КІНТО - управління активами
Українська English Русский Мапа сайту   

Звіт керуючих за ІV квартал 2016 року

    

Звіт керуючих за ІV квартал 2016 року

ІФ «КІНТО-Еквіті»

ЗВІТ ЗА IV КВАРТАЛ 2016 РОКУ

КІНТО-Еквіті
Відкритий диверсифікований пайовий
інвестиційний фонд «КIНТО-Еквiтi»
ВЧА в розрахунку на один цінний папір 770,26 грн.
Вартість чистих активів 3 528 581,11 грн.
Початок діяльності 26 травня 2009 р.
Номінальна вартість 1 цінного паперу 1 000 грн.
Строк діяльності Фонду Необмежений
Кількість цінних паперів у обігу 4 581
Мінімальний обсяг інвестицій 1 інвестиційний сертифікат
Комісії при купівлі/продажу 1% / 1-3%
Зберігач фонду АТ "Піреус Банк МКБ"
Винагорода КУА 3% від середньої вартості чистих активів Фонду
Премія КУА Не передбачена
Інші витрати Не більше 5% від середньої ВЧА Фонду
Динаміка Фонд Індекс ринку*
Доходність за 4 квартал 2016 року -0,10% -1,76%
Доходність за 2016 рік 8,49% 16,04%
Середньорічна доходність -3,37% -6,72%
Показники ризику**
Стандартне відхилення 4,94% 24,05%
Коефіцієнт Шарпа*** від'ємн. 0,29
Коефіцієнт Сортіно*** від'ємн. від'ємн.
Альфа -0,62%
Бета 0,11
Коефіцієнт кореляції 0,54

* - для зручності порівняння за умовну одиницю прийняті, відповідно, значення вартості інвестиційного сертифіката фонду на початок діяльності (1 000 грн.) і значення індексу ПФТС на цю ж дату (26 травня 2009 р.), що дорівнювало 446,50;
з 1 січня 2014 р. бенчмарком Фонду є індекс Української біржі.

Динаміка ВЧА/цінний папір у порівнянні з еталоном
Найбільші позиції портфеля
Розподіл акцій за галузями

В жовтні 2016 року світові ринки перебували в «звичному» режимі попередніх кварталів, реагуючи, передусім, на інформацію щодо монетарних політик ключових центральних банків.

Так, в США на засіданні Комісії по відкритих ринках ФРС прозвучала заява про те, що рівень ставок буде корегуватися, зважаючи на співвідношення між досягнутими економічними показниками та їх цільовими значеннями. Відтак ймовірність зміни поточних рівнів відсоткових ставок уже в грудні поточного року істотно зростала. Песимізму ринкам додала і заява Європейського центрального банку про можливість в короткочасній перспективі розпочати поступове скорочення обсягу викупу облігацій з ринку.

Не отримували фондові біржі підтримки і з боку макроекономічної статистики. Так, зокрема, негативним чином «спрацювали» жовтневі дані по ринку зайнятості США з приростом робочих місць в країні «лише» на 156 тисяч при значно вищих прогнозах.

У результаті фондові індекси провідних країн світу протягом першої частини кварталу знижувалися.

Ситуація змінилася невдовзі після 8 листопада – дня виборів президента США. Першочергове падіння, як реакція на програш Хіларі Клінтон, невдовзі змінилося на поступальний рух вгору: ринки переглянули свої погляди на економіку США в сторону перспектив зростання.

Очікуване економічне стимулювання з боку нової адміністрації через зниження податків, збільшення інфраструктурних видатків та зменшення регулювання стало основою висхідного тренду на ринку акцій не тільки наймогутнішої країни світу, а й решти провідних країн світу, як Європи, так і Азії, дозволивши фондовим індикаторам досягати своїх все нових локальних та історичних максимумів. Цьому трендові сприяли і «супутні» фактори та новини, а саме: а) заява голови ЄЦБ щодо готовності запровадити нові заходи стимулювання у разі необхідності; б) звіт про понад очікуване 3,2% зростання ВВП США за 3 квартал 2016 року; в) досягнення домовленості про скорочення вперше за 8 років видобутку нафти країнами ОПЕК, що стимулюватиме в майбутньому зростання цін на «чорне золото» тощо.

