КІНТО - управління активами
Українська English Русский Мапа сайту   

Звіт керуючих за 2013 рік

    

Звіт керуючих за 2013 рік

ІФ «Синергія Ріал Істейт»

ЗВІТ ЗА IV КВАРТАЛ 2013 РОКУ

Синергія Ріал Істейт (ЗНКІФ)
Публічне акціонерне товариство
Закритий недиверсифікований корпоративний
інвестиційний фонд "Синергія Ріал Істейт" 
ВЧА в розрахунку на один цінний папір 22 122,42 грн.
Вартість чистих активів 21 281 770,26 грн.
Початок діяльності 12 вересня 2005 р.
Номінальна вартість 1 цінного паперу 10 000 грн.
Строк діяльності Фонду 26 травня 2020 р.
Кількість цінних паперів у обігу 962
Мінімальний обсяг інвестицій 1 акція
Комісії при купівлі/продажу 0,25%/10%
Зберігач фонду ПАТ «Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк»
Винагорода КУА Щомісячно у розмірі 1/12 від 3,5 % (тобто 3,5 % за рік) від вартості чистих активів; перерахунок за результатами фінансового року
Премія КУА Сплачується щорічно у разі, якщо отриманий Фондом за фінансовий рік прибуток перевищить еталон ефективності. Премія складає 15% від різниці між фактично отриманим за фінансовий рік прибутком та сумою прибутку, який Фонд мав отримати, виходячи з еталону
Інші витрати Не більше 5% від середньої ВЧА Фонду
Динаміка Фонд Індекс ПФТС
Доходність за 4 квартал 2013 року -0,64% 0,66%
Доходність за 2012 рік -2,77% -8,57%
Середньорічна доходність 10,03% -2,31%
Показники ризику*
Стандартне відхилення 45,78% 17,49%
Коефіцієнт Шарпа** від'ємн. від'ємн.
Коефіцієнт Сортіно** від'ємн. від'ємн.
Альфа -1,36%
Бета 0,01
Коефіцієнт кореляції 0,38
Динаміка ВЧА/цінний папір у порівнянні з еталоном
Найбільші позиції портфеля
Розподіл акцій за галузями

Український фондовий ринок у 2013 році повторив тенденцію 2012 року і продовжував знижуватись. Низька ліквідність, мізерні обсяги торгів і як наслідок збільшення дисконту між українським та світовими фондовими ринками. За 2013 рік індекс UX знизився на 4,26%, обсяг торгів з акціями на фондовому ринку склав 5,15 млрд. грн. (проти 9,7 млрд. грн. у 2012 році та 36,5 млрд. грн. у 2011 році), а кількість угод з акціями - 416 349 (проти 670 521 у 2012 році та 1 191 587 у 2011 році).

В таких умовах, Фонд не продемонстрував позитивного результату, втративши 2,77% ВЧА на одну акцію. Однак, навіть таке падіння виглядало відносно краще у порівнянні із загальними тенденціями на ринку. Середньорічна доходність Фонду впала з 11,9% до 9,8% річних.

У 2013 році з портфеля Фонду було продано акцій “Енергетичних технологій ” для часткового погашення заборгованості. У 2013 році переоцінка акцій “Енергетичних технологій ” у портфелі Фонду не проводилася та Фонд не викуповував власних акцій з обігу. Станом на 1 січня 2014 року портфель акцій Фонду був диверсифікований серед 5 емітентів. Найбільшу частку серед них займають акції Енергетичних технологій – 99,3% від ВЧА, за посередництва яких Фонд інвестує у нерухомість.

Загальні витрати Фонду у 2013 році склали 787,8 тис. грн., що становило 3,6% від середньої ВЧА за період. Винагорода компанії з управління активами склала 757,3 тис. грн., зменшившись на 4,2% порівняно з попереднім роком.

Важливою подією 2013 року слід відзначити залучення Міжнародної консалтингової компанії DTZ до роботи по формулюванню оптимальної стратегії девелопменту та оптимізації концепції проекту торгівельно-розважального центру «Станіслав».

