КІНТО - управління активами
Українська English Русский Мапа сайту   

Звіт керуючих за 2013 рік

    

Звіт керуючих за 2013 рік

ІФ «КІНТО-Еквіті»

ЗВІТ ЗА IV КВАРТАЛ 2013 РОКУ

КІНТО-Еквіті
Відкритий диверсифікований пайовий
інвестиційний фонд "КIНТО-Еквiтi"
ВЧА в розрахунку на один цінний папір 656,72 грн.
Вартість чистих активів 3 342 727,73 грн.
Початок діяльності 26 травня 2009 р.
Номінальна вартість 1 цінного паперу 1 000 грн.
Строк діяльності Фонду Необмежений
Кількість цінних паперів у обігу 5090
Мінімальний обсяг інвестицій 1 інвестиційний сертифікат
Комісії при купівлі/продажу 1% / 1-3%
Зберігач фонду ПАТ "Укрсоцбанк"
Винагорода КУА 3% від середньої вартості чистих активів Фонду
Премія КУА Не передбачена
Інші витрати Не більше 5% від середньої ВЧА Фонду
Динаміка Фонд Індекс ПФТС
Доходність за 4 квартал 2013 року -2,24% 0,66%
Доходність за 2012 рік -10,27% -8,57%
Середньорічна доходність -8,73% -8,24%
Показники ризику*
Стандартне відхилення 20,86% 17,49%
Коефіцієнт Шарпа** від'ємн. від'ємн.
Коефіцієнт Сортіно** від'ємн. від'ємн.
Альфа -1,30%
Бета 0,38
Коефіцієнт кореляції 0,57
Динаміка ВЧА/цінний папір у порівнянні з еталоном
Найбільші позиції портфеля
Розводіл акцій за галузями

Світові ринки увійшли в 4 квартал з загостреною увагою щодо політичної кризи в США, яка полягала у відсутності підписаного Закону про державні витрати, в результаті якої по усій країні зачинилися урядові установи. Додавали негативу і заголовки в ЗМІ про можливий дефолт, адже без підняття так званої "стелі боргу" унеможливлювалося обслуговування старих запозичень. Але цей песимізм дуже швидко розвіявся: в середині жовтня Конгрес пішов на угоду, а Президент Б. Обама підписав Закон фінансування уряду, що дозволило відновити роботу урядових організації, збільшити граничний рівень запозичень та попередити дефолт.

Позитивно світові ринки сприйняли і корпоративні новини, адже більшість американських підприємств за результатами 3 кварталу знову продемонструвала кращі за очікувані квартальні результати своєї роботи.

Цікавий ефект на світові ринки мала макроекономічна статистика. Ряд важливих показників у впливових розвинутих країнах, зокрема в тих же США, виходили з негативним відтінком, тобто показували зниження динаміки, або демонстрували гірші ніж від них очікували результати. З іншої сторони головний монетарний орган США – Федеральний Резерв активно говорив про потенційне скорочення існуючої програми щомісячного викупу облігацій з 85 млрд. дол. принаймні до 75 млрд. доларів. Але для того, щоб скорочувати, необхідно було підтвердження активного зростання національної економіки. Об’єднуючи два вищезгаданих фактори, ринок сприймав негативні макроекономічні дані як стимул не скорочувати монетарне стимулювання ФРС, що, в свою чергу, підтримувало подальше зростання ринку.

Фактично 2/3 звітного кварталу ринки розвинених країн безперервно зростали. Зокрема, американський індекс широкого ринку S&P500 з початку жовтня ріс 8 тижнів поспіль, досягаючи все нових та нових рекордних значень. Перекупленість акцій разом з макроекономічною статистикою, яка все таки перейшла на позитивні значення та постійно їх підтверджувала, підштовхнули врешті решт учасників ринку до наростання побоювань щодо згортання монетарного стимулювання американської економіки, відповідно такий стан речей активізував продажі в першій половині грудня. Але та ж макроекономічна статистика США повернула все назад. Справа у тім, що по багатьох ключових позиціях американської економіки виходили дуже хороші дані, відповідно на ринку з’явилася думка про стійкість найбільшої економіки світу, на яку поступове згортання монетарного стимулювання суттєво не вплине.