Навіть очікуване підняття ставок до рівня 0,5-0,75% з боку ФРС в грудні не завадило фондовим індексам закінчити як квартал, так і рік в цілому в зеленій зоні. Головний бенчмарк американського фондового ринку – індекс S&P 500 піднявся за результатами 4 кварталу 2016 року на 3,25%, а закінчив рік із зростання на 9,5%. Індекс «блакитних фішок» – Dow Jones Industrial Average виріс на 7,9% та 13,4%, відповідно. Зведений індекс технологічних компаній NASDAQ «в плюсі» на 1,3% та 7,5%. Англійський FTSE 100 продемонстрував квартальну динаміку у +3,5%, а за результатами року вийшов на двозначний показник +14,4%. Зростання німецького DAX 30 відбулося за звітний інтервал на 9,2%, а за результатами року – на трохи менші +6,9%. Відповідним чином зростали французький CAC 40 – +9,3% (+4,9%) та японський Nikkei 225 – +16,2% (+0,4%)

На відміну від розвинених країн, останній квартал 2016 року розпочався в Україні на достатньо позитивній хвилі: завдяки вересневій активності спекулянтів (інвесторів) індекс Української біржі 10 жовтня досяг свого максимального значення у звітному році – 854,95. Незначна корекція та стабілізація, яка була обумовлена відсутністю інвестиційних ідей, тривала практично до кінця кварталу, зафіксувавши значення індексу UX на рівні 795,84 (+16,0% річного зростання). Ринок в цей період часу «пригальмували» ряд факторів, зокрема невдала приватизація «Одеського припортового заводу», а також політична нестабільність, пов’язана з протестами «ошуканих» вкладників під НБУ. На цьому фоні інвестори майже не «відіграли» новину про ріст ВВП України в 3 кварталі на +1,8% в порівнянні з +1,4% в попередньому періоді часу.

Добре, що хоч не залишилися поза увагою хороші фінансові показники «Райффайзен Банку Аваль». Ця фінансова установа прозвітувала про прибуток в 1,1 млрд. грн. за 3 квартал (2,5 млрд. грн. за 9 місяців 2016 року), що дозволило протягом жовтня–грудня на фондовому майданчику зрости цінам на акції ще на 11,8%, закінчивши рік з другим показником серед індексних цінних паперів: +75,2%.

Ну а лідером залишилися цінні папери «Центренерго»: +2,5% за квартал та 126,9% протягом року. Попит на акції енергогенератора був обумовлений, в тому числі, і фінансовими показниками: компанія продемонструвала 335 млн. грн. чистого прибутку в 3 кварталі, довівши загальний позитивний результат за 9 місяців роботи до 1 млрд. гривень.

Акції «Мотор-Січі» знизилися на 2,1% у звітному періоді та на 6,1% за рік на фоні зниження чистого прибутку підприємства з 972 млн. грн. в другому кварталі 2016 року до 596 млн. грн. в третьому (після 3 кварталу 2015 року результат був також значно кращим – +912 млн. грн. прибутку).

Лідерами падіння серед ліквідних акцій залишилися «Укрнафта» ‑15,1% (‑41,7% за рік) та «Донбасенерго» ‑19,8% (‑33,3%). На акції «Укрнафти» тиснули високі податкові зобов’язання підприємства, які не скорочувалися. А на котирування цінних паперів енергогенератора негативно вплинули новини про зміну мажоритарного власника та невизначеність ситуації з забезпеченням стабільної роботи Старобешівською ТЕС, яка знаходиться в зоні АТО.

Серед акцій, які не входять в індексний кошик UX, варто виділити цінні папери «Крюківського вагонобудівного заводу»: зростання на 23,0% протягом жовтня-грудня 2016 року на фоні замовлень з боку «Укрзалізниці» та, як наслідок, потенційного покращення фінансового стану підприємства.

Перейдемо до аналізу змін, що відбулися в ІФ «КІНТО-Еквіті» протягом жовтня-грудня 2016 року.

Вартість інвестиційного сертифіката фонду ледь помітно знизилася з 771,01 грн. до 770,26 гривень, тобто на мізерні 0,1%. Чисті активи зменшилися майже в аналогічній пропорції (‑0,5%), а саме на 16,5 тис. грн. з 3,55 до 3,53 млн. гривень.