На думку компанії DTZ проект має унікальне розташування: в серці міста Івано-Франківськ, на вулиці Андрія Мельника,навпроти Меморіального парку і в безпосередній близькості до вулиці Незалежності і центральної пішохідної зони «стометрівки».

У ході виконання завдання фахівці компанії DTZ переглянули і поліпшили структуру будівлі майбутнього ТРЦ,зокрема з точки зору ефективності вертикальних і горизонтальних повідомлень (з урахуванням обмежень вже побудованої частини), організації паркування та прилеглої території, а також оптимізували розподіл і співвідношення корисних і загальних площ в об'єкті . Також, за результатами вивчення реальної зацікавленості відомих торгівельних мереж і операторів сегменту розваг, команда DTZ розробила оптимальний склад орендарів в об'єкті з урахуванням як необхідності сформувати привабливий для майбутніх відвідувачів об'єкт, так і з метою збільшення досяжного орендного доходу та ринкової вартості об'єкта.

Відповідно до оптимізованої концепції, торгівельно-розважальний центр буде включати в себе продуктовий супермаркет площею більше 2 500 кв м, супермаркет електропобутових товарів, спортивні магазини і бутіки одягу та взуття , кінотеатр і зону фудкорту з панорамним видом на Меморіальний парк. Для маленьких відвідувачів та сімей буде організовано дитячий розважальний комплекс і відкриті магазини дитячих товарів. Площа майбутнього ТРЦ становитиме близько 15 000 кв м , що зробить даний об'єкт одним з найбільших і значних в Івано-Франківську,та найбільшим в центральній частині міста. Необхідно відзначити,що в ході тестування попиту мережеві рітейлери і оператори сегменту розваг проявили досить високу зацікавленість в оренді приміщень в об'єкті.

Також компанією DTZ розпочато пошук стратегічного інвестора для реалізації проекту торгівельно-розважального центру «Станіслав».

Основні чинники у 2014 році, що будуть впливати на результати фонду.

Зростанню ринку заважають наступні фактори:

- політична і економічна криза в Україні;

- стагнація на ринку нерухомості;

- збитковість емітентів, низькі прибутки підприємств та слабкий їхній ріст;

- низькі стандарти корпоративного управління;

- малий фрі флоут і низька ліквідність;

- відсутність потужного внутрішнього інвестора.

Для відновлення цікавості інвесторів до ринку мають відбутися кардинальні зміни, серед яких можемо зазначити першочергові:

- насамперед, вихід із політичної кризи. Дострокові вибори Президента України і вибори до парламенту країни.

- реформи яких Україна потребує останні 20 років.

Наразі весь світ із великим зацікавленням слідкує за останніми подіями в Україні, прагненням українців до демократичних змін, яке вивело народ на Євромайдан. На думку приходять аналогії: після Майдану–2004 фондовий ринок України за рік піднявся майже на 100%.

Керуючий фондом – Лукасевич Василь БогдановичЗберегти як PDF


 
Документ:   Надрукувати    Надіслати другу  Вгору   

© Кінто. Інвестиції і цінні папери в Україні
Повідомлення і застереження
Україна, Київ - 04070,
вул. Сагайдачного, 25-Б, 3 поверх
Тел.: (044) 462-5377, 462-5140

© Розроблено NewAgeLab, 2003.
КІНТО у фокусі  
Інвестиції від А до Я  
Послуги  
Інвестиційні фонди  
ETF - фонди на біржі  
Пенсійні фонди  
Ринок ЦП  
Контакти  
Новости RSS  
RSS канали сайту  
Наша команда  
Iнвестицiйнi семiнари online  
Фондовий ринок  
Тест на знання характеристик фонду «КІНТО-Казначейський»  


        bigmir)net
TOP 100     Rambler's Top100        

ІСІ КУА Вкласти гроші Купити акції Личные финансы Накопичування грошей Пайові фонди Фондовий ринок НПФ Вигідні вкладення Інвестування в акції Недержавний пенсійний фонд Ринок цінних паперів Керуюча компанія Фонд акцій