КІНТО - управління активами
Українська English Русский Мапа сайту   

Звіт керуючих за ІII квартал 2016 року

    

Звіт керуючих за ІII квартал 2016 року

ІФ «КІНТО-Еквіті»

ЗВІТ ЗА IІІ КВАРТАЛ 2016 РОКУ

КІНТО-Еквіті
Відкритий диверсифікований пайовий
інвестиційний фонд «КIНТО-Еквiтi»
ВЧА в розрахунку на один цінний папір 771,01 грн.
Вартість чистих активів 3 545 095,39 грн.
Початок діяльності 26 травня 2009 р.
Номінальна вартість 1 цінного паперу 1 000 грн.
Строк діяльності Фонду Необмежений
Кількість цінних паперів у обігу 4 598
Мінімальний обсяг інвестицій 1 інвестиційний сертифікат
Комісії при купівлі/продажу 1% / 1-3%
Зберігач фонду АТ "Піреус Банк МКБ"
Винагорода КУА 3% від середньої вартості чистих активів Фонду
Премія КУА Не передбачена
Інші витрати Не більше 5% від середньої ВЧА Фонду
Динаміка Фонд Індекс ринку*
Доходність за 3 квартал 2016 року 2,46% 20,10%
Доходність за 2015 рік -3,56% -33,62%
Середньорічна доходність -3,47% -6,73%
Показники ризику**
Стандартне відхилення 5,13% 26,86%
Коефіцієнт Шарпа*** від'ємн. від'ємн.
Коефіцієнт Сортіно*** від'ємн. від'ємн.
Альфа -0,96%
Бета 0,13
Коефіцієнт кореляції 0,63

* - для зручності порівняння за умовну одиницю прийняті, відповідно, значення вартості інвестиційного сертифіката фонду на початок діяльності (1 000 грн.) і значення індексу ПФТС на цю ж дату (26 травня 2009 р.), що дорівнювало 446,50;
з 1 січня 2014 р. бенчмарком Фонду є індекс Української біржі.

Динаміка ВЧА/цінний папір у порівнянні з еталоном
Найбільші позиції портфеля
Розподіл акцій за галузями

Наприкінці попереднього 2 кварталу стався Brexit – позитивне голосування на британському референдумі щодо виходу країни з ЄС.

Ця подія звісно негативно вплинула на світові фондові ринки.

Проте, заяви представників Європейського Центробанку та Банку Англії про потенційні дії щодо пом’якшення монетарної політики та збільшення державних обсягів фінансування економік сприяли відновленню ринків.

Підтримали фондові майданчики і макроекономічна статистика та поточна корпоративна звітність компаній. Зокрема, показник РМІ США в сфері послуг (близько 80% економіки країни щодо перспектив галузі) продемонстрував 8-місячний максимум, досягнувши значення в 56,5 пунктів, а індикатор приросту робочих місць в США поліпшив своє значення за останні 5 місяців, зафіксувавшись на відмітці +287 тисяч в липні 2016 року.

Інвестори не припиняли отримувати позитивні інформаційні потоки і від представників монетарної політики. Зокрема на своєму черговому засіданні ФРС не підняв ключову відсоткову ставку США, попри те, що стан ринку праці в країні покращився, а ризики для економіки зменшились.

І хоча незадовго до закінчення кварталу ЄЦБ, попри очікування додаткового стимулювання економіки Старого Світу, залишив свою ключову ставку незмінною, а в США пролунала думка, що ФРС не повинна продовжувати політику затримки підняття відсоткових ставок, ці фактори не завадили фондовим індикаторам провідних країн світу завершити липень-вересень 2016 р. в плюсовій зоні.

За результатами 3 кварталу головний бенчмарк американського фондового ринку – індекс S&P 500 піднявся на 3,3%. У свою чергу, показник блакитних фішок – Dow Jones Industrial Average виріс на 2,1%, а зведений індекс технологічних компаній NASDAQ – на 9,7%. Німецький DAX за результатами звітного інтервалу зріс на 8,6%, англійський FTSE 100 забезпечив квартальну динаміку на +6,1%, а французький CAC 40 піднявся на 5,0%. Азія також закрила 3 квартал в «зеленій» зоні: японський Nikkei 225 – +5,6%, а китайський SSE Composite – +2,6%.

Український фондовий ринок на цьому фоні був спокійним, перебуваючи в боковому тренді біля позначки в 700 пунктів (індекс Української біржі), протягом літніх місяців – липня та серпня.

По закінченню літа і до завершення кварталу ринок активізувався і незважаючи на те, що більшість акцій не притягнули до себе уваги гравців, зміни у співвідношенні попит-пропозиція по кільком ключовим емітентам спричинили суттєве зростання індексу УБ, який зафіксував підйом на 20,1% (810,13 пунктів). На фоні «спокійних» «Мотор Січі» (-5,8%) та «Донбасенерго» (+0,8%) вибухнули «Райффайзен Банк Аваль» (+32,6%), «Центренерго» (+31,9%) та «Укрнафта» (+30,8%).