Незначна розбіжність з динамікою вартості інвестиційного сертифіката обумовлена, як зазвичай, невеликим чистим відтоком коштів з активів фонду: було викуплено 17 інвестиційних сертифікатів ІФ «КІНТО-Еквіті» на суму 13,1 тис. гривень.

Іншими складовими зміни ВЧА фонду у звітному періоді були: поточні витрати (‑86,0 тис. грн.), паперова переоцінка вартості портфеля (+6,4 тис. грн.), нараховані дивіденди за акціями «Турбоатому» (+52,8 тис. грн.) та відсотки за депозитами (+23,4 тис. гривень).

Щодо подробиць курсової переоцінки портфеля акцій ІФ «КІНТО-Еквіті», то зростання відбулося, передусім, завдяки двом позиціям: «Крюківському вагонобудівному заводу» (+53,6 тис. грн.) та «Центренерго» (+7,9 тис. гривень). Виграш по цим позиціям був зменшений через втрати по чотирьом іншим компаніям: «Полтавському гірничо-збагачувальному комбінату» (‑17,9 тис. грн.), «Турбоатому» (‑17,4 тис. грн.), «Донбасенерго» (‑11,0 тис. грн.) та індексним акціям «Мотор-Січі» (‑8,7 тис. гривень).

Причому, втрати по «Полтавському гірничо-збагачувальному комбінату» були не паперовими: у зв'язку з реорганізацією підприємства з відкритого у приватне акціонерне товариство та вилучення внаслідок цього цінних паперів з обігу на Українській біржі, акції були пред'явлені фондом до викупу самій компанії. На жаль, викуп відбувся за низькою, на нашу думку, ціною (10,37 грн./акц.*3 103 акц.=32 178,11 грн.), що було обґрунтовано оцінкою оцінювача майна, нанятого самим підприємством (на першому етапі скарга ПрАТ «КІНТО» про неадекватну оцінку капіталізації підприємства подана до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку України).

Решта 18 позицій (більшість з яких є малоліквідними на ринку в даний момент часу) не змінили своєї оціночної вартості.

Отже, результат ІФ «КІНТО-Еквіті» (‑0,1%) за звітний період лише трохи кращий за показник, продемонстрований за аналогічний період часу бенчмарком – індексом УБ, який втратив, як вже було сказано вище, 1,8%.

Що стосується активних операцій, то протягом 4 кварталу 2016 року таких було здійснено на загальну суму 290,2 тис. гривень. Крім вищезгаданого продажу акцій «Полтавського ГЗК», було зафіксовано позитивний результат при зниженні біржового курсу за цінними паперами «Турбоатому» на обсязі угод в 115,8 тис. гривень. Реалізована доходність проданих пакетів (загалом 9 800 шт.) склала +122,31%.

Крім вищезазначеного, були проведені операції відкриття зворотного РЕПО за цінними паперами «Райффайзен Банку Аваль», та позиція «Дніпрообленерго» поповнилася придбаним на ринку невеликим пакетом акцій.

Керуючий фондом – Ботте Віктор ОлександровичЗберегти як PDF


 
Документ:   Надрукувати    Надіслати другу  Вгору   

© Kinto, Investment & Securities in Ukraine
Повідомлення і застереження
Україна, Київ - 04070,
вул. Сагайдачного, 25-Б, 3 поверх
Тел.: (044) 246-73-50

© Розроблено NewAgeLab, 2003.
КІНТО у фокусі  
Інвестиції від А до Я  
Послуги  
Інвестиційні фонди  
ETF - фонди на біржі  
Пенсійні фонди  
Ринок ЦП  
Контакти  
Новости RSS  
RSS канали сайту  
Наша команда  
Iнвестицiйнi семiнари online  
Кабінет інвестора  
Фондовий ринок  
Тест на знання характеристик фонду «КІНТО-Казначейський»  


        bigmir)net
TOP 100     Rambler's Top100        

ІСІ КУА Вкласти гроші Купити акції Личные финансы Накопичування грошей Пайові фонди Фондовий ринок НПФ Вигідні вкладення Інвестування в акції Недержавний пенсійний фонд Ринок цінних паперів Керуюча компанія Фонд акцій