сайту  
Наша команда  
Iнвестицiйнi семiнари online  
Фондовий ринок  
Тест на знання характеристик фонду «КІНТО-Казначейський»  


        bigmir)net
TOP 100     Rambler's Top100        

ІСІ КУА Вкласти гроші Купити акції Личные финансы Накопичування грошей Пайові фонди Фондовий ринок НПФ Вигідні вкладення Інвестування в акції Недержавний пенсійний фонд Ринок цінних паперів Керуюча компанія Фонд акцій