КІНТО - управління активами
Українська English Русский Мапа сайту   

Звіт керуючих за 2013 рік

    

Звіт керуючих за 2013 рік

ІФ "КІНТО-Казначейський"

ЗВІТ ЗА IV КВАРТАЛ 2013 РОКУ

"Відкритий диверсифікований
пайовий інвестиційний фонд
КІНТО-Казначейський"
ВЧА в розрахунку на один цінний папір 94,35 грн.
Вартість чистих активів 1 377 310,93 грн.
Початок діяльності 30 листопада 2012 р.
Номінальна вартість 1 цінного паперу 100 грн.
Строк діяльності Фонду Необмежений
Кількість цінних паперів у обігу 14 598
Мінімальний обсяг інвестицій 10 інвест. сертифікатів
Комісії при купівлі/продажу 1%
Зберігач фонду ПАТ "БТА БАНК"
Винагорода КУА 1,5% від середньої вартості чистих активів Фонду за рік
Премія КУА Не передбачена
Інші витрати Не більше 5% від середньої ВЧА Фонду
Динаміка Фонд Індекс Інфляції*
Доходність за 4 квартал 2013 року 0,40% 0,30%
Доходність з початку 2013 року -6,50% 1,10%
Середньорічна доходність -5,70% 0,40%
Показники ризику*
Стандартне відхилення 3,40% -
Коефіцієнт Шарпа** від'ємн. -
Коефіцієнт Сортіно** від'ємн. -
*середнє геометричне індексів споживчих цін та цін виробників
Динаміка ВЧА/інвестиційний сертифікат у порівнянні з еталоном
 
Найбільші позиції портфеля
Вкладення за класами активів

Незважаючи на стрімкий розвиток суспільно-політичної кризи в країні, четвертий квартал для інвесторів «КІНТО-Казначейського» приніс той самий результат, що і протягом попереднього кварталу. Доходність інвестиційного портфелю Фонду знову склала плюс 0,4%.

Проте, на відміну від третього кварталу, протягом жовтня-грудня ролі класів активів, що складають інвестиційний портфель, змінились місцями: позитивний вплив на доходність чинили акцій (індекс UX плюс 7%), негативний – банківські метали (індекс банківських металів мінус 9%).

Таким чином, доходність «КІНТО-Казначейського» за 2013 рік склала мінус 6,5%. Це відповідає теоретичному результату стратегії, яку покладено в основу діяльності Фонду, на рівні мінус 6,3%. За звітний період показник інфляції* склав плюс 0,4%.

На четвертий квартал було заплановано ряд змін в інвестиційному портфелі Фонду (див. «Звіт керуючого за 3Кв13»), які зрештою торкнулися всіх класів активів. Результатом цих дій стало:

1) збільшення частки банківських металів (купівля 250 унцій срібла на рівні мінімальних цін грудня);

2) диверсифікація портфелю акцій другого ешелону (купівля CGOK, KVBZ, LTPL, PGOK, SGOK, SVGZ, UTLM в частках, що не перевищують 0,5% від активів Фонду);

3)збільшення частки високодоходних корпоративних облігацій за рахунок придбання облігацій «Альфа-Банк Україна», та «Концерну Хлібпром»;

В результаті структуру активів Фонду 30:30:30:10 (акції, облігації, банківські метали, депозити) було дотримано в межах дозволених стратегію Фонду відхилень.

Перераховані операції здійснювалися з урахуванням балансу потенційних ризиків та можливостей і хоча ми, звісно, не передбачали виникнення передумов для вуличного протистояння громадян та владних органів, проте на даний момент баланс ризиків та можливостей залишається позитивним.

В першу чергу мова йде про те, що один з класів активів – банківські метали, не залежить від подій в Україні, та демонструє очікувану нами динаміку. В свою чергу, домовленості з Росією суттєво знизили фінансові ризики країни в короткостроковій перспективі, що створює підтримку ринку облігацій. Також, як ми бачимо на прикладі січня, вітчизняний ринок акцій демонструє стійкість незважаючи на соціально-політичну напруженість: негативна реакція на події в країні була стриманою, і зниження індексу UX за січень навряд досягне навіть 3-5%.

На нашу думку, головним інструментом ризик-менеджменту в ситуації, яка склалась, є накопичення готівкових коштів та створення можливості для швидкої конвертації фінансових активів в готівкові кошти. Виходячи з цього, ми не плануємо одразу ж реінвестувати кошти від погашення ОВДП (погашення 29 січня), а також кошти з погашення депозитів (11 лютого). Разом із тим, ми тримаємо в голові можливість скористатися опцією на довгострокове погашення частки корпоративних облігації (26 лютого). Подальше використання вивільнених коштів заложитиме від ситуації, яка буде складатися на українських Майданах та, відповідно, фінансовому ринку.

Єдиний фактор, який має вступити в силу незалежно від обставин – це щорічне обов’язкове перебалансування інвестиційного портфелю Фонду: на кінець першого кварталу кожного року, згідно стратегії «КІНТО-Казначейського», структура активів має набути вигляду 30:30:30:10.

Керуючий фондом – Павло ІлляшенкоЗберегти як PDF


 
Документ:   Надрукувати    Надіслати другу  Вгору   

© Кінто. Інвестиції і цінні папери в Україні
Повідомлення і застереження
Україна, Київ - 04070,
вул. Сагайдачного, 25-Б, 3 поверх
Тел.: (044) 246-73-50

© Розроблено NewAgeLab, 2003.
КІНТО у фокусі  
Інвестиції від А до Я  
Послуги  
Інвестиційні фонди  
ETF - фонди на біржі  
Пенсійні фонди  
Ринок ЦП  
Контакти  
Новости RSS  
RSS канали сайту  
Наша команда  
Iнвестицiйнi семiнари online  
Фондовий ринок  
Тест на знання характеристик фонду «КІНТО-Казначейський»  


        bigmir)net
TOP 100     Rambler's Top100        

ІСІ КУА Вкласти гроші Купити акції Личные финансы Накопичування грошей Пайові фонди Фондовий ринок НПФ Вигідні вкладення Інвестування в акції Недержавний пенсійний фонд Ринок цінних паперів Керуюча компанія Фонд акцій