Цінні папери «Центренерго» на фоні сталого попиту з боку покупців зросли до значень, більших за 10 грн. за акцію, що є максимумом з серпня 2011 року.

«Укрнафта» надолужувала суттєве за останній рік відставання своєї динаміки від інших індексних акцій, обумовлене все ще не вирішеними корпоративними проблемами компанії.

У свою чергу, акції «Райффайзен Банк Аваль» суттєво додали в ціні (до значення 0,118 грн. за штуку) на фоні продемонстрованого банком поточного фінансового результату: +772,9 млн. чистого прибутку за попередній квартал (+1,456 млрд. грн. – за півроку).

Насамкінець відмітимо також, що зиск від рентабельної роботи підприємства отримали і неіндексні цінні папери представника машинобудування – «Турбоатому», піднявшись в ціні на 27,4%.

Перейдемо до аналізу змін, що відбулися в ІФ «КІНТО-Еквіті» протягом 3 кварталу 2016 року.

Вартість інвестиційного сертифіката фонду зросла на 2,5%, з 752,48 до 771,01 гривень. Чисті активи збільшились майже в аналогічній пропорції (+2,3%), а саме на 80,7 тис. грн. до 3,55 млн. гривень.

Незначна розбіжність з динамікою вартості інвестиційного сертифіката обумовлена, як зазвичай, невеликим чистим відтоком коштів з активів фонду: було викуплено 6 інвестиційних сертифікатів ІФ «КІНТО-Еквіті» на суму 4,5 тис. гривень.

Головною складовою збільшення ВЧА фонду в звітному кварталі, як і в попередньому, була паперова переоцінка вартості портфеля (+83,0 тис. гривень). Зростання відбулося завдяки 4 позиціям, серед яких найбільший доробок принесли ліквідні акції «Центренерго» (+86,8 тис. гривень). Більшість компаній, а саме 18, не змінили своєї оціночної вартості. Ще дві, «Крюківський вагонобудівний завод» та індексні «Мотор-Січ», завершили квартал у «мінусі» (‑61,9 тис. грн. та ‑26,3 тис. грн., відповідно).

Пасивні доходи ІФ «КІНТО-Еквіті» у вигляді відсотків за депозитами (+24,1 тис. грн.) та нарахованих дивідендів за акціями «Житомиробленерго» (+19,1 тис. грн.) у сумі з надлишком компенсували поточні витрати фонду (‑41,0 тис. гривень).

Але, все ж таки результат ІФ «КІНТО-Еквіті» (+2,5%) гірший за показник бенчмарку – індексу УБ, який зріс на 20,1%. Різниця квартальних результатів фонду та біржового індикатору обумовлена більшою кількістю акцій в портфелі ІФ «КІНТО-Еквіті», серед яких певна частка в останній період часу не змінює свого біржового курсу через низькі обсяги торгів. Торгівля на даному етапі ринку сконцентрована в обмеженій кількості позицій – 5-7 емітентах, і саме 5 з них, що складають індексний кошик УБ, миттєво відреагували на ситуативний попит на ринку, зафіксувавши суттєве зростання індексу на зазначені 20,1% в 3 кварталі 2016 року.

Що стосується активних операцій, то протягом липня-вересня 2016 року таких було здійснено на загальну суму 177,2 тис. грн.: три позиції поповнювалися придбаними на ринку невеликими пакетами акцій та три інші «полегшали» на незначну кількість цінних паперів. Крім цього, була проведена операція відкриття зворотного РЕПО за цінними паперами «Райффайзен Банку Аваль» на загальну суму 57,0 тис. гривень.

Також зазначимо, що в 3 кварталі до фонду надійшли гроші від «Мотор-Січ» у сумі 7,7 тис. грн., що раніше вже були занесені до активів ІФ «КІНТО-Еквіті» як нараховані дивіденди.

Керуючий фондом – Ботте Віктор ОлександровичЗберегти як PDF


 
Документ:   Надрукувати    Надіслати другу  Вгору   

© Kinto, Investment & Securities in Ukraine
Повідомлення і застереження
Україна, Київ - 04070,
вул. Сагайдачного, 25-Б, 3 поверх
Тел.: (044) 246-73-50

© Розроблено NewAgeLab, 2003.
КІНТО у фокусі  
Інвестиції від А до Я  
Послуги  
Інвестиційні фонди  
ETF - фонди на біржі  
Пенсійні фонди  
Ринок ЦП  
Контакти  
Новости RSS  
RSS канали сайту  
Наша команда  
Iнвестицiйнi семiнари online  
Кабінет інвестора  
Фондовий ринок  
Тест на знання характеристик фонду «КІНТО-Казначейський»  


        bigmir)net
TOP 100     Rambler's Top100        

ІСІ КУА Вкласти гроші Купити акції Личные финансы Накопичування грошей Пайові фонди Фондовий ринок НПФ Вигідні вкладення Інвестування в акції Недержавний пенсійний фонд Ринок цінних паперів Керуюча компанія Фонд акцій