Таким чином 4 квартал 2013 року для розвинутих світових ринків виявився надуспішним. Декілька індексів досягнули своїх історично максимальних значень. Головний бенчмарк американського фондового ринку – індекс S&P 500 – завершив четвертий квартал з ростом на 9,9%. Індекс "блакитних фішок" – Dow Jones Industrial Average – виріс на 9,6%. Зведений індекс технологічних компаній NASDAQ "в плюсі" на 10,7%. Зі зростанням у 4,4% завершив квартальний діапазон FTSE 100, німецький DAX за результатами звітного інтервалу піднявся на 11,1%, а французький CAC 40 підріс на 3,7%. Японський Nikkei, в свою чергу, показав позитивну динаміку у 12,7%.

З іншими результатами роботи завершили останній квартал 2013 року ринки країн, що розвиваються. Ускладнена економічна ситуація та достатньо значне боргове навантаження спровокували обережне ставлення до їх акцій, і як результат, маємо суттєве відставання від розвинутих країн. Зокрема, російський RTS за результатами кварталу піднявся всього на 1,4%, а китайський SSE продемонстрував навіть негативну динаміку величиною ‑2,7%.

Український фондовий ринок на початку 4 кварталу знаходився на достатньо низьких цінових рівнях. За результатами першої торгової сесії кварталу не вистачило всього 5% до досягнення мінімального річного значення. Так як низхідні тенденції майже були вичерпані, а на західних торгових майданчиках відбувалося активне зростання, український ринок в рамках наявних ресурсів зайнявся активним пошуком якісних емітентів. Найбільш успішною акцією на початку кварталу стали цінні папери "Райффайзен банк Аваль". По-перше, банк показав хороші квартальні фінансові результати, майже в 10 разів збільшивши обсяг чистого прибутку за 9 місяців 2013 року (з 84 млн. грн. у 1 кварталі 2013 року до 737,7 млн. грн. у 3 кварталі 2013 року). По-друге, на ринку з’явилася інформація про те, що керівництво материнської компанії не виключає можливість продажу банку. Потенційних покупців на думку ринку є багато, тому і відігравалася спекулятивна ідея про те, що ціна продажу суттєво перевищить рівень поточних ринкових цін.

Із індексного кошика зростання продемонстрували і акції "Донбасенерго". Цінні папери даного енергогенератора знижувалися під завершення третього кварталу. Але враховуючи значну прибутковість емітента, високу ціну приватизації та виділення кредитної лінії на 5,5 млрд. грн., ринок у звітному періоді часу виявив попит до цих акцій.

Щодо "Мотор Січі", то перші два місяці акція торгувалась в діапазоні 1 650-1 500 грн. І кожного разу, досягаючи верхньої границі цієї межі, активізація продавців спускала одне з найкращих українських підприємств до мінімальної позначки. Але на початку грудня з’явився доволі значний попит, що підняв біржовий курс акції "Мотор Січі" до значення 1 799 грн., що на 11% більше ніж торгувався емітент ще на початку кварталу.

Серед металургів флагманом стала акція "Азовсталі", яка протягом кварталу демонструвала доволі значне зростання, де максимуми були вищі на 15% ніж на першій торговій сесії періоду, що аналізується. Але ціні не вдалося втриматися на високих рівнях, і під кінець кварталу вартість знизилася, хоча залишилась в плюсовій зоні з майже семивідсотковим ростом.

Фактично перелічені вище акції і стали основою зростання індексу UX у звітному періоді на 7,3%.

Перейдемо до аналізу змін, що відбулися в ІФ "КІНТО-Еквіті" за звітний період.

Протягом 4 кварталу 2013 року вартість інвестиційного сертифіката фонду "КІНТО-Еквіті" знизилася з 671,75 грн. до 656,72 грн., тобто на 2,2%. Формально цей результат дещо гірший, ніж показав за аналогічний період часу бенчмарк фонду – індекс ПФТС (+0,7%). Щодо порівняння на більш широкому проміжку часу – з початку діяльності ІФ "КІНТО-Еквіті" (26 травня 2009 року), станом на звітну дату середньорічна доходність фонду склала ‑8,7%, в той час як відповідний показник індексу ПФТС становив майже аналогічну величину, а саме ‑8,2%.

Вартість чистих активів ІФ "КІНТО-Еквіті" з жовтня по грудень 2013 року скоротилася на 234,3 тис. грн. (-6,6%), з 3,58 млн. грн. до 3,34 млн. гривень. З порівняння відносних показників зниження ВЧА та ВЧА/інвест. сертифікат випливає, що основним негативним чинником у зменшенні активів виявився відтік коштів інвесторів з фонду. Хоча і було викуплено менше 5% цінних паперів фонду в обігу, а саме 235 штук на загальну суму 154,4 тис. гривень.

Щодо переоцінки вартості позицій портфеля фонду, то сукупні квартальні втрати 23 емітентів склали ‑99,0 тис. грн., з яких маємо 10 збиткових компаній з результатом ‑202,7 тис. грн., 7 прибуткових позицій з загальним виграшем в +103,7 тис. грн., а також 6 компаній, що не змінили своєї вартості.

Серед цінних паперів портфеля фонду, що показали зниження, фігурують такі малоліквідні позиції, як "Турбоатом" (‑51,9 тис. грн.) та "Запоріжжяобленерго" (‑49,4 тис. грн.), та одна з найбільш вагомих позицій портфеля фонду – "Крюківський вагонобудівний завод" (‑29,8 тис. гривень). Відносно останнього див. коментар по тексту в інформації, що надана у "Звіті про діяльність ІФ "Синергія-7" за ІV квартал 2013 року.

Список прибуткових компаній очолює найвагоміша позиція портфеля ІФ "КІНТО-Еквіті" – "Мотор-Січ". Зростання ринкової вартості акції цього емітенту у звітному періоді, як було сказано вище, склало більш ніж 11,3% (з 1 615,82 до 1 799,23 грн.) і "додало" 47,0 тис. грн. до вартості чистих активів фонду. Далі йдуть: "Донбасенерго" (+32,3 тис. грн.) та "Концерн Стирол" (+11,3 тис. гривень).

Протягом звітного періоду ІФ "КІНТО-Еквіті" отримав пасивні доходи у вигляді дивідендів на акції двох емітентів (+26,7 тис. грн.) та відсотків за депозитами (+20,9 тис. гривень). Поточні витрати фонду відняли 28,6 тис. грн. від ВЧА.

Що стосується активних операцій, то у листопаді фонд продав невеликий пакет акцій "Донбасенерго" на суму 36,8 тис. гривень.

Керуючий фондом – Ботте Віктор ОлександровичЗберегти як PDF


 
Документ:   Надрукувати    Надіслати другу  Вгору   

© Кінто. Інвестиції і цінні папери в Україні
Повідомлення і застереження
Україна, Київ - 04070,
вул. Сагайдачного, 25-Б, 3 поверх
Тел.: (044) 246-73-50

© Розроблено NewAgeLab, 2003.
КІНТО у фокусі  
Інвестиції від А до Я  
Послуги  
Інвестиційні фонди  
ETF - фонди на біржі  
Пенсійні фонди  
Ринок ЦП  
Контакти  
Новости RSS  
RSS канали сайту  
Наша команда  
Iнвестицiйнi семiнари online  
Фондовий ринок  
Тест на знання характеристик фонду «КІНТО-Казначейський»  


        bigmir)net
TOP 100     Rambler's Top100        

ІСІ КУА Вкласти гроші Купити акції Личные финансы Накопичування грошей Пайові фонди Фондовий ринок НПФ Вигідні вкладення Інвестування в акції Недержавний пенсійний фонд Ринок цінних паперів Керуюча компанія Фонд акцій